Tradzik

napisał/a: Rafal1998 2015-04-09 17:15
witam mam 18 lat i tak jak w temacie mam problem z tradzikiem walcze z nim od okolo 4 lat wiadomo na poczatku bylo tego mniej na samym nosie lub czole ale teraz jest prawie na calej twarzy . Głownie sa to male krostki czesto zaczerwienione jest ich mnostwo oraz najczesciej na nosie sa grudki z porow. Denerwuje mnie tez ze to staje sie czerwone na policzkach , nosie i czole. zamieszczam zdjecie prosze o pomoc co to za tradzik i co z tym zrobic ?
Ps. Nie uzywam zadnych kosmetykow myje twarz rano i wieczorem mydlem bialy jelen i wycieram recznikiem . Czytalem na internecie ze czasami to nie tradzik tylko grzyb ktory odzywia sie potem i tym podobne a ja czesto uprawiam sporty .
CO myslicie ?
napisał/a: theblackcat 2015-04-10 09:36
Wg mnie mydło, nawet i biały jeleń, niezbyt nadaje się do mycia twarzy, bo wysusza.
Co do trądziku, to bardziej wygląda na kaszke lub coś w rodzaju małych zaskornikow ale białych które nie czernieją. Trochę zaskoczyło mnie ze ich lokalizacja jest tez na nosie i przy..
Byleś u lekarza? Jak to leczyles? Jakie leki lub maści brałeś?
Co do wlasniej takiej kaszki zaskornikow mi pomagały maści typu epiduo, benzacne, ale tylko nałożone na brodę, broń boże nos lub okolice oczu. Maśc niestety może bardzo podrazniac i niestety po odstawieniu wszystko wraca..
A jak z dieta? Może warto probawac odstawić gluten i nabiał i sprawdzić czy stan ceny się nie polepsza?
A jak z innymi częściami ciała, mam na myśli ręce, brzuch, klatka piersiowa, plecy..tam tez się ten problem pojawia?
napisał/a: domcia112 2015-05-14 20:14
jest na ten problem specjalny krem alaclarin acne i żel do mycia twarzy, który trzeba stosować 2 razy dziennie. Tam wśród składników jest kompleks lactazel, który łagodzi stany zapalne i hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstanie trądzików i wytwarzanie kwasów tłuszczowych. mi pomogło, Tobie też radzę spróbować.
napisał/a: weeka 2015-06-10 12:42
Mam bardzo podobny stan na twarzy, kiedyś miałam duże pryszcze, a teraz tylko takie małe krosteczki właśnie
napisał/a: moniak80 2015-06-10 19:32
Na taki trądzik grudkowy to polecam peelingi enzymatyczne i zmianę diety - wyraźnie organizm wyrzuca jakieś toksyny na zewnątrz