Trening ciała

napisał/a: Marcin2406 2010-09-05 15:16
Ciekawy dział ,

Od października zaczynam kolejną sesje na siłowni , mam 39 cm obwodu bicepsa , chcę go doprowadzić bez żadnych suplementów do koło 43 cm , czystym treningiem ciała. Myślicie , że nie będzie problemu ?
Z niepewnych źródeł wiadomo mi , że biceps na czysto można do prowadzić do 45 , dopiero po wprowadzaniu odżywek można zbudować coś powyżej tej granicy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-05 18:43
Marcin2406 napisal(a):Ciekawy dział ,

Od października zaczynam kolejną sesje na siłowni , mam 39 cm obwodu bicepsa , chcę go doprowadzić bez żadnych suplementów do koło 43 cm , czystym treningiem ciała. Myślicie , że nie będzie problemu ?
Z niepewnych źródeł wiadomo mi , że biceps na czysto można do prowadzić do 45 , dopiero po wprowadzaniu odżywek można zbudować coś powyżej tej granicy.


Zadałeś pierwszy pytanie w nowym dziale wiec możesz liczyć na kompleksową obsługę :))))

Nie ma takiego czegoś jak to że ileś mozna zbudować bez odżywek, a ileś z odżywkami. To sprawa bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników, najwiecej od predyspozycji genetycznych, potem od odżywiania, treningu i regeneracji.
Za mało napisałeś aby dokładnie Ci odpowiedzieć. Skoro masz już 39 cm w bicepsie i to bez stosowania odżywek oznacza że masz już spore doświadczenia zwiazane z treningiem a i zapewne genetyka i odżywianie też jest właściwe.
Napisz wiecej o sobie, czyli ile masz lat, jak długo ćwiczyć, jak masz trening i przykładowy rozkład dziennych posiłków a będzie Ci można dokładniej pomóc.
Choć w mojej ocenie przekroczenie 40 cm bez wspomagania suplementami jest bardzo trudne, choć oczywiście to zależy czy mamy 40 cm mięsnia czy 40 cm mieśnia i tłuszczu.
Pozdr.
napisał/a: Luki24 2010-09-05 20:19
Te liczby dla typowego człowieka są grubo przesadzone.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-05 20:36
Luki24 napisal(a):Te liczby dla typowego człowieka są grubo przesadzone.


Z dobrą genetyką niekoniecznie.
napisał/a: Luki24 2010-09-05 20:38
Do czasu badań testosteronu %) Wiesz ilu znam kolesi którzy na początku znajomości się zarzekali, że jadą czysto a później sam im igłe wbijać pomagałem bo już nie sięgali ? ;D Każdy znajomy z 4 z przodu ma coś na sumieniu i takie są realia, nie ma się co oszukiwać.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-05 20:47
Luki24 napisal(a):Do czasu badań testosteronu %) Wiesz ilu znam kolesi którzy na początku znajomości się zarzekali, że jadą czysto a później sam im igłe wbijać pomagałem bo już nie sięgali ? ;D Każdy znajomy z 4 z przodu ma coś na sumieniu i takie są realia, nie ma się co oszukiwać.


Luki mam ponad 40 w ręce a możesz mi wierzyć na słowo że nie wiem co to sok. Z tym, że ja ćwiczę już 16 lat (wiadomo teraz rodzina wiec i treningi nie takie same), a kolega również może ćwiczy długo.
napisał/a: Luki24 2010-09-05 20:53
Ok, jesteś większy, wygrałeś %)
napisał/a: Marcin2406 2010-09-06 17:08
No więc mam 19 lat , ćwiczę od 17 roku życia , lecz nie regularnie.
Masz racje , większość mojego ciała to po prostu masa. Moje odżywianie nie jest dokładnie pilnowane i przygotowywane ale staram się odżywiać głownie produkty bogate w proteiny i w białko.
Węglowodany jem jednakowoż tuż przed treningiem siłowym , przyjęła mi się taka zasada z tego co wiem węglowodany rozkładają się wolno i ma to pewien wpływ lecz na co dokładnie nie pamiętam , zaczerpywałem porad u mojego przyjaciela.
Teraz co mi zostało zrobić to wybudować z masy "zbroje" , moja masa wzięła się w 100 % ze spożywania posiłków bez dodatkowych suplementów dlatego też trochę przesadziłem i będę musiał zacząć biegać żeby zrzucić trochę mięsa.
Zdecydowałem się prowadzić trening siłowy na szybkość i wytrzymałość mięśni oczywiście w przeważaniu. Więc więcej niż 40 cm "czystych" mięśni nie potrzebuje.
Teraz co mi potrzebne to tak naprawdę dobry plan na wyrzeźbienie swojego ciała i utwardzenie mięśni jak i wzmocnienie pod względem wytrzymałości.
Mój wzrost to 182 cm
Waga 79 kg ( waga jest w porządku , tylko teraz zamienić magicznie nadmiar tłuszczu w mięśnie )
Dodatkowe informacje :
głównie chcę się zająć plecami , barkami i torsem , mięśnie partii brzucha są mi nie potrzebne.
Trenuje piłkę ręczną stąd potrzebuje wzmocnić te partie do szybkości i tzw petardy podczas rzutu.
sztanga na wypych na prostej ławeczce - mój max 75 kg , jednak biorę mniej a więcej powtórzeń.
podnoszenie sztangi na wypych w górę na barki to 40 kg , biorę trochę mniej a więcej powtórzeń.
wiosłowanie sztangą na partie pleców to max 20 kg na 1 ręke.

