Trądzik - leczenie hormonalne

napisał/a: Toma2604 2016-08-24 11:56
Witam, trądzik mam już prawie 10 lat. Twarz, klatka, plecy, szyja z tyłu głowy, czasami nawet na łydkach pojawiają się pojedyncze. Leczyłem się u dermatologa antybiotykiem lecz rezultaty były krótko trwałe, wszystko wracało. Ogólnie przez te lata wiem praktycznie wszystko po czym mnie wysadza: jedzeni tłuste, ostre, słone, słodycze. Trzymam dietę lecz jest jeszcze coś po czym mi wyskakuję trądzik. Na 100% przez bardzo kiepskie samopoczucie, smutek, stres spowodowany trądzikiem i także wydaje mi się masturbacja nasila także mi trądzik. Te rzeczy leżą chyba u podłoża hormonalnego. w mojej okolicy jest mało endokrynologów i moje pytanie to czy przy takim problemie potrzebuje znalezć dobrego endokrynologa ? czy udać się do pierwszego lepszego żeby zlecił badania hormonów. Dodam jeszcze, że ogólnie mam słaby zarost, ale na klatce i szyi wyrastają mi długie pojedyncze włosy, które czasami jak się pociągnie to jeszcze trochę wychodzą z pod skóry. Czytałem chyba gdzieś że to też problem hormonów.