Trądzik - Epiduo

napisał/a: sonia891 2010-01-28 19:21
Witam jestem nowa na forum:), wybieram się niedługo do dermatologa ponieważ od dłuższego czasu zmagam się z trądzikiem =/. Używałam już sporej ilośći maści, żelów, antybiotyków itp ale nic mi zbytnio nie pomagało. Ostatnio słyszałam o żelu zwanym Epiduo. Ponoć jest skuteczny z tego co wyczytałam na forach i usłyszałam od znajomych, może Wy też używaliście epiduo albo macie jakieś inne sposoby na trądzik?

Czekam na rady a niedługo sama napiszę i podzielę się wrażeniami po wizycie u dermatologa.

Pozdrawiam ;)
napisał/a: mloda200 2010-01-28 20:03
Ja mam ten, ale nie używam regularnie, ponieważ bardzo wysusza mi skórę. Ale ogólnie nie jest zły. Ostatnio kilka razy użyłam podrząd i nie złuszczyła mi się skóra
napisał/a: tycjaaan 2010-01-30 23:33
Ja używam Epiduo.
Powiem tak - jest świetny!
Mimo że strasznie schodzi po nim skóra i ją wysusza jest moim faworytem. :)
Stosuję go już około 3 miesięcy a po trądziku prawie nie mam śladu. Fakt, że dostałam ten żel już na mniejszą ilość pryszczy bo wcześniej miałam ich multum to myślę, że z większą ilością też sobie poradzi. Skóra po nim się łuszczy przez co syfy które tkwiły głęboko wychodzą i się wysuszają.
Oczywiście nie każdemu pomaga bo każdy ma przecież inną cerę.
Jeśli już dostaniesz od dermatologa Epiduo to kup sobie również w aptece Cetaphil MD. Po posmarowaniu buźki Epiduo odczekaj jakieś 40 minut aż wsiąknie i posmaruj cienko Cetaphilem. Świetnie nawilży buzię i nie będzie ci się tak łuszczyła cera. :)
pozdrawiam i wytrwałości życzę w walce z tym paskudztwem. :)
napisał/a: Kempa69 2010-01-31 00:15
Witam, ja także mam problem z lekkim trądzikiem na twarzy. Akurat nie mam z tego powodu jakiś wielkich kompleksów, bo nie mam zasyfionej twarzy, ale fakt że "czystą" skórę mam raz na 2 miesiące jakoś mnie mobilizuje do podjęcia prób walczenia z tą chorobą. No więc miałem zakładać nowy topic, ale widzę że jest już o trądziku więc pisze tutaj. Jestem facetem, 19 lat, z lekkim trądzikiem "męczę" się od gimnazjum. Moje pytanko - czy ten lek Epiduo, będzie miał podobne pozytywne działanie na cere mężczyzny ? No bo słyszałem, że skóra u faceta jest grubsza, i niektóre środki które działają na skórę kobiet, nie działają tak samo lub podobnie na skórę faceta.

Pomijając problem trądziku, mam problem z łuszczeniem skóry. Czytałem o produktach z mocznikiem, że ponoć bardzo dobrze nawilżaja. I tutaj moje pytanko, czy jak skóra jest dobrze nawilżona, to występowanie trądziku może się zmniejszyć? Jakie stosować preparaty (tylko nie kremy nivea itp bo pozostaje tłusta skóra, raczej coś co się ładnie wchłania)?
napisał/a: sonia891 2010-02-15 12:38
Hej, jestem już po wizycie u dermatologa, przypisała mi epiduo gdy o nim wspomniałam i powiedziała że jest okej, dostałem parę rad:

@na początku robić przerwę 4dni i z czasem jeśli zauważa się mniejsze zaczerwienienie zmniejszać ten okres przerwy do 3dni potem do 2 i jeśli będzie ok stosować go codziennie
@to jest leczenie i ten proces jest długotrwały
@przed zastosowaniem leku trzeba umyć buzię, odczekać 30min i dopiero nałożyć krem, jeśli krem bardzo podrażnia skórę to po użyciu kiedy się wchłonie trzeba zastosować krem nawilżający
@ilość kremu to na opuszku palca ziarko grochu, rozdzielic na 5: czoło, policzki, nos i broda

To tyle jeśli chodzi o instrukcje jakie dostałam od mojej Pani Dermatolog. Jestem już po 3 tygodniowej kuracji i muszę przyznać że efekt jest zadawalający, mam wrażenie że pryszczy jest mniej i nie wyskakuje ich już tak wiele jak kiedyś.

