Trądzik

napisał/a: julietka1 2014-08-19 18:32
Witam,

Mam 24 lata i od bardzo długiego czasu zmagam się z trądzikiem - sama do końca nie wiem jaki jest to rodzaj trądziku bo na twarzy mam już chyba wszystko - grudki, guzy ropne, zaskórniki itd. Wykonywałam szereg badań w kierunku znalezienia przyczyny trądziku np. badania hormonalne, demodex, wymaz niestety żadne z badań nic nie wykazały. Byłam leczona tetracyklina, azycyną..
Aktualnie od ok. 2-3 miesięcy jestem na kuracji unidoxem i widzę minimalną poprawę, ale nadal mnie wysypuję, nadal są guzy ropne. Kiedy przechodziłam już podobną kuracją i po 2-3 tyg efekty były rewelacyjne.. Na kolejną kurację zgodziłam się tylko i wyłącznie dlatego, że już nie dawałam sobie rady z twarzą..

W ostatnim czasie została u mnie wykryta torbiel na jajniku najprawdopodobniej czekoladowa, która kwalifikuję się do usunięcia stad też moje pytanie czy taka torbiel może wywołać trądzik ?

Jeżeli nie to czy ewentualnie warto wykonać jeszcze jakieś badania, który pomogłyby w znalezieniu przyczyny tego paskudztwa?
napisał/a: maja-z1986 2014-08-22 00:47
Wyczytałam, że najlepsze są maści i żele które mają w składzie hialurionan cynku przyspieszający gojenie, zamierzam sama wypróbować czegoś takiego. A niestety na większość twoich pytań nie znam odpowiedzi, myślę, że odpowiednia będzie wizyta u lekarza. Ważne żeby nie wyciskać krostek, a o tym ludzie często zapominają. Powodzenia w leczeniu
napisał/a: anggie112 2014-08-23 21:22
A nie masz przypadkiem endometriozy? Tego typu torbiel przy endometriozie wystepuje. A czy wplyw na tradzik mam to nie wiem. Tzn ta torbiel.
napisał/a: ariellna 2014-08-24 23:43
julietka napisal(a):Witam,

Mam 24 lata i od bardzo długiego czasu zmagam się z trądzikiem - sama do końca nie wiem jaki jest to rodzaj trądziku bo na twarzy mam już chyba wszystko - grudki, guzy ropne, zaskórniki itd. Wykonywałam szereg badań w kierunku znalezienia przyczyny trądziku np. badania hormonalne, demodex, wymaz niestety żadne z badań nic nie wykazały. Byłam leczona tetracyklina, azycyną..
Aktualnie od ok. 2-3 miesięcy jestem na kuracji unidoxem i widzę minimalną poprawę, ale nadal mnie wysypuję, nadal są guzy ropne. Kiedy przechodziłam już podobną kuracją i po 2-3 tyg efekty były rewelacyjne.. Na kolejną kurację zgodziłam się tylko i wyłącznie dlatego, że już nie dawałam sobie rady z twarzą..

W ostatnim czasie została u mnie wykryta torbiel na jajniku najprawdopodobniej czekoladowa, która kwalifikuję się do usunięcia stad też moje pytanie czy taka torbiel może wywołać trądzik ?

Jeżeli nie to czy ewentualnie warto wykonać jeszcze jakieś badania, który pomogłyby w znalezieniu przyczyny tego paskudztwa?



A hormony nic ci nie pomagały, czy tak jak u mnie - pomagały niewystarczająco, aby kontynuować leczenie nimi?
napisał/a: julietka1 2014-08-25 21:01
ariellna napisal(a):
julietka napisal(a):Witam,

Mam 24 lata i od bardzo długiego czasu zmagam się z trądzikiem - sama do końca nie wiem jaki jest to rodzaj trądziku bo na twarzy mam już chyba wszystko - grudki, guzy ropne, zaskórniki itd. Wykonywałam szereg badań w kierunku znalezienia przyczyny trądziku np. badania hormonalne, demodex, wymaz niestety żadne z badań nic nie wykazały. Byłam leczona tetracyklina, azycyną..
Aktualnie od ok. 2-3 miesięcy jestem na kuracji unidoxem i widzę minimalną poprawę, ale nadal mnie wysypuję, nadal są guzy ropne. Kiedy przechodziłam już podobną kuracją i po 2-3 tyg efekty były rewelacyjne.. Na kolejną kurację zgodziłam się tylko i wyłącznie dlatego, że już nie dawałam sobie rady z twarzą..

W ostatnim czasie została u mnie wykryta torbiel na jajniku najprawdopodobniej czekoladowa, która kwalifikuję się do usunięcia stad też moje pytanie czy taka torbiel może wywołać trądzik ?

Jeżeli nie to czy ewentualnie warto wykonać jeszcze jakieś badania, który pomogłyby w znalezieniu przyczyny tego paskudztwa?



A hormony nic ci nie pomagały, czy tak jak u mnie - pomagały niewystarczająco, aby kontynuować leczenie nimi?


