Trądzik - badanie testosteronu

napisał/a: Toma2604 2017-01-31 17:15
Witam, mam pytanie dotyczące badań hormonów. Zmagam się z trądzikiem już 10 lat i postanowiłem zbadać hormony. Głównie podejrzewam testosteron który odpowiada za narządy płciowe. Zauważyłem że gdy mój penis jest w stanie spoczynku cały czas to mniej mnie wysyfia a z dietą prawie w ogóle. Zrobiłem więc badanie i wykazało 1,24 ng/ml gdzie zakres min-max to 2,27 - 10,3. Miałem nadzieje że wyjdzie go za dużo i znajdę przyczynę problemu a tu wykazało że mam niedobór. Dodam że 4 dni przed badaniem trzymałem swoje genitalia cały czas w spoczynku, czy to mogło mieć wpływ na wynik badania ? Może zrobić drugi raz i kilka godzin przed pobraniem krwi trzymać penisa w wzwodzie przez jakiś czas ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-01-31 19:52
Problem masz tylko z trądzikiem?
napisał/a: Toma2604 2017-01-31 20:15
Tak, trądzik na twarzy, plecach, klatce piersiowej i masa zaskórników. Mam jeszcze prosaki na penisie ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-01 15:26
A jak byłeś leczony dotychczas?
Bo po wyniku to raczej trądzik nie jest związany z androgenami.
napisał/a: Toma2604 2017-02-01 15:50
Antybiotykiem Tetralysal i przeróżne kosmetyki, żele, pianki. Efekt z dietą był dobry na chwile, wszystko wróciło po 2-3 miesiącach. co do wcześniejszego pytania to mogę dodać jeszcze że miewam huśtawkę nastrojów. Głównie przez trądzik, ale czasami mam kiepskie samopoczucie przez 2-3h i to mija, to chyba też może być od hormonów. Zrobiłem jeszcze inne badania.
K27 DHEA-S 12,4 (5,7 - 13,4)
Glukoza 97 (70 - 115)
Cholesterol Całkowity 130
AspAT(GOT) 25 ( - 35)
AIAT(GPT) 25 ( - 41)
PRL 9,1 (3 - 25)
i 18 parametrów morfologii tylko jeden nie mieści się w przedziale
MCHC- Sr. stężenie Hb w erytr * 19,1 (19,9 - 22,4) na końcu pisze norma: L w testosteronie też
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-01 19:34
Te wyniki masz ok.
na ich podstawie niestety nie można postawić diagnozy co do przyczyny trądzika.
Nie napisałeś ile masz lat, ale domniemam, że nie jesteś emerytem, dlatego tym testosteronem bym się też zajął.
Za 1-2 miesiące powtórz badanie, ale sprawdź sam testosteron wolny i jeżeli będzie poniżej normy, szukałbym pomocy u endokrynologa. Może pośrednio trądzik jest związany z jakąś chorobą, która obniża Ci testosteron.
napisał/a: Toma2604 2017-02-01 21:19
A czy nie wydaje Ci się że na wynik badania testosteronu może mieć wpływ np częsty wzwód penisa albo totalna bezczynność przez kilka dni, bo przed badaniem 4 dni był w stanie spoczynku cały czas. Z moich obserwacji wynika, że jak trzymam dietę i genitalia cały czas w spoczynku to wysyfia mnie bardzo mało albo i w ogóle, może z 2 miesiące takiej abstynencji i trądziku bym nie miał no ale to ciężko jest utrzymywać, a przecież potem pewni by wróciło znowu. Może zrobić jeszcze raz badanie i z 1 dzień przed trzymać często wzwód. Co o tym sądzisz ? Mam 23 lata.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-02 10:25
Ty tak serio o tej wstrzemięźliwości piszesz? Przecież idąc tym tokiem, każdy kto uprawia sex to byłby wysypany a tak przecież nie jest.
napisał/a: Toma2604 2017-02-02 14:03
No serio, trądzik mam 10 lat a od 5 robię wszystko by się go pozbyć. Wiadomo jak ktoś nie ma trądziku to go po sexie nie wysyfi, po prostu w moim organizmie może być coś nie tak. Tak samo jest z jedzeniem, jak ktos nie ma trądziku nie wysyfi go po soli, nadmiarze słodyczy czy ostrych potrawach, a mnie tak. No nic, chyba dla spokoju i tak zrobię badanie testosteronu jeszcze raz tak jak pisałem wcześniej a potem jeszcze ten wolny. Wrócę tu może jak będę miał jakieś niepokojące wyniki.