Trądzik "młodzieńczy"

napisał/a: matiaspl 2008-12-04 23:33
Witam mam 18 lat... Od gimnazjum "walcze" z trądzikiem. Walcze dalem w "" z takiego powodu ze mam chyba łagodna odmiane trądziku... Nie byłem u lekarza i nie zamierzam chodzić.Pryszcze niewielkie, czasem wieksze pojawiaja mi sie od czasu do czasu... Niekiedy mam taki okres gdy niemam go (tradziku) nawet miesiac... Ale potem wyskoczy jeden, pozniej nastepny i znowu przerwa.. niewiem ale krotsza na okres tygodnia... Przeszkadza mi to bardzo wiec zazwyczaj staram sie troche wyciskać i przeważnie zaczerwienienie wokol pryszcza schodzi po 2,3-4 dniach... Gorzej gdy raz na miesiac badz dluzej trafi sie "wiekszy" pryszcz, tylko z nim mecze sie zazwyczaj tydzien lub dluzej... Bardzo mnie to męczy , probowalem wielu srodkow "domowych" typu - mycie szarym mydlem twarzy... pomagalo ale na krótko... Mam nadzieje że mi pomorzecie... Nie jest to jakiś straszliwy kłopot ale bardzo uciążliwy i tracę pewność siebie zwłaszcza przy laskach :(
Prosze o rzetelna pomoc, odrazu zaznaczam ze nie chce chodzic do lekarza, ( po prostu nie lubie, a i problem nie jest az tak duzy )może jakieś kremy lub cuś... Bylbym wdzieczny
napisał/a: Apocalypse 2009-01-02 23:17
Mam identyczny problem i doskonale Cię rozumiem (przez chwilę nawet pomyślałem czy to nie jest mój post :P )
polecam Ci stosowanie kremu Acnefan (z apteki). Likwiduje problem "dużych" pryszczów. Nie miałem już takiego od ... Od kiedy zacząłem stosować ten lek :P
Nawet tych mniejszych jest o wiele mniej. Nie likwiduje problemu do końca, ale zdecydowanie z tymi ciężkimi przypadkami sobie radzi. Stosuję go tylko na noc przed snem a zmywam rano i już. Życzę pozytywnych efektów.
napisał/a: kasiunia3322 2009-01-13 20:44
ja jestem w gimnazjum i rowniez walcze z tradzikiem..jednak moj jest chyba bardziej zaawansowany gdyz mam go na twarzy,dekoldzie i plecach..na buzi i dekoldzie jest mniejszy od czasu do czasu jest jakis wiekszy..jednak na plecach jest straszny:[ cale plecy mam z zaskorniakow i ropnych pryszczy...;/nie moge wiec zakladac roznych bluzek..;/prosze o jakies tanie leki lub preparaty..
napisał/a: ajsman 2009-01-13 21:02
Ja miałem tak że od gimnazjum miewałem pryszcze ale też tak, że wychodziło kilka a później na kilka dni spokój. Teraz jestem w 1 kl. technikum. Zawsze pryszcze miałem tylko na twarzy, rzadziej na szyi. Ostatnio już nawet nie pamiętam jak to odkryłem że pomaga mi przemycie twarzy szamponem "head and shoulders". Teraz robie to 2 razy dziennie i problem większych pryszczy jest juz zażegnany od ok. 3 tyg. Tylko że ostatnio dostałem pryszczy na plecach ale bliżej karku. Mozecie powiedziec czy taki szampon to na serio może pomóc czy tylko mi sie wydaje? No i skąd te pryszcze na plecach? Dawniej ich nie było.
napisał/a: wszyscykłamią 2009-01-15 01:01
sam też mam ten problem - mnie trzyma od 2 gimnazjum a teraz jestem w 3 technikum.
Pryszcze na twarzy - czoło, rzuchwa, podgardle, nos, skronie, nawet za uchem a do tego plecy barki i czasem nawet na klatce piersiowej nieprzyjemny i wstydliwy kłopot.
Jakieś 2-3 lata temu to było najgorzej miejsce przy miejscu na całej twarzy ale zacząłem używać mydła najpierw mydło siarkowe - pomagało ale pod oczami zaczynała mi się schodzić skóra a potem mydło dla dzieci o nazwie "kajtek" kiedy tylko poczułem że przetłuszcza mi się skóra. Mydło bardzo dobrze wysusza cerę co moim zdaniem zaprzestaje pojawianiu się pryszczy. Teraz przeszedłem na wyższy lvl i używam tego mydła (kajtek) oraz przecieram twarz spirytusem salicylowym. Najlepiej jest podrażnic troche skóre np. goląc się i zaraz po tym użyć spirytusu(troche masochistyczne) - mi pomaga.
Oprócz tego wiedziałem że spożywam coś co mi szkodzi - pepsi(naprawde duuuże ilości do 2-3l dzienni) lub mleka(mniejsza ilość moze 1l dziennie) zrobiłem eksperyment i wyszło na to że pryszcze wyskakiwały mi masowo od mleka, od pepsi nic...
np. gdy rano zjadłem płatki z mlekiem to zaczynało się wieczorem - około 5 nowych punktów a kończyło się rano z 15 perełkami na twarzy... teraz raz na jakiś czas wyskoczy mi jakiś większy madafaka ale to i tak nic.
tak więc reasumując sucha wręcz wysuszona cera + zmiana diety(często wystarczy jeden element)

