Trądzik różowaty

napisał/a: kuleczka2610 2010-03-09 14:06
witam,moja mama ma 53 lat,od ponad 4 lat zmaga sie z tradzikiem rozowatym,ma cala czerwona twarz,skora sucha,w mlodosci nigdy nie miala problemow z tradziekiem i jest zdziwiona ze w tym wieku ja to spotkalo.mama stosuje rozne masci,nic nie pomaga.co 3 mies.chodzi do lekarza i tylko jej zienia masci.chcialabym sie zapytac czy moze sterydy pomoga.mama mieszka w szczytnie gdzie niestety jest jeden dermatolog i na wizyte czeka sie ponad pol roku,a moze jakas dieta pomoze?
napisał/a: jolka28-76 2010-03-21 12:49
niestety trądzik różowaty jest nie do wyleczenia tylko można zaleczyć .A czy brała mama antybiotyk i jakie maści stosuje?W aptece są dobre kosmetyki na trądzik różowaty z PHARMACERIS no i przede wszystkim cierpliwosc.NAJLEPIJ GDYBY MAMA KUPIŁA CAŁĄ SERIĘ TONIK ŻEL DO MYCIA I KREM
napisał/a: maniutek2 2011-03-07 21:45
Witam! Mam 34 lata.Już drugi raz mam trądzik różowaty.Za pierwszym razem stosowałam maść Finacea więc sięgnęłam po nią także teraz.Czy mogłabym zastosować jeszcze jakieś leczenie oprócz tej maści?Może jakieś suplementy?Ogólnie mam problemy z cerą,ciągle jakieś wypryski,wyglądam jak nastolatka.Lekarze to bagatelizują.Czy można coś z tym zrobić?
napisał/a: dafff 2011-03-08 11:31
Rozumiem, że masz stwierdzony trądzik różowaty. Niestety jest to choroba przewlekła. Jeżeli chodzi o leczenie antybiotykami to najskuteczniejsze są tetracykliny i metronidazol ale wiem również, że leczenie retinoidami (isotretinoiną) również daje pozytywne efekty. Co do Twojej dolegliwości to musisz unikać słońca, alkoholu, papierosów, kawy, mocnej herbaty, czekolady, stresu, zmian temperatury, gorących kąpieli, ćwiczeń bo to bardzo zaostrza objawy.
Wiem też, że można walczyć z trądzikiem różowatym za pomocą zabiegów chirurgicznych, laserowych, naświetlaniami soluxem ( nawet w gabinetach kosmetycznych) i lekami naczyniowymi tylu Detralex czy też Venescin.

Co do pielęgnacji domowej czyli kosmetyków to odpowiednie będą takie do cery wrażliwej ze skłonnościami do teleangiektazji. Kremy z wit. C,E i K; również takie, które zawierają olej z wiesiołka, awokado, z kw. hialuronowym. Musisz unikać kosmetyków na bazie alkoholu, z dodatkiem mentolu(wszystkie np. chłodzące) z lanoliną czy też olejkami roślinnymi.

Co do zabiegów kosmetycznych w salonie to jest tu dośc ograniczone pole manewru ale na bank nie zaszkodzą masaże ułatwiające drenaż limfatyczny.

Co do tych kosmetyków to ja zawsze polecam La Roche Posay, Uriage, Emolium i Pharmaceris.
napisał/a: maniutek2 2011-03-14 11:50
Czy ktoś wie czy leczenie trądziku różowatego metodą laserową IPL jest skuteczne?W przybliżeniu ile zabiegów trzeba zrobić?
napisał/a: dafff 2011-03-15 09:23
maniutek napisal(a):Czy ktoś wie czy leczenie trądziku różowatego metodą laserową IPL jest skuteczne?W przybliżeniu ile zabiegów trzeba zrobić?


tak jest skuteczny, koszt w zależności od salonu, pojedynczy strzał kosztuje ok. 30 zł ale podejrzewam, że na trądzik różowaty są "pakiety"
napisał/a: maniutek2 2011-03-15 11:27
Dzięki! Skoro jest skuteczny to wykupiłam sobie serię w gabinecie.Zobaczymy jaki będzie efekt :) Pozdrawiam!
napisał/a: dafff 2011-03-15 11:46
maniutek napisal(a):Dzięki! Skoro jest skuteczny to wykupiłam sobie serię w gabinecie.Zobaczymy jaki będzie efekt :) Pozdrawiam!


Spoko. Np. jeżeli będziesz u kosmetyczki na jakimś innym zabiegu to poproś o to, żeby Cie naświetlała soluxem (niebieskie światło) jeżeli sama tego nie zaproponuje. Zresztą już wyżej napisałam prawie wszystko na temat leczenia. Pozdrawiam i napisz jakie efekty po pierwszym zabiegu.
napisał/a: ariella 2011-03-19 13:12
Faktycznie, trądzik różowaty nie do wyleczenia :( Aż dziw bierze, że medycyna potrafi sobie radzić z nowotworami, z różnymi rozmaitymi chorobami , bardzo groźnymi chorobami, a z czymś takim jak trądzik różowaty nie może sobie definitywnie poradzić. To taka walka z wiatrakami, leczy sie skutki zamiast przyczyne. Efekty są ale czy o to chodzi? Tak można się meczyć latami, niestety wiekszego wyboru nie ma poki co ;/
napisał/a: Galatea23 2011-04-30 13:54
Trądzik różowaty jest przewlekłą, zapalną, stopniowo postępująca chorobą skóry dotykającą głównie osoby dorosłe w wieku od 30 do 60 lat. Często nazywany „trądzikiem dorosłych”, trądzik różowaty nie ma nic wspólnego z trądzikiem zwykłym. Jest dermatozą, która prowadzi do powstania zaczerwienionej twarzy, z obecnością drobnych grudek i krostek oraz widocznych, popękanych naczyń krwionośnych na jej powierzchni.

Trądzik ten jest chorobą przewlekłą i jak wspomniano już wyżej nie wyleczalną. Natomiast można kontrolować jej przebieg i zapobiegać dużym wyrzutom.

Bardzo ważna jest dieta (wyeliminować należy kofeinę, pikantne przyprawy, czekoladę, itp.) i unikanie czynników drażniących skórę np. słońce, ekstremalne temperatury, stresu (!!). Najlepiej zaprowadzić dzienniczek i obserować kiedy choroba się nasila. No i eliminować to.

Ekstremalnie ważne w zaleczaniu choroby jest opieka lekarza dermatologa - to on powinien zdecydować o stosowanych maściach, czy antybiotykach.

Najczęściej stosowane są antybiotyki doustne z grupy tetracyklin lub pochodnych (np. Tetrysal) i/lub mazidło-żele (np. Rozex)
napisał/a: maniutek2 2011-06-09 09:13
Jestem już po serii 3-ech zabiegów laserowych na trądzik różowaty.Minął tydzień od ostatniego zabiegu i muszę powiedzieć że coraz bardziej widać poprawę.Skóra blednie,grudki znikają z każdym dniem.Nie miałam żadnych dolegliwości,podrażnień,nic.Zabieg jest bardzo drogi bo kosztuje 600zł ale efekt jest.Pytanie tylko na jak długo zostanie...
napisał/a: maciej771 2011-07-22 11:03
Według mnie najlepszym lekiem na trądzik różowaty jest Rozex.
Używałem go przez 2 miesiące z przerwami, zażywałem też witaminy, głównie PP i B2 , i problem z trądzikiem różowatym znacznie ustąpił :)