Hormony chciała mi dać endokrynolog wtedy gdy jeszcze nie wiedziałam, że mam torbiel na jajniku. Chciała je podać ot tak z nadzieją, że poprawi się mój stan cery. Nie zgodziłam się na branie hormonów ponieważ wszystkie wyniki badań hormonalnych były rewelacyjne. Niestety problem z cerą jak był nadal jest.. Zastanawia mnie tylko czy torbiel czekoladowa lub ewentualnie endometrioza może mieć jakiś wpływ na cerę?

Natomiast w przypadku torbieli lekarze stwierdzili, że trzeba ją usunąć bo leczenie farmakologiczne nic nie pomoże w przypadku torbieli czekoladowej.
napisał/a: ariellna 2014-09-16 22:23
julietka napisal(a):
ariellna napisal(a):
julietka napisal(a):Witam,

Mam 24 lata i od bardzo długiego czasu zmagam się z trądzikiem - sama do końca nie wiem jaki jest to rodzaj trądziku bo na twarzy mam już chyba wszystko - grudki, guzy ropne, zaskórniki itd. Wykonywałam szereg badań w kierunku znalezienia przyczyny trądziku np. badania hormonalne, demodex, wymaz niestety żadne z badań nic nie wykazały. Byłam leczona tetracyklina, azycyną..
Aktualnie od ok. 2-3 miesięcy jestem na kuracji unidoxem i widzę minimalną poprawę, ale nadal mnie wysypuję, nadal są guzy ropne. Kiedy przechodziłam już podobną kuracją i po 2-3 tyg efekty były rewelacyjne.. Na kolejną kurację zgodziłam się tylko i wyłącznie dlatego, że już nie dawałam sobie rady z twarzą..

W ostatnim czasie została u mnie wykryta torbiel na jajniku najprawdopodobniej czekoladowa, która kwalifikuję się do usunięcia stad też moje pytanie czy taka torbiel może wywołać trądzik ?

Jeżeli nie to czy ewentualnie warto wykonać jeszcze jakieś badania, który pomogłyby w znalezieniu przyczyny tego paskudztwa?



A hormony nic ci nie pomagały, czy tak jak u mnie - pomagały niewystarczająco, aby kontynuować leczenie nimi?


Hormony chciała mi dać endokrynolog wtedy gdy jeszcze nie wiedziałam, że mam torbiel na jajniku. Chciała je podać ot tak z nadzieją, że poprawi się mój stan cery. Nie zgodziłam się na branie hormonów ponieważ wszystkie wyniki badań hormonalnych były rewelacyjne. Niestety problem z cerą jak był nadal jest.. Zastanawia mnie tylko czy torbiel czekoladowa lub ewentualnie endometrioza może mieć jakiś wpływ na cerę?

Natomiast w przypadku torbieli lekarze stwierdzili, że trzeba ją usunąć bo leczenie farmakologiczne nic nie pomoże w przypadku torbieli czekoladowej.


Dawno mnie nie było - wakacje :) Poradziłaś sobie z problemem? Czy dalej nic? Może zmień lekarzy? Ja byłam jakiś czas temu w innej sprawie w lecznicy Alfa-Lek w Warszawie. Jako, że nigdy nie mam czasu biegać po lekarzach to przeszłam się nie tylko do jednego. I tak odwiedziłam też okulistę i alergologa. O tych, u których byłam mogę powiedzieć same dobre słowa. Może zatem i wizyta u ich dermatologa byłaby dla Ciebie korzystna? Daj znać na jakim etapie jest twoja 'walka'. Całusy! :)
napisał/a: ariellna 2014-12-03 19:41
@julietka: jak twoje problemy? Rozprawiłaś się z nimi?
napisał/a: renia1-2_2 2015-07-08 17:56
hej,
zaczynam stosowac wlasnie na walke z tradzikiem tabletki Derminax i wlasnie wyczytalam tutaj ze maja dobry naturalny sklad, czy moze ktos ma o nich jakas opinie? sa dobre? ja zaryzykowalam i kupilam mam nadzieje ze sie to oplaci..
napisał/a: kiniaP 2015-07-12 17:42
ja osobiscie uzywam tabletek Derminax i moge je zdecydowanie polecic, a uzywalam roznych tabletek bez antybiotyku i ten jest jak dla mnie najlepszy i najskuteczniejszy, i mysle ze warto bylo zaryzykowac :) pozdrawiamn
napisał/a: KlaraTarnowska 2015-07-14 10:30
Krem Alaclarin działa !! Ze względu na składniki zakupiłam go wraz z żelem myjącym. Stosując regularnie przez okres 2 tygodni cera poprawiła mi się w znacznym stopniu. Krem zredukował moj trądzik, spłycił także wągry na nosku, ktore mi okropnie przeszkadzały :) Działają one łagodząco, nawilżają i usuwają nadmiar sebum i martwe komórki naskórka. Super sprawa ! :)
napisał/a: kasiula1919 2015-08-24 21:36
właśnie i ja trafiłam na alaclarin. mam nadzieję, że będzie dobrze działał, bo jestem dopiero po tygodniu używania. na chwile obecną mam tylko lekki wysyp tych co siedzą głębiej, ale to oczyszcza się cera, delikatnie matowi i nie pojawia się nic nowego. jak na chwilę obecną po tych wszystkich mazidałch alaclarin działa najlepiej. mam nadzieję, że wyleczy mnie do końca bo nie mam chęci na zmaganie się z dermaologami...