Torbiele wątroby

napisał/a: gdansk2 2013-10-07 13:58
Kilka dni temu odebrałam wynik TK jamy brzusznej.
Oto jego opis:
Wątroba niepowiększona, niejednorodna z obszarami zaburzenia perfuzji, bez cech cholestazy.
W seg. 6 wątroby dwie zmiany ogniskowe o charakterze naczyniaków , wzmacniające się grudkowo do obwodu w fazie tętniczej i wypełniajace sie kontrastem w dalszych fazach badania. Większy wielkości 22x25 mm i drugi słabiej wydzielający się o wym. 9x10mm . Trzy torbiele w lewym płacie wątroby o wielkości 7 mm.
Złogów nie widać, trzustka, sledziona,nadnercza bez zmian.
Obie nerki bez cech zastoju i bez widocznych złogów. Torbiel centralna nerki prawej średn. 7 mm
Węzły kreskowe 9 mm.
Pęcherz moczowy o gładkich zarysach.

Czy to coś złego?
Czy torbiele na wątrobie można wyleczyć ?
Poza tym choruję na przewlekłe zapalenie błony sluzowej żoładka od 4 lat i nie mogę wyleczyć h.p.
napisał/a: gdansk2 2013-10-10 11:31
Czy nikt nie miał z torbielami do czynienia ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-10-11 20:37
Witam
Torbiele wątroby są różnego pochodzenia. Jeżeli są pochodzenia genetycznego, rzadko podejmuje się leczenie.
Zazwyczaj nie powodują one obciążenia dla wątroby.
Ważne jest aby dbać o odżywianie, produkty powinny być lekkostrawne i nie powinny zawierać dużej ilości tłuszczu.
Aby wspomóc pracę wątroby można zakupić sobie mielony ostropest plamisty, dodawać po łyżeczce do posiłków, 2-3 razy dziennie.

Ile prób eradykacji zostało wykonanych na leczenie helicobacter p. i co one zawierały ?

Pozdrawiam
napisał/a: gdansk2 2013-10-12 16:33
Witam,
U mnie w rodzinie nikt nie miał problemów z wątroba więc genetyczne podłoże odpada. Odpada również uraz i nie mam też tasiemca
Mam częste bóle szczególnie po jedzeniu, staram się jeść lekko nie tłusto.
Do erydykcji h.p. podchodziłam z moją lekarką 5 razy (2 antybiotyki plus bloker) ostatnio brałam levoxę i nic.
Mam też limfoplazję multifocalis , krwawiące nadżerki przewlekłe zapalenie błony śluzowej. Z wątrobą nigdy nic nie miałam poza naczyniakiem. Teraz są dwa i te torbiele. Myślę, że najważniejsze jest wyleczenie h.p. zeby nie doprowadziło mnie do powstania chłoniaka.

pozdrawiam