tran i witaminy

napisał/a: kriss1977 2009-06-14 14:07
Witam!
Wykonuje zawod ,ktory naraza mnie na stres.Jestem osoba aktywna fizycznie,biegam,wykonuje cwiczenia ogolnorozwojowe (pompki,przysiady itp),mam ok 100 kg wagi wzrost 186 cm.Zdecydowalem sie na suplamentacje witaminam i tranem.Witaminy Vita-min firmy multiple sport,zawieraja duze dawki witamin i mineralow ,np witamina A-1600uq tj wedlug opisu 200 zalecanego dziennego spozycia,witamina D3 10uq tj wedlug opisu 200 zds. Tran rowniez zawiera witaminy A i D,Preparaty stosuje naprzemiennie tj,jednego dni Vita-min,drugiego tran.Mam pytanie czy istnieje ryzyko przedawkowania A i D,slyszalem tez ze tranu nie powinno sie brac latem,gdy jestesmy poddawani silnemu naslonecznieniu,czy to prawda.Jak ewentualnie stosowac te preparaty.Prosze o odpowiedz ,ewentualne przekierowanie pytania do innego dzialu.Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-15 18:01
Zamiast tranu kup Omegę 3 i po kłopocie. A tak nawiasem mówiac preparat który bierzesz jest dla osób które naprawdę intesywnie ćwiczą. Jeżeli tylko stres jest problemem zażywaj magnez + wit. B6.
napisał/a: kriss1977 2009-06-16 18:06
stosuje vita-min bo to forma czelatowa dobrze przyswajana,a jakie inne dobrze przyswajane witaminki proponujesz z magnezem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-16 20:26
Wiesz nie mówię o CHELATACH bo sam je tu wiele razy polecałem, ale skoro nie jesteś zawodowym kulturystą lub ciężarowcem to nie potrzebujesz takich dawek witamin (np. 2000% wit. B12), wystarczy sam Chela Mag b6 + np. Gold Omega 3.
Pozdr.
napisał/a: kriss1977 2009-06-16 22:55
tak ale wole srodek wielowitaminowy,uwazam ze witaminy podane razem z mineralami lepiej spelnia swoja role,czy w takim razie brac vita-min zadziej np 2 razy w tygodniu,czy poszukac innego(jakas propozycja) ,sprawa samego tranu tam jest omega 3 i omega 6,jak to w miare nie konfliktowy sposob polaczyc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-17 09:57
Ale w tranie są również wit. A i D a to + Multiple Sport to już niezłe przegięcie.
Jak sie uparłeś na witaminy to kup Vita-Min Plus również z Olimpa.
Pozdr.
napisał/a: kriss1977 2009-06-17 17:27
Jeszcze pytanko czy tran mozna stosowac przez caly rok,slyszalem ze nie powinno sie go brac latem ,gdy jest duze naslonecznienie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-06-17 18:26
Dokładnie. Na skutek promieni słonecznych organizm sam wytwarza witaminę D. Zresztą produktów naturalnych nie suplementuje się cały rok tylko okresami.