Trójglicerydy

napisał/a: Peter 2008-06-05 13:30
Jak masz niedoczynność tarczycy, to naprawdę te wyniki są całkiem dobre. Niestety, tarczyca ma wpływ na przemianę materii, w tym i przemianę cholesterolu. Natomiast leki hormonalne powodują zatrzymanie wody w organiźmie. Dlatego Twoje problemy z "tuszą" to sprawa zarówno leków, jak i tarczycy.
Co do sposobu odżywiania, to należy jeść mało, a często. W diecie wystrzegaj sie przede wszystkim węglowodanów, zwłaszcza w postaci prostej. No i oczywiście tłuszczy zwierzęcych (w większej ilości), bo wyniki się pogorszą.
napisał/a: lililo 2008-06-05 18:58
dostałam luteinę na wywołanie miesiączki(3x2tabl. przez 5dni), clostylbegyt(50) od 5-10 dnia cyklu 1x1tabl. luteinę(50) 14-25d.c. 2x1tabl. eltroxin(50) 1x1tabl. , vit.A+E 2x2tabl. Meridię(15) 1x1tabl.ok.30min. przed obiadem. Wiem, że Meridia(ja biorę Zelixę) ma pomóc w przemianie materii, natomiast clostylbegyt może niestety powodować przyrost masy ciała. Nie wiem tylko w jakim stopniu i czy powinnam się martwić..
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-05 21:17
Wiesz powinno być teraz coraz lepiej. Leki które bierzesz powinny pomóc. Lewotyroksyna na pewno przywróci Ci prawidłowy metabolizm i waga się unormuję-może nie spadnie ale na pewno już nie będziesz tyła. A to + ruch powinno obniżyć wagę i trójglicerydy.
Pozdrawiam
napisał/a: lililo 2008-06-06 14:31
dzięki za odpowiedź i pozdrowienia. pozdrawiam równie serdecznie!
napisał/a: michal-domanski 2008-07-25 12:56
Witam! Zrobiłem sobie dziś badania krwi. Mam 30 lat, ale niestety za wysoki cholesterol 241 i poziom trójglicerydów - 337. Co zrobić, żeby to zrzucić? Czy taki poziom jest niebezpieczny dla zdrowia? Czy lepiej być spokojnym tylko przejść na dietę i więcej sportu?
napisał/a: lililo 2008-07-28 08:37
Witam po sporej przerwie. Jestem bardzo mile zaskoczona rezultatem jaki uzyskałam dzięki stosowaniu leków, które zalecił mi mój endokrynolog. Mimo biernej aktywności fizycznej udało mi się stracić aż 5 kg. Mam nadzieję, że po zapisaniu się na zajęcia sportowe wyniki będą tylko lepsze. Około 1,5 miesiąca temu robiłam remanent swojej garderoby. Spisałam na straty połowę ciuchów. Nie miałam okazji wynieść tych rzeczy, a dwa tygodnie temu postanowiłam jeszcze raz je przejrzeć. Okazało się, że większość z nich mogę spokojnie zatrzymać. Niestety, niektóre z nich są na mnie ZA DUŻE ! Szczerze Wam powiem, że było to baaaardzo przyjemne uczucie. Noszę ciuchy 2 rozmiary mniejsze. Dla mnie to ogromny sukces. W jeden miesiąc poprawiło się moje zdrowie, samopoczucie, wygląd i pomału wraca pewność siebie. Nie warto siedzieć z założonymi rękami i czekać na cud. Wybierzcie dobrego specjalistę. Warto zapłacić więcej za wizytę, jeśli kompetencje specjalisty są tego warte. W/g mnie jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Mniej nerwów i frustracji, lepszy i szybszy efekt. W zestawieniu z wydatkami na nowe większe ciuchy i zły stan psychofizyczny, droższa wizyta naprawdę się opłaca. Pozdrawiam Wszystkich, którzy otoczyli mnie opieką i życzliwością. I jeszcze raz przepraszam djfafa! No i sory za moje długie wywody. Było mi to potrzebne. Myślę, że to może dać nadzieję niejednej osobie z podobnymi problemami.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-07-28 08:47
Cieszymy się razem z Tobą!
Pozdr.
napisał/a: kingamierzwa 2008-08-20 20:40
mam pytanie, od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, mam 24 lata. Mój lekarz kazal zrobić mi testy wątrobowe i okazalo sie ze mam za dużo trojglicerydów bo 220. co mam zrobić odstawić tabletki czy może brac inne a tutaj zastosowac dietę?? prosze o pomoc. pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-08-21 08:09
Nie koniecznie tabletki antykoncepcyjne mogą mieć związek z trójglicerydami. Zmień trochę dietę, dodaj do niej więcej ryb, a zmniejsz tłuszcze zwięrzece. Z suplementów możesz łykać czosnek w kapsułkach plus kwasy tłuszczowe Omega 3 (oczywiście tylko w te dni kiedy nie jesz ryb). Uważam, że wystarczy zacząć od tego, za 2 miesiące zrób ponowne badanie, powinny się obniżyć.
napisał/a: gunny 2008-09-03 10:46
Tak czytam i wszyscy mają nadmiar trójglicerydów. Wg. wyników badania krwi ja mam 48.00 mg/dL TG gdzie dolna granica to 50.00.
To raczej jakieś nienormalne.
Cholesterol całkowity podwyższony 216.00 mg/dL.
Może jakaś mała podpowiedź czy to u mnie cóś nie tak czy też źle zrobione badanie?
Acha, badania ogólne mają wykluczyć lub potwierdzić niedoczynność tarczycy.
napisał/a: gunny 2008-09-03 21:42
..lub nadczynność ??
napisał/a: anuk 2008-09-07 08:58
Witam. Mam 16 lat, wczoraj byłam na pierwszym badaniu na trójglicerydy. Okazało sie że ich poziom przekracza 600. Pielęgniarka nie była skora do udzielenia mi informacji na ten temat, kazała mi sie nie martwic i udać do lekarza. Przed konsultacja z lekarzem chciałam zasiegnać waszej opinii na ten temat. Dodam tylko że cholesterol mam w normie. Za info z góry dziękuje.