Trądzik u dorosłych

napisał/a: 3272 2012-07-22 18:57
Proszę o pomoc, mam 39 lat i ciągłe problemy ze zdrowiem. Od 10 lat mam nawracający trądzik grudkowaty na twarzy, plecach, ramionach i nawet we włosach, był też okres, że krostki robiły się na nogach. Leczyłam się u kilku dermatologów lecz nie widać poprawy. Po leczeniu się antybiotykiem "Tetramecyna" trądzik ustąpił na 6-12 miesięcy ale niestety powrócił. Wybrałam się do ginekologa o pomoc, gdyż mam też problemy ginekologiczne ( bardzo obfite krwawienia, nie wiem czy może to być powiązane z trądzikiem). Ostatnio lekarz zauważył też niepokojący objaw z jajnikiem, mam zrobić badanie hormonalne i Marker jajnika.
W 32 latach zrobiłam wymaz z krost i wyszło, że jestem zarażona bakterią Gronkowca Złocistego i Paciorkowca, prawdopodobnie nie wyleczyłam się z niej, ponieważ przerwałam leczenie. W najbliższym czasie mam zrobić kolejny wymaz.
Jak mam się leczyć? Co robić z tym problemem? Widzę bezradność lekarzy i nie wiem co mam robić ? Bardzo proszę o pomoc!
napisał/a: konndi 2013-05-01 14:33
Ja stosuje Curiosin. Poleciła mi dermatolog, bo inne preparaty to tak słabo działały. Jest bez recepty i można smarować kilka razy dziennie, najlepiej na noc. Super szybko wszystko z twarzy sie goi.