Trądzik na czole i brodzie

napisał/a: Piotr95 2014-02-25 11:13
Witam,
Mam 19 lat, jestem chłopakiem i od zeszłych wakacji mam problem ze skórą twarzy. Na początku wysypało mnie na czole, teraz doszła do tego broda. Codziennie dwa razy piję herbatę z Bratka, przecieram cerę przegotowaną wodą z cytryną i widzę poprawę, lecz mam jeszcze pytanie. Czy powinienem stosować witaminy w tabletkach, jeśli tak to jakie? Co może być jeszcze dla mnie pomocne? Oraz czy aktywność fizyczna niesie ze sobą dobre działanie, czy pocenie się nasila wysyp na twarzy? Z jednej strony pozbywam się toksyn, a z drugiej pocę się. Dodam, że pod wieczór mam tłustą cerę, czuję to i od razu gdy się to dzieje przemywam ją wodą z cytryną, robię to 3 razy dziennie. Rano, przed spaniem, oraz gdy cera robi się tłusta. Co mógłbym jeszcze robić?
napisał/a: lake 2014-02-25 22:14
Nie musisz stosować dodatkowych witamin. Wystarczy dieta bogata w warzywa i owoce, jednocześnie staraj się unikać produktów nabiałowych, ostrych przypraw, no i słodyczy. Wysiłek fizyczny jest oczywiście wskazany, a nadmiernie wydzielane sebum zmywaj tonikiem do twarzy, najlepiej o prostym składzie i bez alkoholu. Raczej zrezygnowałbym z przemywania twarzy sokiem z cytryny, nawet rozcieńczonym w wodzie. Na początku możesz zauważać poprawę, ale na dłuższą metę skóra staje się przesuszona i w odwecie produkuje coraz więcej sebum, które zatyka pory i powstają wypryski. Sok z cytryny działa wysusząjąco i wybielająco, wiec jest doby do punktowego przemywania blizn potrądzikowych, które złuszczają się i szybciej stają się niewidoczne. Powodzenia.
napisał/a: Piotr95 2014-02-26 00:39
W porządku, dziękuję za odpowiedź. Blizny postaram się wiec zlikwidować później, lecz co mógłbym jeszcze zastosować oprócz łagodnego toniku, żeby pozbyć się aktywnego zapalenia? Zmiany na mojej skórze pojawiły się nagle, nie zmieniałem nic jeśli chodzi o dietę, sen, aktywność, wydaje mi się, że jest on wynikiem dojrzewania, lecz ja nie wiem co mogłoby być pomocne dla mojej skóry twarzy. Nie chcę zażywać antybiotyków, chciałbym najpierw spróbować łagodniejszej metody. Zakupiłem sobie herbatę z Bratka, poszukam również odpowiedniego toniku, co powinienem jeszcze zrobić?
napisał/a: lake 2014-02-27 20:06
Antybiotyki są ostatecznością w walce z trądzikiem, a i tak mogą przynieść marne efekty(piszę z własnego doświadczenia). W twoim przypadku trądzik jest na pewno efektem hormonów, którymi człowiek jest bombardowany w okresie dojrzewania.
Aby załagodzić stan zapalny możesz stosować punktowo na pryszcza maść Benzacne (nadtlenku benzoilu). Ponadto dobrze by było gdybyś stosował delikatne peelingi twarzy(omijając aktywne stany zapalne). Pod martwym naskórkiem namnażają się bakterie powodujące trądzik. Mnie osobiście po bardzo długich poszukiwaniach pomógł produkt Garniera "Czysta skóra" 3w1 - żel myjący, peeling, maseczka. Możesz to stosować zamiast tego toniku o którym pisałem wcześniej. Powinieneś też spróbować łykać cynk w tabletkach. No i nie wyciskać, ale to na pewno już słyszałeś ;) Walka z trądzikiem jest prawdziwym wyzwaniem dla ludzi bez samokontroli. Musisz uzbroić się też w cierpliwość, bo efekty nie przyjdą z dnia na dzień. Jeszcze raz powodzenia.
