Totalny chaos hormonalny - trądzik

napisał/a: njhnjh 2012-11-21 18:47
Witam.
Mam blisko 20 lat od 3 lat mam trądzik. Brałem juz antybiotyki masci i inne leki.
Stwierdziłem że ma on podłoże hormonalne na 99%.
Jak chodziłem do gimnazjum to możliwe ze bardzo czesto sie przetrenowywałem.
Byłem bardzo energiczny tradziku nie miałem.
Teraz jest jednak problem.
Jestem już pewien ze chodzi o androgeny tylko jest coś dziwnego:
Na wysoki testosteron (czy inny androgen) wskazuje u mnie:
-większe owłosienie niż u ojca i starszego brata
-niski głos (strasznie mnie to już wkurza bo moj głos zawsze jest w tle przez co czesto ktos przerywa ze mna rozmowe i gada z innym)
-trądzik
Dodam jeszcze ze w gimnazjum chodziłem strasznie "napalony"
Niby wszystko sie zgadza ale:
Nie mam energii, ani ochoty do zycia mimo ze wiem iz zle nie mam
Brak pewności siebie, brak ambicji i myślenia o przyszłości (ze szkoły wysłali mnie do psychiatry zeby dał mi speeda ponieważ grono pedagogiczne twierdzi iż jestem inteligentny, utalentowany ale nic mi sie nie chce) a mówią o mnie ponieważ mam ponad 150 nieusp godzin bo nie potrafie rano wstać

gimnazjum :
-Napalony jak po wiagrze dla byków
-Włosy na nogach miałem takie jak i u kolegów
-Chęć do życia, pewność siebie, ambicje, Energia
-normalna sylwetka Łatwiej nabierałem masy
-Dużo sportu - Częste przetrenowanie
-Brak problemu z wstawaniem o 6
-normalny donośny glos

Teraz po 3/4 latach:
-Bolesny trądzik twarz plecy ramiona
-widocznie zbyt duże owłosienie
-totalny brak energii, obniżona pewność siebie, brak ambicji planów, po prostu egzystowanie
-szczupła sylwetka http://m.ocdn.eu/_m/761e353346b6b205b5b41d8065c0d36a,62,37.jpg
-niski niedonośny głos
Czy muszę natychmiast udać się do endokrynologa?
Co mam za niskie ze brak energi a co za wysokie - tradzik owlosienie głos?
Co jest ze mna nie tak?
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-21 18:56
Myśle, że dobrze bedzie zrobic panel badan endokrynologicznych z krwi plus oczywiscie standardowa ocena morfologi krwi. Trądzik zapewne ma podłoże hormonalne, ponieważ problemy zaczęły się w typowym dla trądziku wieku dojrzewania. Byłeś z tym u dermatologa ?
napisał/a: njhnjh 2012-11-21 18:57
byłem raz to mi wymienili 3/4 potraw i powiedzieli zebym tego nie jadł
+ cynk, wit a+e

morfologie miałem
PLT 124 zanizone
MON# 0,2 zaniżone

ASO 233 zawyżone

Reszta w normie
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-21 19:01
Mógłbys całą morfologię przepisać wraz z normami (kazde laboratorium ma inne) dlatego o nie proszę
napisał/a: njhnjh 2012-11-21 19:11
WBC 5,8 4,0-10
RBC 5,18 3,70-5,60
hgb 15,8 12-17
HCT 46,30 36-50
PLT 124 150-350
PCT 0,109 0,1-0,5
MCV 89 80-98
MCH 30,4 27-34
MCHC 34 31,5-36
RDW 12,1 10-15
MPV 8,8 6,5-11
PDW 16,4 10-18
LYM 28,60 17-48
MON 5,10 4-10
GRA 66,30 43-76
LYM 1,6 1,2-3,2
MON 0,2 0,3 0,8
GRA 4 1,2-6,8

