Trądzik, spóźniający się okres

napisał/a: Victoria1990 2015-03-24 17:16
Witam,
Od jakis 4,5 lat wspolzyje z mezem bez zabezpieczenia ( tylko stosunek przerywany choc wiem ze nie jest to zadna metoda antykoncepcji). Nie zwracamy uwagi czy sa to dni plodne czy nie. Dodam ze mam niecale 25 lat i jeszcze nigdy nie bylam w ciazy. Cały czas mam tez nieregularny okres. Czasami przychodzi tydzien za szybko, innym razem prawie 2 tygodnie sie spoznia. Ostatnio długosc mojego cyklu wyniosla 41 dni a przedostanio 28. Bylam u dermatologa. Okazalo sie ze mam tradzik dorosłych. Lekarz kazal skonsultowac sie z ginekologiem. Do tego wszystkiego na twarzy i klatce piersiowej juz od dziecinstwa borykam sie z owłosieniem. Nie jest ono jakies bardzo uciazliwe dla mnie ( moze dlatego ze jestem blondynka to i wloski nie sa ciemne, nie rzucaja sie w oczy). Rok temu -dokladnie 3.02.2014r. zaczelam diete ktora ulozyl mi dietetyk, robilam badania ( wszystko wyszlo w porzadku). Schudlam 18 kg w pol roku- zdrowa dieta + regularne cwiczenia. Teraz znowu przytyłam az 12kg - rowniez w ciagu 6 miesiecy. Dermatolog mowila mi ze moze to miec wplyw na mój cykl miesiaczkowy ale kiedy pojde do ginekologa i powiem ze tak duzo schudlam to kazdy lekarz zrzuci wine na moja diete;/. Rowniez przed rozpoczeciem diety mój cykl byl bardzo nieregularny. Pierwsza miesiaczkę dostalam w wieku 12 lat. Okres byl nieregularny - wiadomo jak na ten wiek. Po kilku latach sie unormowal a od jakis 6 znowu jest nieregularny. Czasami trwa 2 dni i jest bardzo skapy a niekiedy 5,6 i jest obfity. Co do sluzu to raczej go nie obserwuje ale przed ostatnia miesiaczka (jakies 2 tygodnie) zauwazylam obfity brazowy sluz. Nie bralam nigdy zadnych hormonów, środków antykoncepcyjnych itp. Na nic nie choruje, nie przyjmuje na stale leków.

Bardzo prosze o odpowiedz
napisał/a: Gracee 2015-03-25 21:27
Z objawów które opisujesz to jest prawdopodobieństwo, że masz PCOS. Aby to wykluczyć to dobrze by było zbadać hormony i wykonać USG.
Zgadzam się, że dieta może wpłynąć na cykle. Zarówno utrata jak i wzrost wagi nie jest obojętne dla organizmu.
napisał/a: Victoria1990 2015-03-25 22:51
Tego sie wlasnie obawialam. W nastepnym tygodniu wybieram sie do ginekologa. Zobaczymy co stwierdzi.
Dziekuje za odpowiedz
napisał/a: Gracee 2015-03-26 23:56
Daj znać co powie gin.