Trądzik i ropne krosty

napisał/a: mobek1 2009-11-17 23:22
Witam
Jestem mężczyzną, mój wiek to 17 lat(za 4 miesiące 18). Trądzik zaczął mi się cztery lata temu, występował on głownie na czole i brodzie, stosowałem wtedy spirytus salicylowy, preparaty oczyszczające oraz wszelkiego rodzaju żele. W pewnym stopniu to pomagało jednak nie zawsze. Po dwóch latach trądzik na czole zaczął znikać(teraz zostały tylko blizny).Półtora roku temu pojawił się zarost, a w raz z nim ropne krosty w okolicach brody. Wyżej wymienione preparaty przestały działać. Zimą zeszłego roku byłem na zabiegu laserowym oraz nitrodermabrazji (chyba, jakoś tak), byłem nawet cięty skarpelem w miejscu ropnych krost. Zabiegi dały bardzo dobry efekt, lecz na jakieś 3 miesiące. Zabieg był drogi, więc nie było mowy nawet na drugi. Później próbowałem stosować inne lekarstwa, lecz nic nie dawały. Na te wakacje byłem w gabinecie kosmetycznym, w którym pani zbadała skórę, po czym stwierdziła, że jest to spowodowane cechą twardego zarostu. Stosowałem olejek pichtowy oraz naftę kosmetyczną, ale to było za słabe, pielęgniarka rodzinna zapisała mi antybiotyk do stosowania na skórę, pomaga w małym stopniu. Teraz nie wiem co robić, nie stać mnie na takie zabiegi, a preparaty nie dają satysfakcjonującego wyniku.

Proszę o pomoc

Mogę także wrzucić zdjęcia z moją brodą.
napisał/a: millo1 2009-11-18 13:02
ja bym proponowała zrobić wymaz, bo może to są zmiany gronkowcowe? co dermatolog na to? ja bym w pierwszej kolejności poszła do dermatologa a nie do kosmetyczki. warto byłoby wiedzieć, czy to jest trądzik i jeśli tak, to czy pospolity, grudkowy, ropny czy jeszcze inny czy rzeczywioście krostki są wynikiem twardości zarostu. bo jeśli to sa zmiany trądzikowe, to może warto spróbować terapii izotretinoiną (np aknenorminem)? a samą skórę masz raczej tłustą czy suchą? włosy Ci się przetłuszczają?
napisał/a: mobek1 2009-11-18 13:11
Skórę mam tłustą

Tutaj zdjęcie
[code:23olz9ri]http://i46.tinypic.com/5xpkk3.jpg[/code:23olz9ri]
napisał/a: millo1 2009-11-19 12:18
hm, nie wyglada to ciekawie i trochę przypomina zmiany gronkowcowe także może potrzebujesz zrobić antybiogram, żeby dobrać właściwe leki celowane i dzialające na dany patogen. ale specjalistą nie jestem ;) a jeśli masz cerę tłustą, to w ogóle polecałabym kurację aknenorminem po zrobieniu odpowiednich badań
napisał/a: KATERINA 2009-11-19 13:42
Kolejna! Czy to jakieś lobby farmaceutyczne - poczytaj trochę zanim zaczniesz doradzać innym RETINOIDY - może Twój dr poinformuje Cie, że to dziadostwo wywołuje problemy immunologiczne! I, że można po tym być bezpłodnym ponieważ zmiany patologiczne w nabłonkach płciowych ujawniają się po dłuuugim czasie po zakończeniu kuracji?1 Jak mając net można być takim niepoważnym? To jest dziadostwo pierwszego rzędu i zapisują to zdecydowanie na wyrost szanowni dr bez dawania wszystkich potrzebnych badań!!!! A kolega to ma problemy przez te wrastające włoski - albo dalacin C albo niech spróbuje ACne- DERM20% krem!
Krem stosuj 2 razy dziennie - rano i wieczorem {niewielka ilość} - pojawi się przemijające szczypanie - mija.
napisał/a: Hubert@ 2009-11-20 22:04
cooooooo? Isotretynoina doustnie ni ma takich ubocznych działań, i z tego co wiem to jedyny lek który leczy wszystkie przyczyny trądziku.
napisał/a: KATERINA 2009-11-20 23:59
[No to bardzo mało wiesz! A jak masz google i jeszcze umiesz forum czytać to sobie BEZ TRUDU znajdziesz odpowiednie info - radzę się zapoznać z tym co piszą w USA odpowiednikiem tego g..jest tam ACCUTANE {szukaj sobie poweradvocates - to portal prawników skupiających się wokół ofiar tego "środka"}. A ta propaganda, że lek leczy wszystkie przyczyny nadal działa? Ciekawe.......... Te kity niech dalej wciskają./
Możesz racjonalnie wytłumaczyć czemu tym środkiem interesują się prawnicy? Chyba można się domyśleć?!
Wystarczy w necie chociażby wyszukać art. prof Aldony Dembińskiej Kieć z 2003 roku {Sprawy nauki} LECZNICZA i TOKSYCZNA. I tu:
http://accutane.poweradvocates.com - daj sobie dalej wciskać ciemnotę!
napisał/a: mobek1 2009-11-28 19:12
Kupiłem krem acne derm, stosuje go tydzień, lecz poprawy nie widać żadnej.
napisał/a: KATERINA 2009-11-29 00:58
mobek napisal(a):Kupiłem krem acne derm, stosuje go tydzień, lecz poprawy nie widać żadnej.


Rany boga leczenie każdego trądziku to proces długofalowy - czasem regularnie rzecz używając pierwsze efekty są widoczne po1-3 miesiącach to nie znika tak od razu! Zawsze można wybrać się do dermatologa. Aknenorminom, Roaccutanom etc niech pan mówi stanowcze nie - nie warto marnować sobie życia! Używa pan jakiegoś żelu do twarzy? Można w aptece /zielarskim kupić kapsułki z olejem z ogórecznika, czarnej porzeczki, wiesiołka i łykać przez 2-3 miesiące reg. po 1-2 kapsułkach - http://www.luskiewnik.gower.pl/vitaminF.htm
napisał/a: mobek1 2009-12-06 20:28
Po drugim tygodniu jest duża poprawa, najbardziej cieszy mnie to, że nowe krosty i trądzik już prawie nie powstają.
Poobserwuję jeszcze z tydzień i będzie plusik dla pani. :)