ASO 233 X
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-21 19:18
Przechodziłeś kiedyś zakażenie paciorkowcem ? Miałeś może w ostatnim czasie kontakt z osobą zakażoną paciorkowcem ?
Przyjmowałeś w ostatnim czasie aspirynę ? - rzeczywiscie, troche tych płytek przy mało ...
napisał/a: soaring 2012-11-21 19:24
hej,
męskich problemów nijak nie ogarniam, ale wiem tyle, że poziom hormonów we krwi to jedno, a hormony wydzielane przez receptory skóry to drugie. warto, żeby skórę obejrzał dobry dermatolog. skąd jesteś?
u młodzieży ponoć dość często przyplątuje się nużyca mieszków włosowych. ale to generalnie musiałby lekarz zobaczyć.
tak czy siak wizyta u endokrynologa i komplet badań są konieczne jeśli chcesz coś zdziałać. na podstawie tego opisu nikt Ci tutaj diagnozy nie postawi :)
napisał/a: njhnjh 2012-11-21 19:27
ratownik_0395 napisal(a):Przechodziłeś kiedyś zakażenie paciorkowcem ? Miałeś może w ostatnim czasie kontakt z osobą zakażoną paciorkowcem ?
Przyjmowałeś w ostatnim czasie aspirynę ? - rzeczywiscie, troche tych płytek przy mało ...


Nie słyszałem zebym miał paciorkowca
Wiem ze zanim miałem tradzik najpierw mi spuchł strasznie nos i tak przez pare tyg a z tego co wiem atakuje on blony sluzowe i moze wywolywac tradzik

Te badania są dość stare . Były robione jakiś czas temu. W wakacje przechodziłem dosc dziwną chorobe mianowicie miałem gorączkę, gdy przyjmowałem pozycje pionową miałem mega zaburzenia równowagi czy zawroty głowy.
antybiotyk brałem z tydzien i chyba nie pomógł a samo przeszło. Ogólnie tak miałem przez 2 tyg co wieczór kolo 39 stopni goraczki do tego nad krania wezel chlonny mi spuchł że widać go do dziś. Co dziwne gdy przechodziłem to znikły mi wszystkie pryszcze.
Obnizone krwinki moga byc przyczyna zazywania antybiotyku chociaz badanie bylo orbione po 2/3 miesiacach.
napisał/a: njhnjh 2012-11-21 19:29
Aa, antybiotyk na paciorkowce i gronkowca tez brałem nazywał sie on doxycyclinum
po 2 tyg przestałem brac bo zadnej poprawy a miałem po tym bole brzucha pozniej wyszło ze nie przepisali mi zadnych cos tam na przywrócenie mikro coś tam w brzuchu... brakuje mi słow
napisał/a: ratownik_0395 2012-11-21 19:31
Więc skoro twierdzisz, że badania są stare trzeba zrobić od nowa. Nikt Ci nie powiedział, że masz paciorkowca - to tylko pytania i sugestie. Tak jak wspominała koleżanka wyżej, nikt nie pomoże Ci internetowo, a jedynie możemy coś zasugerować i wstępnie ocenić jakieś wyniki, ale ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Pozdrawiam :)
Tak nie przyjmowałeś leków na prawidłową mikroflorę jelit - Lacidar, Lacidofil itp. z tąd problemy gastryczne.
napisał/a: njhnjh 2012-11-21 19:32
soaring napisal(a):hej,
męskich problemów nijak nie ogarniam, ale wiem tyle, że poziom hormonów we krwi to jedno, a hormony wydzielane przez receptory skóry to drugie. warto, żeby skórę obejrzał dobry dermatolog. skąd jesteś?
u młodzieży ponoć dość często przyplątuje się nużyca mieszków włosowych. ale to generalnie musiałby lekarz zobaczyć.
tak czy siak wizyta u endokrynologa i komplet badań są konieczne jeśli chcesz coś zdziałać. na podstawie tego opisu nikt Ci tutaj diagnozy nie postawi :)


Mieszkam tuż obok Stolicy
Wizyte u dermatologa mam 27 listopada zapisywałem sie we wrzesniu wiec moze za rok mnie wylecza...
niestety nie stac moich rodziców na prywatnych lekarzy.
Czy lekarz rodzinny moze mnie zapisac do endokrynologa?
napisał/a: njhnjh 2012-11-21 19:36
ratownik_0395 napisal(a):Więc skoro twierdzisz, że badania są stare trzeba zrobić od nowa. Nikt Ci nie powiedział, że masz paciorkowca - to tylko pytania i sugestie. Tak jak wspominała koleżanka wyżej, nikt nie pomoże Ci internetowo, a jedynie możemy coś zasugerować i wstępnie ocenić jakieś wyniki, ale ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Pozdrawiam :)
Tak nie przyjmowałeś leków na prawidłową mikroflorę jelit - Lacidar, Lacidofil itp. z tąd problemy gastryczne.


Wiem chetnie bym to szybko załatwił tylko jak już wspominałem nie stać mnie na prywatnych lekarzy i ich pomyłki.
Do tego jeszcze jestem na etamie zawalania szkoły więc ciężko to wszystko ogarnąć