Trójglicerydy

napisał/a: emilek34 2007-10-12 13:12
Witam
Mam 36wiosen , tydzień temu zrobiłem sobie pierwszy raz w życiu badania krwi.Mało nie zemdlałem gdy ja zobacztłem:chol 299,HDL30,TRG819!!!! mleczna surowica.Do tej pory niczego sobie nie żałowałem słodkości,tłuste żarcie to podstawa mojej diety,alkoholu też sporo.lekarz przepisał mi tabletki Simvasterol i kazał przejść na dietę.Mam kilka pytań proszę o pomoc:
1 czy ilość trójglicerydów 819 jest od złego odrzywiania czy też od jakiejś choroby np. nerek ,mój lekarz twierdzi że od żarcia?
2 dużo czytałem na temat diet ,co docholesterolu to mam jasność (tłuszcze zwierzęce)ale co z trójglicerydami jeżeli nawet owoców nie pozwalają jeść (węglowodany) jak ma wyglądać ta dieta?
3 co z tymi tabletkami czy je łykać czy tylko dietka?
4 co oznacza mleczna surowica?
Proszę o pomoc pozdrawiam.
napisał/a: Peter 2007-10-15 11:07
No to dałeś do pieca...
Czas najwyższy wyhamować, dietka i to konkretna, alkohol w odstawkę...
Owoce tylko niskokaloryczne (np cytrusy, jakbłka).
Na razie leki powinieneś zażywać, aby obniżyć ten cholesterol. A trójglicerydy to też od tłuszczów zwierzęcych i słodyczy. Niestety, tylko gorzka czekoladka.I z olejami roślinnymi też beż przesady, bo nadmiar organizm utwardza i też powstaja trójglicerydy. Najlepiej oliwa z oliwek i też nie łyżkami.
Nie jest to objaw choroby, jeśli masz prawidłową wydolność wątroby (dla pewności zrobiłbym sobie tzw. "próby wątrobowe")
A mleczna surowica to od trójglicerydów. Powyżej 600 już taka jest.
napisał/a: emilek34 2007-10-15 18:10
Witam
Dzięki za odpowiedż.Od tygodnia jestem na diecie dość porządnej schudłem 3 kg. tabsy łykam, próby wątrobowe robiłem są dobre.Za miesiąc badanie kontrolne.Jeśli Jesteś zainteresowany to napisze jak wyszły.
Dzięki i pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-10-15 19:24
No to już wiesz, w czym problem. Oczywiście, możesz napisać, jak Ci wyszło.
napisał/a: emilek34 2007-11-15 08:40
Witam.
Czy to możliwe żeby po 40 dniach diety łykania tabletek i ćwiczeń zejść do takiego poziomu:
CHOL 168
HDL 55
LDL84
TRG 145
Czy może za pierwszym razem aparat był popsuty?[/b]
napisał/a: Peter 2007-11-15 14:48
Oczywiście, że można. Aparat nie był zepsuty
Trzymaj tak dalej.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-15 18:01
No właśnie też mam ten problem. Tłuszczy prawie nie jem, a brzuszek rośnie Ale co zrobić jak uwielbiam chleb i makaron
napisał/a: emilek34 2007-11-16 09:37
Co do brzuszka, to przez ten miesiąc schudłem 6 kg.Ostatni posiłek jem najpóżniej o godz.19,a przed snem intensywne ćwiczenia.Odstawiam tabletki ,zostaje na diecie a po świętach badanie kontrolne.
Dziękuje za pomoc serdecznie pozdrawiam.
Peter a może Ty jesteś 'Kaszpirowski" tylko że przez internet?
napisał/a: Peter 2007-11-16 10:14
emilek34 napisal(a):
Peter a może Ty jesteś 'Kaszpirowski" tylko że przez internet?

Dobre
Ktoś mnie też tutaj określił za jasnowidza. Odpowiedż jest prosta, to wynik analizy i rachunku prawdopodobieństwa. Co oczywiście obarczone jest pewnym błędem, ale w takich sytuacjach polecam leki, które z pewnością nie zaszkodzą.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-16 12:18
Peter napisal(a):rachunku prawdopodobieństwa


Przypomniała mi się szkoła średnia akurat fajny dział

Peter napisal(a):które z pewnością nie zaszkodzą


Szkoda, że nie wszyscy lekarze to stosują!!!
napisał/a: Peter 2007-11-16 12:59
Djfafa - jeśli masz na myśli homeopatię, to faktycznie, szkoda, że nie stosują. Jeśli zaś chodzi o rachunek prawdopodobieństwa, to absolutnie nie powinni, bo mają pacjenta przed sobą. Ja nie mam, dlatego posługuję się nim.
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-16 13:58
Peter to odpowiedz mi na pytanie: dlaczego Ty stosując rachunek prawdopodobieństwa trafiasz częściej z niagnozą niż lekarze którzy nas (pacjentów) widzą i badają "na żywo"?

Peter napisal(a):Djfafa - jeśli masz na myśli homeopatię


Peter nie tylko. Polecasz też róźne leki które nie są homeopatyczne, z tym, że na wysypkę nie polecasz od razu sterydów (wiem, że są na receptę, ale nie piszesz idź do lekarza po .... (steryd) ), a na chore gardło nie "dajesz" od razu antybiotyków, tylko karzesz zrobić wymaz i wiele innych rzeczy!

A odnośnie homeopatii, powiedz uczą tego na AM, że homeopatia to takie zło? Bo skąd taka niechęć do niej 90% lekarzy?