Trądzik po sterydach

napisał/a: blazejp 2011-10-29 23:30
Witam

Choruję na Leśniowskiego-Crohan i przy leczeniu tej choroby musze czasem sięgać po sterydy (metypred)
W trakcie jego stosowaniu oczywiście wyskakuje mi trądzik na twarzy (czoło, okolice brwi najbardziej)

Jest jakiś sposób żeby zminimalizować te działania nieporządane sterydu? ALbo jakieś maści/tabletki?

Pozdrawiam
napisał/a: Izulka5555 2011-10-30 10:22
Witaj, również mam problem z trądzikiem posterydowym. Na mnie bardzo dobrze działa żel Skinoren, niestety jest on chyba na receptę. Najlepiej będzie jeśli znajdziesz dobrego dermatologa, który zna się na rzeczy. Ciężko na takiego trafić. Kilka lat temu po pierwszym rzucie trądziku byłam u czterech lekarzy: alergologa, który twierdził, że to gronkowiec, lekarza chorób zakaźnych, który obstawiał dziwne zmiany wirusowe i dwóch dermatologów i dopiero jedna z nich zamiast kluczyć, od razu orzekła, że to trądzik sterydowy i trafiła w leczenie :)
napisał/a: malina789 2014-05-13 20:18
Chciałabym odświeżyć temat.

W zeszłym roku bralam przez dwa miesiące Metypred. Po czym zaczęly się u mnie problemy skórne, przetluszczające się włosy. Myślalam, że to od tego, iż przestalam brać tabletki anty.
Z czasem trochę się to unormowało.

W tym roku, niestety z powodu choroby, znowu przez ok 2 tyg. brąlam Metypred, bo miałam nawrót RZS. I prolbemy skórne wróciły jeszcze mocniej.
W życiu, nawet w wieku nastoletnim nie miałam kłopotow z trądzikiem.
Dermatolog stwierdzil, że to trądzik posterydowy. Przepisał Acnelec do stosowania. Ale mam wrażenie, że po nim mam wysyp na twarzy. Czy ten lek komuś pomógł? A może coś poradzicie na trądzik posterydowy?