Trądzik u dorosłej osoby, hormony?

napisał/a: czester1 2016-08-07 16:46
Witam, mam 27 lat i od 10 lat męczę się z trądzikiem w rożnej postaci, małe białe pęcherze z ropą lub zamknięte czerwone guzy w większości na policzkach, trochę na plecach i ramionach, zaskórniki obok nosa i na nosie. Wystarczy że położę twarz na czymś twardym i już w tym miejscu robi się zmiana skórna po paru godzinach. Próbowałem już wszystkiego:
Tetracykliny|( działało w czasie kuracji, później problem wracał)
Izotek - tak samo jak wyżej tyle że jeszcze mi się od niego włosy przerzedziły :(
retinoidy (w postaci maści) , zioła
Zineryt /Clindacle/unidox też pomagało ale na krótko,nie będe wspominać o maściach/miksturach bez recepty,
bo też było ich dosyć sporo.
Robiłem wymaz z gardła/ze skóry pod kątem znalezienia gronkowca, też nic nie wykryło!
Myślałem też o nużeńcu, ale z tego co wyczytałem przy nim wypadają brwi/rzęsy, u mnie takich objawów niema.
Robiłem kiedyś badania TSH, T3 i T4 , testosteron całkowity, prolaktyne, wszystko w normie, nie robiłem jeszcze androstedionu/progesteronu/estriadolu/stosunek LH/ FSH/ DHEA , bo za bardzo nie wiem, które są mi potrzebne jako facetowi.
Dodam na koniec że mój tato też się męczył z trądzikiem do 30stki!później mu jakiś cudem zniknął, wyczytałem gdzieś na forum, że to może być wina podwyższonego DHEA, które z wiekiem jest coraz niższe, czy to się jakoś leczy hormonalnie?
napisał/a: markietanka 2016-08-11 10:49
Te które wymieniłeś. Inne to juz raczej hormony kobiece .Jestes jednak na 100% pewien,ze przyczyną są hormony a nic innego?

Polecam ze swojej strony spróbowac sobie jeszcze jak działa serum Sevolium. Sama mam problem z trądzikiem ale po tym serum problemy się o wiele zmniejszyły, Nie mam już tak powaznego trądziku, jest zdecydowanie mniejszy. Twarz wygląda ładniej i bardziej zdrowo. Retinoidy rownież nie przypadły mi do gustu. Za to z Sevolium bardzo się polubiliśmy. Jest to nowy środek na rynku tak wiec może nie słysząłeś o nim ale wielu dermatologów go poleca.
napisał/a: czester1 2016-08-13 20:56
Nie jestem do końca przekonany czy to akurat hormony, ale mój tato miał ten sam problem i po 30stece mu to przeszło, a że jesteśmy do siebie podobni to jest duża szansa że to może być genetyczny, tylko czemu żyjąc w 21 wieku nie ma lekarstwa na to cholerstwo? dzięki za info z tym serum, ale chyba sobie to podaruje, nie wierze że jakaś maść jest w stanie mi pomóc, bo żadna nie dawała efektu, jedynie tetracyklina mi pomagała podczas stosowania, znacie jakiegoś dobrego dermatologa z Wrocławia? ale naprawdę dobrego... nie chce przyjść na wizytę i usłyszeć "smaruj czymś" . Pozdrawiam
napisał/a: tamisia 2016-08-31 11:56
Ja uśywam tego serum . Mam skłonności do zapychania i wyprysków. Ze wszystkich kosmetyków na pryszcze ten dał chyba najlepszy efekt dla mojej cery tak wieć możesz spokojnie się nad nim zastanowić. NIe jest tanie ale wydajne tak więc moim zdaniem warto.
Każda cera jest inna. Niekoniecznie u Ciebie może być tak skuteczny ale jeśli chodzi o mnie to nie znam obecnie lepszego kosmetyku na trądzik.
napisał/a: mojonka 2016-09-04 21:36
A Aquaclin próbowałeś? Moje najstarsze dziecię teraz tego miejscowo używa - to żel zawierający nadtlenek benzoilu, ładnie wysusza powstałe wypryski i zapobiega powstawaniu nowych. Co prawda nie jesteś już nastolatkiem, ale nie widzę w wypisanych przez Ciebie lekach tego preparatu. Może warto pomyśleć również nad czymś tak prozaicznym jak zmiana diety?
napisał/a: jechanowska 2016-09-19 13:29
Trądzik pojawia się na skórze przede wszystkim w momencie złej pracy gruczołów łojowych. Ich zaburzona praca może być wynikiem różnych czynników (stres, hormony, etc.). Musisz zacząć stosować preparaty, które będą regulować wydzielanie łoju będącego pożywką dla bakterii. Warto zastosować preparat Beta-Skin Acne Care Cream, który pomógł już wielu osobom, tam gdzie inne kremy zawiodły.
napisał/a: Kokoszka1 2016-09-22 08:30
To ja spróbuję z innej strony... może dieta?
Też się leczyłam isotretynoiną, bo wcześniejsze leki i kuracje nic nie dawały lub efekt był tylko na chwilę. Nawet usunęłam migdały, bo też było podejrzenie, że sieją na organizm. Leczę też zęby - to również była jedna z hipotez.
Po kuracji isotretynoiną niby z początku było okej, ale od jakiegoś czasu mam wysypkę, moje podejrzenie to uczulenie lub nietolerancja na mleko (krowie). Słyszałam od znajomej dermatolożki, że w krowim mleku są hormony, które mogą na nas działać i wprowadzać chaos. Z kolei od innej znajomej, tym razem fizjoterapeutki zasłyszałam, że istnieje grupa pokarmów, która może podwyższać wydzielanie hormonów, dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta u osób chorych np. na Hashimoto czy nadczynność i niedoczynność tarczycy.

Także może spróbuj w tym kierunku poszukać?

W każdym razie powodzenia! :)
napisał/a: buzek 2016-10-05 14:14
Jeśli w badaniach wszystko wychodzi ok to tak jak powyżej moge polecić wspomniane serum Sevolium. Pisałam o tym już w innym temacie ale swego czasu dzięki temu serum wyleczyłam trądzik. NIe wiem co się stało ale trądzik zaatakował mnie po 25 roku życia. Wczęsniej miałam ładną twarz, a tutaj takie bum .Wybrałam się do dermatologa. Ta przypisała mi witaminę a plus to serum na twarz. Powiedziała,ze jak nie pomoże to bedziemy myślelic co dalej. Na szczęście pomogło.
napisał/a: makibzy 2016-10-09 09:36
Przez bardzo długi okres życia walczyłam z trądzikiem. Przez to miałam zero pewności siebie. Chodziłam do mnóstwa lekarzy. Okazało się że to sprawa zaburzeń hormonalnych. Polecam Ci stronę MediStore to tam znalazłam dobrego specjalistę ,który pomógł mi z moim problemem.