Trądzik,twarz,ramiona ZDJ

napisał/a: Sabela 2014-06-17 21:24
Witam, od 2008 r. zmagam się z trądzikiem ( teraz mam 22 lata ). Moja twarz, ramiona oraz pośladki są ciągle wysypane różnymi krostkami. Oczywiście przed 2008 miałam również zanieczyszczoną cerę, ale były to typowy trądzik wynikający z dojrzewania. Od 2008 do 2010 r. dużo się opalałam, dlatego też krostki nie były tak widoczne. Po 2010 r. zrezygnowałam na dobre z solarium oraz plaży. Wtedy również udałam się na badania ze względu na znaczne pogorszenie cery.
FT4
TSH
PRL
Testosteron
Wyniki w normie. Byłam już u wielu dermatologów ( prywatnie oraz na NFZ) stosowałam leki doustne (spironol) jak i maści oraz kremy. Niestety nie zapisałam nigdzie wszystkich leków jakie brałam. Dlatego opiszę historię od połowy 2012 roku, kiedy to stosowałam antykoncepcje diane-35 ok. 6 miesięcy. Ze względu na brak poprawy odstawiłam tabletki. W pierwszej połowie 2013 roku dermatolog już na pierwszym spotkaniu zalecił retionidy ( tabletki) mówiąc, że nic innego mi nie pomoże. Odmówiłam leczenia. Zaczęłam stosować acnefan szybko jednak go odstawiłam używając jedynie olejek pichtowy z naftą kosmetyczną w proporcji olejku do nafty 1 do 3. Widziałam znaczną poprawę jednak nie było idealnie odstawiłam olejek po ok. rocznej kuracji zapisałam się do dermatologa. Diagnoza prosaki?!
Zdecydowałam leczyć się na własną rękę stosuje differin 0,1 % + mój olejek pichtowy z naftą oraz od pewnego czasu peeling glikolowy 12% z Le’Maadr.
Zdjęcia z kwietnia przed stosowaniem [attachment=1:2noiwcfl]kwiecien.JPG[/attachment:2noiwcfl]
Z teraz [attachment=0:2noiwcfl]teraz.JPG[/attachment:2noiwcfl]
Do codziennej pielęgnacji używam również antybakteryjny żel wyjący z Ava ( acne control) oraz SPF 50% Ziaja . Do kąpieli używam żel z firmy Babydream oraz balsam. Zawsze miałam zdrowe nawyki żywieniowe. Od maja zrezygnowałam ze spożywania mięsa, jednak nie wykluczyłam z diety nabiału. Piję od ponad dwóch lat minimum 1,5 l. wody dziennie.
Mam łuszczycę (zdiagnozowana została gdy mialam 6 lat ) od roku w uszach oraz na dłoniach jest to jeden z powodów dla których zrezygnowałam z retionidów ). Od 2010 roku mam ciągłe uczucie zapchanego nosa, rtg zatok nic nie wykazało, mam również dużo krypt w migdałkach, nieprzyjemna sprawa… Co jakiś czas również coś ścieka mi po gardle ( wydzielina koloru białego). Piszę to ponieważ może ma to wpływ na moją cerę?
Zamierzam w najbliższym czasie udać się do następnego dermatologa. Proszę o pomoc na co powinnam zwrócić uwagę, o co zapytać lekarza. I czy powinnam prosić o powtórzenie badań z 2010 roku?
Nadmienię jeszcze, że mój brat młodszy ma podobny problem z cerą. A u mojej mamy kilka lat temu stwierdzono nużeńca.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc,
pozdrawiam.