trądzik, hormony czy izotek?

napisał/a: julietts 2014-05-16 22:57
Witam serdecznie

Jestem osobą walcząca z trądzikiem od ok 10 lat, a mam aktualnie 24 lata jednakże w pierwszych latach trądzik był dość łagodny, a w ramach leczenie otrzymywałam min. tetralysal wraz z lekami zewnętrznymi typu duac. W ciągu tych lat kuracji było kilkanaście jednakże w momencie zaprzestania leczenia problem wracał. Przez te kilkanaście lat przerobiłam następujące leki : azycyna, unidox, terlysal, tetracyclinum tzf, azitrox, duac, davercin, aknemycin, differin, clindacne, atrederm, klindacin. Od około roku nie jestem na żadnej kuracji antybiotykowej, a stan skóry znacznie się pogorszył występują ropne, zaczerwienione zmiany wraz z bolącymi guzami. Na początku roku stwierdziłam, że jest to najwyższy czas poszukać przyczyny trądziku a nie leczyć jego skutki wykonałam min. wymaz, badanie na demodex i na początku roku wybrałam się na wizytę do endokrynologa w celu wykonania badan hormonalnych. W wymazie wyszła podstawowa bakteria trądzikowa na, która działa tetracyklina jednak nie do końca bo kuracji tetracykliną miałam już mnóstwo.. Demodex oraz badania hormonalne wyszły w normie. Lekarz endokrynolog chciałby podać mi tabletki hormonalne jednakże bez wykonania aktualnych badań ginekologicznych nie ma możliwości podania leku. Aktualnie czekam na wyniki badań od ginekolaga, ale chciałabym zasięgnąć informacji co w przypadku nasilonego trądziku jest bardziej skuteczne tabletki hormonalne czy np izotek ? co ma lepszy efekt i lepsze działanie ? Czy w przypadku rozpoczęcia leczenia izotekiem konieczne są środki antykoncepcyjne oczywiście wiem, że ulotka o tym informuję, ale czy jest to konieczne ?przyznam szczerze, że jestem już wykończona tą sytuacją.. Na co dzień mam ogromny kontakt z ludźmi, a bądźmy szczerzy gdy człowiek choć odrobinę wygląda inaczej to przyciąga spojrzenia ludzi..

Proszę o pomoc i poradę co mogłabym jeszcze zrobić..
Ewentualnie mogę również dodać zdjęcia..
napisał/a: bassfreak 2014-05-19 15:36
powiem ci jedno daruj sobie izotek

nie wiem jakim prawem ten lek jest w ogóle w obiegu , mojego kolegę tak załatwił że jest prawie głuchy w dodatku był wrakiem przez 2 miesiące