Trójglicerydy

djfafa
napisał/a: djfafa 2009-09-18 16:44
Robinek napisal(a):Witam ponownie:) własnie dzisiaj zrobiłem kolejne badania, po okresie ok 3-4 tygodni od ostatniego. Po wprowadzeniu miarowej diety i smarowaniu pieczywa margaryną benecol jak również jogurtu Danacol oraz jazdy rowerem na co dzień, moje wyniki prezentują się następująco cholesterol - 131, trójglicerydy - 133 HDL-41, LDL-64 . Następne badania ok grudnia. Pozdrawiam


Gratulacje. wyniki zdecydowanie lepsze.
napisał/a: abradab75 2009-09-29 09:41
troche o tłuszczach:
napisał/a: akwe59 2009-10-27 13:11
Witam.Moje wyniki badań z dnia 5.10.09:Chol cał-273,0;HDL 59,0;LDL 162,0;Trójglicerydy 263,0;Lekarz od razu kazał brać tab.Sortis,wyszłam trochę zaniepokojona ,że tak od razu prochy.Zmieniłam trochę dietę,jakieś tam zioła na obniżenie cholesterolu,omega3 itp.Nie dawało mi spokoju i poszłam powtórzyć te badania 25.10.09 oto moje wyniki;choles cał 200,6;HDL 52,2;LDL125,1; trojglicerydy 116,3;????Nic z tego nie rozumiem...Czy to mozliwe by w tak krótkim czasie były taka różnica w wynikach??
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-27 18:14
Oczywiście. Dlatego z całą odpowiedzialnością tu piszę, że w 90% cholesterol można obniżyć bez beta blokerów. Dieta i jeszcze raz dieta, a jak do tego dodasz suplementy takie jak Omega 3 czy zwyły czosnek, wyniki możesz miec właśnie takie!!! Tylko pogratulować, bo widać, że przestrzegałaś diety! proponuję jeść tak jak jesz i za miesiąc znów powtórzyć wyniki.
napisał/a: akwe59 2009-10-27 19:44
Dzięki wielkie za odpowiedź.Podbudowało mnie to bardzo,a dieta nie taka okrutna.Pozdrawiam
napisał/a: arkad1usz 2009-11-09 19:04
witam
waze 71kg przy 170cm wzrostu 32lata dzisiaj zrobilem lipidogram
Cholesterol całkowity 200.5 mg/dl
Cholesterol HDL 36.9 mg/dl
Cholesterol LDL 102.5 mg/dl
Trójglicerydy 305.2 mg/dl
w porownaniu z wynikami innych forumowiczow nie sa one jakies straszne ale u mnie ma to znaczacy wplyw na samopoczucie. jak mam wyniki w normie to jest ok.Ostatnio faktycznie poluzowalem sobie w diecie no i pogoda nie sprzyja aktywnosci ruchowej , praca to tez dlugie siedzenie za biurkiem (musze sie wziasc za siebie)
i teraz moje pytanie jakie naturalne metody zastosowac do poprawienia wynikow no i samopoczucia,
czy konieczne sa proszki ostatnio rok temu bralem lipanthyl czy takie poziomy da sie naprawic dieta i aktywnoscia ruchowa jesli tak to w jakim czasie
pozdrawiam i czekam na wasze sugestie
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-09 19:57
A umiesz czytać? 2 posty wyżej masz odpowiedź.
napisał/a: pietasia 2010-03-10 23:58
A co jeśli trójgl jest za mało? Minimalna granica to 60 a mój 8-mio letni synek ma 33. Dodam, że od około tygodnia bierze kidopar. Czy kwasy Omega 3 moga spowodowac taki spadek trójgl?
napisał/a: pisla 2010-04-06 14:53
Witam!
I ja mam podobny problem: Za niski poziom Trójglicerydów.

Garść informacji: Wiek: 32 lata. Choroba przewlekła: łuszczyca od 15 r.ż.; wzrost: 182 cm, waga: 80 kg – czyli w normie. Jestem pod stałą opieką lekarską (obecnie Kliniki Dermatologii), więc badania robię kilka razy w roku. ZAWSZE mam za niski poziom triglicerydów (tak na biegu w wynikach znalazłem od 42 do 57). Lekarze bagatelizują ten parametr, ale skoro mówi się, że łuszczyca jest zewnętrznym objawem wewnętrznych chorób, to może te zaniżone triglicerydy świadczą o czymś konkretnym. Może macie jakieś sugestie?

Dodam tylko że, cholesterole zawsze mam w normie, wątroba pracuje (transaminazy w normie), nerki również (kreatynina w normie), znaczniki chorób tarczycy w normie, podobnie ASO, żelazo i B12. Innymi prawidłowościami moich wyników badań są: niski lub czasem poniżej normy poziom MPV (dla normy od 8,0) oraz na ogół minimalnie powyżej normy procent neurocytów (dla normy do 70%). USG narządów jamy brzusznej bez zmian chorobowych.

Tylko te trójglicerydy mnie nurtują …
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
napisał/a: jack 07 2010-05-10 17:18
Witam, mam 41 lat, dzisiaj zrobiłem badania krwi- na zlecenie lekarskie w kierunku zdjagnozowania Dny Moczanowej . Kwas moczowy 8,4mg/dl,OB po jednej godz.18mm. Niepokojące są tez wyniki : choresterol całkowity-266,0mg/dl,HDL- 47.2;LDL-SUROWICA MLECZNA???:TRIGLICERYDY 439.5 .Domyślam się że wyniki są złe .mam pytanie co oznacza termin -surowica mleczna, jak tego najlepiej się pozbyc za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję pozdrawiam Jack07
napisał/a: pawelnowacki1970 2010-07-09 14:45
Dieta jest podstawą zdrowia szczególnie jeśli mowa o układzie krążenia. Należy dołożyć wszelkich starań żeby zamienić tłuszcze nasycone na nienasycone wieprzowina na ryby, oleje na oliwę z oliwek itd. Ryby morskie zawierają tłuszcze omega 3 bez których nie ma zdrowia. Można a nawet trzeba suplementować omega 3 żeby mieć pewność że nasz organizm otrzymał odpowiednią ich "porcję". Badania kliniczne mówią że dzienne minimum to 1000 mg EPA+DHA ale taka dawka jest dobra dla masy ciała do ok. 50 kg powyżej tej wagi 1500mg i więcej jest najbardziej wskazane. Wybierajmy preparaty najwyższej jakości i ilości dubstancji czynnych (EPA+DHA) te, które są przebadane, które udowodniły swoją skuteczność nie te najtańsze. Na koniec, Japończycy opierają dietę na rybach, owocach morza i mają najwięcej 100 latków a choroby serca są u nich rzadkością, bierzmy przykład z tych którzy mają wyniki.