napisał/a: Piotr95 2014-02-27 20:50
Gdy pisałem wcześniejsze wiadomości zapomniałem dodać, że stosuję szampon Noell, nakładam, zostawiam na pięć minut i spłukuję. Za namową kolegi, który po zastosowaniu tego szamponu pozbył się zupełnie trądziku, również pił herbatę z Bratka. Na początku efektów nie było, teraz zaczynają być powoli widoczne, lecz rzeczywiście przemywanie cytryną mogło pogorszyć sprawę. Wiem jednak już z doświadczenia jeśli chodzi o trądzik, że należy być praktycznie bezbłędnym jeśli chce się z tym uporać. Sam piję dużo wody, odmawiam jedzenia, picia cukrów, jem dużo owoców, warzyw, dokładnie wyparzam ostrze maszynki gdy się golę, przemywam twarz szałwią, gdy czuję sebum, pot, wietrzę pokój regularnie, biegam na świeżym powietrzu, robię, albo przestaję robić coś jak tylko wyczytam, ze może być to pomocne. Zrezygnowałem z przecierania twarzy cytryną, zastąpiłem ją szałwią, myślę, że zioła mogą działać tylko leczniczo. Nie mam już wyprysków jeden na drugim, z których aż prawie wylewa się ropa, lecz pozostały zaczerwienienia, przebarwienia, ślady, blizny no i przez to, że jak jeden się zagoi to wyskoczy drugi to moje czoło nie może się zregenerować i wystarczy, że jeden wyjdzie to ten stan zapalny sprawia wrażenie jakby to wszystko było nasilone. Mogę stosować się do rad. Nie wiem czy ten peeling to dobry pomysł, może nie mam już ropnych zmian, lecz tak naprawdę musiałbym większość czoła omijać, bo ten stan zapalny dalej tam jest, mimo, że nie wychodzą mi już ropne zmiany. Peeling zastosowałem na trądzik w wakacje, kiedy on się pojawił i to tylko pogorszyło sprawę, rozniosłem sobie ten trądzik po całym czole, na początku problem dotyczył skroni. O maści Benzacne oczywiście poczytam, może się zdecyduje, ale na razie stosuję szampon Noell. Efekty są mininalne, ale im więcej czytam, tym dowiaduje się, że widoczne efekty stosowania jednego środku są widoczne nawet po kilku miesiącach. Mojemu koledze i jego kuzynowi pomogło w niecały miesiąc, ja po prawie miesiącu stosowania widzę minimalne zmiany (na brodzie większe). Być może popełniłem błąd stosując cytrynę, no ale zobaczymy. Jestem również ciekawy co do tego co pisałeś o cynku. Mógłbym kupić cynk, jak i cały zestaw witamin, w którym cynk jest zawarty, spróbować nie zaszkodzi. Myślę co mógłbym jeszcze zrobić, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Wiem tylko jedno, należy być bezbłędnym, nie pozwalam sobie np. na pączka w tłusty czwartek, bo wierzę, że to co robię przyniesie efekty, na razie nie mogę mówić o efektach jakie chciałbym mieć. Te ślady co mam zagoją się, lecz nie będzie to widoczne. Powiedzmy, że ślad zagoi się w 3 miesiące, co z tego jak wyjdą kolejne, które będą musiały goić się tyle samo. Najważniejsze, to żeby nie wychodziły nowe. Naprawdę nie brakuje mi samozaparcia, determinacji, tylko nie chcę, żeby to co robię było bezcelowe, mimo, że niesie to za sobą pozytywne skutki w innych aspektach, wiec bym nie przestał, ale głównym celem jest zwalczenie trądziku. Więc Lake, jeśli masz jakieś pomysły to pisz, co mógłbym jeszcze zrobić,

Pozdrawiam, Piotrek.
napisał/a: mini_mini88 2014-03-26 12:21
Czyli masz taki punktowy problem z pryszczami? Ja na takie pojedyncze krosty stosuję żel curiosin. Wysusza wypryski, a nie skórę i przy systematycznym stosowaniu widać rezultaty.
napisał/a: marteczka 2014-05-11 21:39
Na trądzik najlepszym rozwiązaniem jest mikrodermabrazja i odpowiednio dobrane do cery kwasy.
Ponadto do stosowania peeling - ja mam ten https://www.facebook.com/YOSKINE.Wierna.swoim.idealom/photos/a.168459179903103.42009.136229589792729/608191242596559/?type=1&theater - ze względu na tryb życia i wiek już przeciwzmarszczkowy z kwasem hialuronowym. A do codziennego stosowania dermokosmetyk cetaphilu krem lipoaktywny idealnie sprawdzający się po zabiegach u kosmetyczki.
napisał/a: AnkaKochanka 2014-05-12 12:29
Musisz zdać sobie sprawę, że w 90% czeka cie leczenie farmakologiczne i toniki nie wystarczą. Im wcześnie zajmiesz się problemem tym lepiej. Nie obędzie się bez antybiotyków..