Trójglicerydy

napisał/a: ahllan 2008-03-24 16:10
Witam wszystkich, właśnie wróciłem z badań i odbierając je przeżyłem szok ze stresem. Bardzo znacznie podniósł mi się poziom trójglicerydów 604, a w listopadzie wyszło mi znacznie mniej 174, wiem,że ten wynik nie jest też powodem do dumy, ale jest sporo niższy niż ówczesny, obniżył mi się natomiast poziom cholesterolu z wcześniejszego 250 na 198, no i dziś mam HDL 56 i LDL 94. Mam pytanie: z tak wysokimi trójglicerydami należy się udać do lekarza, czy wystarczy na razie sama dietka. Jeśli chodzi o dietkę, to może ktoś ma jakieś pomysły i doradzi mi co wolno, a czego nie, oczywiście w praktycznym wykonaniu, a nie tak jak zaleca książka, bo tam wychodzi na to,że nie wolno prawie nic. Proszę o pomoc.
napisał/a: Vicario 2008-03-28 20:43
Witam. To ja w takim razie - czytając poprzednie wypowiedzi - mam ogromny problem... Trójglicerydy na poziomie 1600. Co robić, żeby je zbić??
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-29 08:04
Niestety ale z takiego poziomu do poziomu normalnego bez leków się nie uda. A temat cholesterolu pojawił się też chyba w dziale diety i tam pisałem co z leków naturalnych go obniża.
napisał/a: szeri551 2008-04-28 18:49
Mam pytanie odnośnie trójglicerydów!Wyniki też miałam wysokie 2 lata do tyłu +nadcisnienie itp. trójglicerydy 700 cholesterol 340 i ALAT I ASPAT pond 80!Na USG jamy brzusznej wszystko oki-Pani doktor która robiła mi to USG stwierdziła ze mam "genetycznie uszkodzony enzym trawienny". O jaki enzym chodzi??Czy może mi ktoś podpoeiedziec?Jestem na lekach cały czas na cisnienie oraz co około pół roku zbijam lekami cholesterol a potem lekami zawierającymi karczocha doprowadzam watrobe do ładu , coraz trudniej i mniej skutecznie.Rece mi opadaja do tego wszystkiego domyślałam sie ze moge miec problem ze spadkami cukru bo bardzo czesto chdze senna rozdtrazniona przy tym , słabo mi i mam ataki głodu.Kiedys juz miałam mierzony i miałam 60(ale było to na czczo) wczoraj popołudniu po zjedzeniu obiadu mialam 57-myślałam że usne i padne bo było mi aż slabo!Czy ktoś mi moze powiedzec gdzie tak naprawde twki przyczyna??czy to wszystko może ma wspólne podłoże??
napisał/a: Oldboy8 2008-05-19 16:16
Witam Wszystkich!

Mam obecnie 48 lat, dwa lata wstecz (w maju 2006) zrobiłem badania które wykazały: cholesterol 284, trójglicerydy 458. Momentalnie odstawiłem tłuszcze zwierzęce, jaja, znacznie mniej słodyczy i słodzenia. Jem mięso drobiowe tylko gotowane, bardzo rzadko frytki. Lekarz leczył mnie liphantylem co do października 2006 sprowadziło HDL - 70, LDL - 94, trójglicerydy 58. Po tej wizycie lekarz stwierdził iż "wystarczy leków" i nie kazał więcej przychodzić. Ostatnie coś mnie tknęło żeby zrobić badania (cały czas nie jem smażonego, masła, jajek, mięsa wołowego itp) i znów trójglicerydy skoczyły na 438, cholesterol 263. Pozostałe wyniki zawsze w normie (mocz też). Wygrzebałem jeszcze wyniki z maja 2003: Cholesterol - 277, Trójglicerydy 413 . Czy to oznacza, że "ten typ tak ma" i jestem skazany na leki? Jeżeli tak to jakie zasugerować lekarzowi (po liphantylu bolał mnie bark, z bólem podnosiłem do góry prawą rękę, po zakończeniu kuracji skutki uboczne ustąpiły.
napisał/a: lililo 2008-06-04 11:26
Witam wszystkich, chciałam się dowiedzieć co to są trójglicerydy, za co odpowiadają i co oznaczają wyniki - tzn. jakie są skutki wysokiego odczynnika. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na te pytania, a u lekarza zapominam zapytać.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-04 11:42
www.google.pl
napisał/a: lililo 2008-06-04 23:53
djfafa nie pomogłeś za bardzo.. mam nadzieję że ktoś inny pospieszy mi z pomocą, moje trójglicerydy to 203 mg%, cholesterol 201, HDL 36,5, LDL 124, Asp.AT 15, AL.AT 21,5.
napisał/a: Peter 2008-06-05 07:39
lilio_lo - Te wyniki mieszczą się w normie. Wystarczy tylko sprawdzać sobie co pół roku, czy nie odstępują od tego, co obecnie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-05 07:44
lili_lo napisal(a):Witam wszystkich, chciałam się dowiedzieć co to są trójglicerydy, za co odpowiadają i co oznaczają wyniki - tzn. jakie są skutki wysokiego odczynnika. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na te pytania, a u lekarza zapominam zapytać.


Zapytałaś co to są trójglicerydy a o takie rzeczy nie trzeba pytać na forum medycznym tylko wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i znajdziesz tysiące stron z definicjami, wartościami i sposobami ich np. obniżania.
napisał/a: lililo 2008-06-05 10:35
dziękuję Peter, czy dobry i zły cholesterol mieszczą się w normie? Mam sporą nadwagę, niedoczynność tarczycy, a nawet dieta w połączeniu z ćwiczeniami(basen) nie dają żadnych efektów. Ciśnienie mam niskie i słaby puls. Mimo, że nie czuję fizycznego zmęczenia, po niewielkim wysiłku robię się czerwona, wydolnościowo u mnie kiepsko. Siły są, ale zmęczenie jest ogromne. Nie wiem dlaczego. Regularnie ćwiczę, a mimo wszystko męczę się po jednej długości basenu kraulem. Systematycznie przybieram na wadze i za Boga nie wiem jak to zahamować..mam dopiero 25 lat. Ostatnio lekarz przepisał mi Meridię, ale biorę Zelixę-zamiennik. Poczekam na efekty tego leku, bo minęły dopiero 3 tygodnie. Czego absolutnie powinnam się wystrzegać w diecie? Pozdrawiam tych, którzy mają podobne problemy! Trzymajcie się, choć wiem że czasem wszystko tarci sens..powodzenia!
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-05 10:50
A dużą masz niedoczynność? Jakie masz wyniki? Jakie bierzesz leki i jakie dawki?