Więc jestem niżej niż grunt puki co dlatego chcę zaczerpnąć rady.
Pozdrawiam.
napisał/a: ironplama 2010-09-06 20:07
cwiczysz na silowni w domu?
jaki sprzet masz do dyspozycji
ile razy mozesz cwiczyc w tygodniu
co jest Twoim celem poprawa szybkosci czy redukcja tkanki tluszczowej?
jak wygladal ostatni Twoj trening
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-06 20:34
Marcin2406 napisal(a):No więc mam 19 lat , ćwiczę od 17 roku życia , lecz nie regularnie.
Masz racje , większość mojego ciała to po prostu masa. Moje odżywianie nie jest dokładnie pilnowane i przygotowywane ale staram się odżywiać głownie produkty bogate w proteiny i w białko.
Węglowodany jem jednakowoż tuż przed treningiem siłowym , przyjęła mi się taka zasada z tego co wiem węglowodany rozkładają się wolno i ma to pewien wpływ lecz na co dokładnie nie pamiętam , zaczerpywałem porad u mojego przyjaciela.
Teraz co mi zostało zrobić to wybudować z masy "zbroje" , moja masa wzięła się w 100 % ze spożywania posiłków bez dodatkowych suplementów dlatego też trochę przesadziłem i będę musiał zacząć biegać żeby zrzucić trochę mięsa.
Zdecydowałem się prowadzić trening siłowy na szybkość i wytrzymałość mięśni oczywiście w przeważaniu. Więc więcej niż 40 cm "czystych" mięśni nie potrzebuje.
Teraz co mi potrzebne to tak naprawdę dobry plan na wyrzeźbienie swojego ciała i utwardzenie mięśni jak i wzmocnienie pod względem wytrzymałości.
Mój wzrost to 182 cm
Waga 79 kg ( waga jest w porządku , tylko teraz zamienić magicznie nadmiar tłuszczu w mięśnie )
Dodatkowe informacje :
głównie chcę się zająć plecami , barkami i torsem , mięśnie partii brzucha są mi nie potrzebne.
Trenuje piłkę ręczną stąd potrzebuje wzmocnić te partie do szybkości i tzw petardy podczas rzutu.
sztanga na wypych na prostej ławeczce - mój max 75 kg , jednak biorę mniej a więcej powtórzeń.
podnoszenie sztangi na wypych w górę na barki to 40 kg , biorę trochę mniej a więcej powtórzeń.
wiosłowanie sztangą na partie pleców to max 20 kg na 1 ręke.

Więc jestem niżej niż grunt puki co dlatego chcę zaczerpnąć rady.
Pozdrawiam.


Więc widzisz, jak weźmiesz się za dobrą dietę to niestety nie przekroczysz 39 cm tylko zejdziesz na mniej. Skoro pioryteten jest piłka ręczna, to i trening i dieta powinna być ukierunkowana na szybkość i wytrzymałość a nie masę.
napisał/a: Marcin2406 2010-09-07 13:41
wiem , dlatego wspomniałem o złym początku , teraz muszę zrzucić trochę masy i na nowo wyrzeźbić od lekkich podstaw czyste mięśnie wiadomo , że ręka mi spadnie ale jest pewne to , że spowrotem chce do tego obwodu dojść tym razem w 95% mięśnie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-09-07 16:04
A jaki masz poziom tkanki tluszczowej?