Tragiczne TSH a ciąża

napisał/a: malagosiag 2016-01-25 21:34
Jestem załamana -( Radość z pięknych 2 kreseczek przerodziła się w ogromny stres.... Na drugi dzień gdy dowiedziałam się że jestem w ciąży zrobiłam badanie TSH i szok wynik 295.....jestem po jodzie nie zgubiłam przecinka;-(
3 dni później wylądowałam z krwawieniem w szpitalu... to był 5tc....pani doktor stwierdziła " w trakcie poronienia" , jajo na usg puste.
Jednak ciąża się nie poroniła, po 3 dniach zostałam wypisana ze szpitala, pan ordynator kazał zrobić kolejne USG i ew dopiero zrobi zabieg.
W 7tc czyli kilka dni temu był już zarodek, jednak pan doktor nie był przekonany czy widzi serduszko. Kolejne 2 tyg czekania.
Obecnie biorę luteine, duphaston i obecnie eutyrox 200. Kolejne badania krwi na dniach, także wizyta u endokrynologa
Czy jest wgl szansa donoszenia tej ciąży i że dziecko urodzi się zdrowe ;-(
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-26 09:13
PO jodzie radioaktywnym jesteś tak?
Szansa jest. Dostałaś kosmiczną dawkę leku na zbicie TSH, więc jest szansa na donoszenie jak najbardziej.
Ale napisz coś więcej o sobie. Miałaś nadczynność tak? Kiedy był podany jod?
napisał/a: malagosiag 2016-01-26 15:20
Tak miałam nadczynność... wykryli mi ją w pierwszej ciąży TSH miałam wtedy w granicach 0,000001. O mnie by chyba można książkę napisać. Całą ciąże jak i 8 kolejnych lat czułam się super i między tą nadczynnością i niedoczynnością nie czuję żadnej różnicy. No może teraz bardziej zmierzła się zrobiłam ale zwalałam to na "ciężar życia" .Ciężko mi stwierdzić ile nie brałamleków, ale krócej niż rok. Wcześniej miałam ustaloną dawkę 125 naprzemiennie 150. djfafa dziękuję Ci za odpowiedź, potrzebowałam choć jednego pozytywnego zdania
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-26 16:31
Kluczowe jest teraz zbicie TSH do ok. 1,0.
Koniecznie zmień dietę i wprowadź suplementy takie jak Omega 3, magnez, witamina D i C + dobra multiwitamina. Te suplementy są rekomendowane dla kobiet w ciąży a dodatkowo pomogą Ci w leczeniu tarczycy.

Nadczynność z jakiego była powodu? Graves-Besadov?
napisał/a: malagosiag 2016-01-27 10:45
Tak , wszystko zaczęło sie od GB.
Witaminki kupione, o diecie czytam Dzisiaj odebrałam wyniki po dwóch tygodniach leczenie i chyba jestem na dobrej drodze

TSH 14,41 ( 0,35 - 4,94 )
FT4 1,58 ( 0,7 - 1,48 )
FT 3 3,03 ( 1,7 - 3,71 )
beta 81.500

Może będzie dobrze

aa i miałam pytać... czy dzieciątko pierwsze bierze porcję hormonów z leków, czy dostaje je dopiero gdy wyniki będą w normie???
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-27 11:14
Masz możliwość konsultacji lekarskiej? Bo TSH spadło bardzo szybko, a fT4 masz już przekroczone, więc obecnie nie potrzebujesz już 200 mcg l-tyroksyny na dobę. Obecnie trzeba zejść do 150 mcg, a za kilka tygodni ponownie sprawdzić wyniki bo prawdopodobnie dawka optymalna będzie na poziomie 100-125 mcg.

Płód korzysta z hormonów krążących w Twoim organizmie.
napisał/a: malagosiag 2016-01-27 11:28
Póki co zaufam Tobie , zmniejszam dawkę na 150, wizyta u lekarza we wtorek Niestety nawet prywatnie trzeba czekac...