Trądzik - 25 lat - jak leczyć?

napisał/a: bloodmanpl 2014-04-07 15:24
Dzień dobry,

Mam 25 lat już na karku, a trądzik dalej. W wieku ok. 18 lat poszedłem do dermatologa, kazała myć szarym mydłem twarz (chyba głupia porada, w każdym razie nic nie dała).
Ogólnie zaniedbałem skórę itp. Próbowałem różne maści, ale to jak już coś dawało, to na tydzień-dwa.
Obecnie myję tonikiem Garniera takim pomarańczowym i to w zasadzie tyle.
Na czole coś mi wyskakuje czasem i mam blizny, policzki czyste, ale w okolicach ust i wszędzie tam, gdzie się goli, pojawiają się pryszcze (chyba przy goleniu jest to roznoszone jakby).

Czy możecie, drodzy Państwo, coś poradzić? Maścią cynkową smaruję czasem twarz, ale to niewiele daje, wręcz jakby podrażnia. Dodam tez, że dieta moja raczej jest "średnia" - zero owoców, dużo mięsa tlustego itp. No i słodycze. Chyba czas je wyeliminować.

Kupiłem aktualnie no-scar (maść), może coś pomoże.

Zdjęcia mojej twarzy (lekko tylko zdj. wyostrzyłem, by było widać moje zmiany na skórze):

http://imageshack.com/a/img594/4057/36ts0.jpg
http://imageshack.com/a/img19/6379/p64kp.jpg
http://imageshack.com/a/img594/5903/hbnx.jpg
napisał/a: piotrosiama 2014-04-07 15:36
Temat wielokrotnie na forum omawiany choć ja uważam, że powinno się wdrożyć leczenie indywidualnie zlecone przez dermatologa. Ze zdjęć widać, że masz stan zapalny więc żadne domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanego rezultatu - potrzebny będzie m.inn. antybiotyk. No-scar to raczej na blizny a nie do wyleczenia tej przypadłości.
napisał/a: bloodmanpl 2014-04-07 19:44
Rozumiem, dziękuję.
Stan zapalny, czyli? Chcę dopytać o wszystko, łatwiej u dermatologa będzie rozmawiać.

Ew. jakie badania powinien wykonać dermatolog? Pewnie nie tylko obejrzenie a coś jeszcze, tak?
napisał/a: piotrosiama 2014-04-07 20:18
Te mocno różowe krostki to stan zapalny.
napisał/a: bloodmanpl 2014-04-07 21:08
A jakie badania trzeba zrobić, by to leczyć? Morfologia + pierwiastki + hormony?
napisał/a: piotrosiama 2014-04-08 00:22
Można zbadać poziom androgenów, pobrać wymaz ze zmian skórnych wraz z antybiogramem, przyda się też morfologia, OB, ogólne badanie moczu - tylko chciałabym zobaczyć takiego lekarza który zleci te badania w ramach NFZ.
napisał/a: bloodmanpl 2014-04-08 00:27
A mam prawo się tego domagać? W końcu po coś się płaci składki zdrowotne, tak? :)
napisał/a: bertian90 2014-04-23 21:52
Musisz trochę się nabiegać, żeby te pryszcze usunąć. Ja polecam rozmowę z dobrym dermatologiem, niech obejrzy i dobierze lek mi się wydaje, że niektóre leki działają lepiej u jednych inne u innych. Mi przepisał epiduo (silny lek) bo miałem bardzo obfity trądzik.
napisał/a: barbarap 2014-04-25 17:45
brat mojej przyjaciółki miał podobny problem, miał 20 lat i wciąż widoczny trądzik, próbował wszystkiego co się dało,chodził do dermatologów itp., jeden mu polecił brać suplement bio silica, niedawno widziałam tego chłopaka trądzik mu widocznie zmalał, aż sama się zdziwiłam, bo zawsze go widziałam z tymi krostkami
napisał/a: MOJA PORADA 2014-04-25 21:02
Najlepszy jest z serii L'Oreal tonik Pure Zone. Zawiera kwas salicylowy. Myślę, że powinieneś też nawilżać skórę kremem. Co do diety, na pewno warto zmniejszyć ilość ostrych przypraw, kawy, i słodyczy. Myślę, że powinieneś skonsultować się z dermatologiem. Szczególnie, jeśli po w/w toniku nie pomoże. Może to jest trądzik różowaty?. Pozdrawiam.
napisał/a: bloodmanpl 2014-04-26 16:59
Bardzo dziękuję za odpowiedzi :) !
19 maja mam już ustawioną wizytę na NFZ u dermatologa. Boję się, że będzie marudził ze skierowaniem na badania itp.
Myślę, że muszę cisnąć solidnie lekarza, tak? Przecież nie będę brał leków przepisanych bez uprzednich badań.

Spróbuję tonicu. Czyli myślicie, że tonic + krem nawilżający powinien być okej, zamiast tego Garniera mojego (podobno wysusza bardzo skórę) ?
napisał/a: barbarap 2014-10-09 19:40
Za to moja inna znajoma mówiła że jej synowi (jest w okresie dojrzewania i miał niezły wysyp) pomógł acne derm więc też można spróbować :)