*Kempa69 - Myślę że na mężczyzn epiduo też powinien pomóc, aczkolwiek i tak powinieneś wybrać się do dermatologa bo Epiduo jest na receptę. Co do łuszczenia się skóry polecam zastosować kremy nawilżające i emulsje do mycia delikatnej skóry.

Pozdrawiam pewnie niedługo znowu dam znać jak idzie kuracja ;)
napisał/a: sonia891 2010-03-27 12:32
Hej, minął miesiąc, pisałam że się odezwę i tak robię ^^ może niektórych zainteresuje jak przechodzi dalsza moja część kuracji.

Otóż po jakimś tygodniu skóra mnie strasznie piekła, musiałam zastosować kremy nawilżające, ale szybko do tego przywykłam, teraz po miesiącu moja skóra wydaje mi się piękniejsza ^^ pryszczy mam naprawdę mniej mam nadzieję że niedługo zwalczę to gówno :D.
Niedługo pewnie znowu się odezwę :) pozdrawiam.
napisał/a: op3aka 2010-08-20 16:51
Cześć wszystkim! Stosuje epiduo od czterech dni (właściwie to nocy) i w związku z tym mam parę pytań.
1. Czy po nałożeniu żelu aplikujecie na twarz jakieś kremy nawilżające (oczywiście po jakimś czasie)?
2. Na twarzy pojawił mi się rumień, ale też i wysyp... Zaskórniki przobraziły sie w grudki, niektóre mają ropne, białe zakończenia i okupują moją buzię już czwarty dzień. Czy jest dozwolone wyciskanie ropnych wyprysków?
3. Czy mogę rano nawilżać twarz maścią z witaminą A, czy będzie to już przesyt (w końcu epiduo to retinoid)?

Z góry dziekuję za info:)
napisał/a: Damianek123 2011-08-21 13:37
1. Czy po nałożeniu żelu aplikujecie na twarz jakieś kremy nawilżające (oczywiście po jakimś czasie)?

Tak, to nic nie szkodzi :)

2. Na twarzy pojawił mi się rumień, ale też i wysyp... Zaskórniki przobraziły sie w grudki, niektóre mają ropne, białe zakończenia i okupują moją buzię już czwarty dzień. Czy jest dozwolone wyciskanie ropnych wyprysków?

Przy stosowaniu epiduo możemy doświadczyć tzw. wysypu. To znaczy, że pojawią się nam krostki, które były pod tymi co dopiero zaleczyliśmy. Po prostu używaj żelu dalej.

3. Czy mogę rano nawilżać twarz maścią z witaminą A, czy będzie to już przesyt (w końcu epiduo to retinoid)?

Może być przesyt.
napisał/a: koma1990 2011-08-25 17:30
Ja chcę się przyłączyć do tej grupy, której epiduo pomogło. jestem posiadaczem gładkiej skory bez pryszczy stosuję od okolo 4 miesięcy i są efekty. Muszę dodać, że przed leczeniem wyglądałem tragicznie pomijając to, że miałem już niezłego doła. Pomysł na stosowanie epiduo mam od współlokatora. Po pierwszym miesiącu nie za bardzo bylem zadowolony ale to chorobo przewlekła (tak usłyszałem ) dlatego nie poddawałem się i są efekty. Polecam.
napisał/a: mikido 2011-09-27 19:23
Epiduo to dobra opcja, stosuję 3 razy w tygodniu. Na efekty trzeba trochę poczekać ale warto bo w końcu pozbędziesz się pryszczy. Nie radzę wyciskać, a po za tym to, że w trakcie kuracji pojawiają się z większym nasileniem jest czymś naturalnym, tak działa ten lek, potem nie będzie po nich śladu. Nie stosuj dodatkowych maści co najwyżej jakieś dodatkowo nawilżające skórę (epiduo czasem może powodować jej wysuszanie).