Na zaczerwienia które powstały wcześniej i nie schodzą to myśle że krem "acnederm(lub acnedern)" dosyć nieprzyjemny w stosowaniu(30min pieczenia) ale naprawde działający
napisał/a: Micky 2009-01-19 16:32
ja mam podobny problem co kasiunia3322 chodze do 1 kl. technikum i troszq uciazliwe sa te pryszcze bo nie moge sobie np. bez koszulki na basenie chodzic bo sie ich wstydze... ;( tak samo to dziala jak chce pogadac z jakas laska ;( pryszcze je odganiaja :( pomocy :(
napisał/a: Soniasia 2014-01-16 17:32
Ja też stosowałem te różne wynalazki i pomagało, ale tylko na chwile.. Moja siostra chcąc mi pomóc zamówiła dla mnie przez internet naturalne ziołowe kosmetyki firmy hb, a dokładnie : żel do mycia twarzy, maska aha, aplikator na wypryski i krem balansujący. Po tygodniu stosowania widać było mega poprawę, a po 6 tygodniach niewielkie blizny, które cały czas zmniejszają się. Szczerze polecam!Wam też pomogą!
napisał/a: kukiz86 2014-01-17 18:35
udaj sie najlepiej do dermatologa zadbaj o zdrowie

http://www.topsuplementy.com/zdrowie-uroda/cellinea/
napisał/a: m-minnie 2014-02-06 16:20
Nastolatką już nie jestem ale zdarzają mi się "nieproszeni goście" na twarzy. Za radą koleżanki stosuję żel Curiosin i po paru dniach mam ich z głowy na dłuższy czas.
napisał/a: kiziaeee 2014-02-11 20:38
Polecam tormentiol cena około 8 zł
napisał/a: hania881 2014-02-25 22:52
Używam od jakiegoś miesiąca epiduo, przepisał mi go mój nomy lekarz, poprzedni to jakiś znachor był chyba. Proponuję spytać się swojego lekarza o ten lek bo jak na razie działa bardzo skutecznie likwiduje pryszcze, na początku znikały na czole teraz znikają na polikach.
napisał/a: lotka12-20 2014-04-16 20:27
Poza leczeniem trądzika warto tez sięgnąć po jakiś preparat na ranki i blizny potrądzikowe, a tu najlepiej sprawdza się curiosin, bo przyspiesza gojenie.