Tribulus terrestris- proszę o opinię

napisał/a: jedrek0697 2013-10-22 20:11
Byłem dzisiaj u androloga w związku z zaburzeniami erekcji. Aktualne wyniki badań, które zlecił endokrynolog wykazały poziom hormonów: FSH 17,3 /1,5-12,4/ LH 10,5 /1,7-8,6/, SHBG 64,7 /14,5-48,4/, testosteron 23,9 /9,9-27,8/ ale już FTI-wsk.wolnego testosteronu 36,93 /33,3-106/. Androlog póki co przepisał mi TRIBULUS, nie pisząc na recepcie nic więcej. W aptece robią wielkie oczy nie wiedząc o co chodzi. W internecie można znaleźć różne preparaty zawierające tribulus. Proszę o radę, który z nich będzie najbardziej wskazany w mojej sytuacji, gdzie jak pokazują wyniki, testosteronu wcale nie mam tak mało, tyle że w związku z wysokim SHBG tego wolnego testosteronu jest niewiele. Czy może w związku z tym najlepszy byłby preparat TribuUp FITMAX, gdzie podane jest następujące wskazanie:Tribu Up to suplement diety zawierający wysoko skoncentrowane składniki, które dzięki odpowiedniemu zestawieniu oraz ilości wpływają na efektywny wzrost poziomu wolnego testosteronu oraz hamują czynniki ograniczające jego działanie. Bardzo proszę o opinie.
napisał/a: Cristina_ 2013-10-22 20:19
Moja opinia to taka że wybrałeś najlepszy z najlepszych, który zawiera 1200 mg Tribu up, mam nadzieje że pomogłam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-22 20:39
Dokładnie Tribu Up to super suplement i również mogę go polecić.
Ale. Przecież u Ciebie jest masakrycznie wysokie SHBG i to jest winowajca i należy zacząć od jego obniżenia. Lekarz porażka że tego nie zauważył.
Na teraz trzeba kupić korzeń pokrzywy np.:

http://allegro.pl/korzen-pokrzywy-prostata-zoladek-trzustka-i3621003696.html

Bierz kilka tygodni minimum 2 kapsułki dziennie i potem zrób badanie samego wolnego testosteronu i jak wynik będzie lepszy wiadomo będzie w jakim kierunku masz iść.

Oczywiście Tribu UP też bierz, on na pewno pomoże na libido.
napisał/a: jedrek0697 2013-10-22 23:55
Dziękuję, jesteście wspaniali, że tak chętnie i trafnie doradzacie na tym Forum. Szczególnie dziękuję Tobie djfafa, nie miałem pojęcia, że stosując naturalny preparat z korzenia pokrzywy można obniżyć SHBG. Tak, niestety androlog (profesor zresztą) nie zauważył jakoś wysokiego SHBG, podobnie jak i innych anomalii w wynikach TSH, FSH i LH, mówiąc, że "wyniki hormonów ma pan w porządku". Kiedy zwróciłem mu uwagę na powyższe wyniki, to powiedział coś w tym rodzaju: "ja podejmę określone leczenie i albo się pan z tym zgodzi, albo niech pan do mnie nie przychodzi". Jak się go zapytałem, czy przepisany przez niego tribulus przyczyni się do poprawy dotychczasowych wyników, to powiedział, że mam nie robić sobie co chwilę badań, bo zwariuję. Endokrynologowi natomiast powiedziałem, że logicznie myśląc doszedłem do wniosku, że gdyby obniżyć poziom SHBG, to wtedy uwolniłbym swój testosteron, którego mam dość dużo. Na to usłyszałem, że mam nie czytać za dużo w internecie, ponieważ zdobyty w ten sposób 1 % wiedzy, nie upoważnia mnie do wysnuwania takich wniosków, bo on przy swojej 100 % wiedzy nie odważyłby się na takie uproszczenia, a kiedy na ostatniej wizycie zapytałem się go, czy nie warto byłoby zrobić mi usg tarczycy, odpowiedział, że nie wniosłoby to niczego nowego. Czy tylko ja mam pecha do takich lekarzy, czy spotyka to też innych uczestników tego Forum, chyba jednak nie na taką skalę. Lekarka rodzinna tylko na podstawie wyniku TSH kazała mi brać metizol, endokrynolog po 4 moich wizytach i wykonaniu szeregu badań, otwarcie i bez żenady przyznaje, że nie potrafi mnie zdiagnozować i tym samym zaordynować odpowiedniego leczenia, odsyłając mnie do androloga, który z kolei nie widzi żadnych nieprawidłowości w przedstawionych mu wynikach. W końcu też urolog, zamiast zlecić jakieś badania wali jak z armaty, przepisując mi viagrę.
napisał/a: jedrek0697 2013-10-23 00:45
Jaki konkretnie preparat będący wyciągiem z korzeni i kłączy pokrzywy? Znalazłem bardzo polecany Urtix Labofarm.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-23 06:32
No nie masz szczęścia do lekarzy.
Tribulus w żaden sposób nie oddziałuje na układ hormonalny i jak prof. uważa inaczej powinien wziąć kilka lekcji z ziołolecznictwa. Tribulus działa na libido gdyż oddziaływuje na tlenek azotu ale nie wpływa w żaden sposób na testosteron.
Tego produktu nie znam co wymieniłeś, ale możesz śmiało spróbować.
napisał/a: jedrek0697 2013-10-23 10:37
Dziękuję za odpowiedź. Nie chcę absorbować nadmiernie swoim problemem osoby, które chętnie na tym forum udzielają porad ale jednego jeszcze nie rozumiem. Skoro piszesz djfafa, że tribulus nie oddziałuje na układ hormonalny, to dlaczego w informacji o specyfiku o który pytałem wcześniej (Tribu Up FITMAX) piszą: "to suplement diety zawierający wysoko skoncentrowane składniki, które dzięki odpowiedniemu zestawieniu oraz ilości wpływają na efektywny wzrost poziomu wolnego testosteronu oraz hamują czynniki ograniczające jego działanie".
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-23 10:44
Bo to stary opis, na nowym już zgodnie z prawem żywnościowym takiego zapisu nie ma. Czytaj: producenci nie mogą już obiecywać czegoś co nie jest poparte badaniami naukowymi. A nie ma wiarygodnych badań na temat wzrostu testosteronu po przyjmowaniu tribulusa.