Torbiele w piersiach

napisał/a: gyall 2011-02-28 21:41
Witam, pięć dni temu dostałam skierowanie na badanie USG piersi, wyniki tego badania są następujące: Gruczoły piersiowe o budowie gruczołowej z niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Przewody mlekowe liczne, nieposzerzone. W lewej piersi obwodowo widoczny torbiel-10mm, w piersi prawej w pobliżu brodawki widoczna torbielka 3mm, w prawej pachwinie również mam wyczuwalnego guzka. Ponadto, od jakiegoś czasu wydziela mi się płyn/wydzielina z sutków, z wyglądu i zapachu całkowicie przypominająca ropę. Nie wiem co mam o tym sądzić i do kogo się z tym zgłosić, proszę o konkretną poradę.

Z góry dziękuję.
napisał/a: sylwiamaleńka 2011-03-02 10:56
Radziłabym iść do onkologa. Kilkanaście lat temu lekarz rodzinny wykrył guzek w prawej piersi w okolicy brodawki, wysłał mnie do ginekologa, a ginekolog na usg, okazało się, że mam torbiel wielkości 13 mm. Potem skierowano mnie do onkologa. onkolog zalecił ciepłe kompresy z rumianku, po jakimś czasie wszystko się wchłonęło i do dnia dzisiejszego nie mam z tym problemu .
napisał/a: Agnieszka8412 2011-03-04 23:20
gyall napisal(a):Witam, pięć dni temu dostałam skierowanie na badanie USG piersi, wyniki tego badania są następujące: Gruczoły piersiowe o budowie gruczołowej z niewielką ilością tkanki tłuszczowej. Przewody mlekowe liczne, nieposzerzone. W lewej piersi obwodowo widoczny torbiel-10mm, w piersi prawej w pobliżu brodawki widoczna torbielka 3mm, w prawej pachwinie również mam wyczuwalnego guzka. Ponadto, od jakiegoś czasu wydziela mi się płyn/wydzielina z sutków, z wyglądu i zapachu całkowicie przypominająca ropę. Nie wiem co mam o tym sądzić i do kogo się z tym zgłosić, proszę o konkretną poradę.

Z góry dziękuję.


Witam mam duży problem. 2 dni temu zauważyłam czerwona plamę na prawej piersi środek jest jak by siny. Przy dotykaniu est twardy boli mnie przy dotykaniu i gdy założę biustonosz. Boje się ze to coś poważnego wybieram się na wizytę do ginekologa niech to obejrzy. Mozę tu otrzymam wyjaśnienie co to możne być? Z góry dziękuje za odpowiedz
napisał/a: Jarost 2011-03-06 16:55
Witaj gyall. W sprawie torbieli jestem można by rzec jestem fachowcem. Pojawiały mi się trzy razy w piersiach i to od razu tak duże, że trzeba je było zbiobsjować a jedną wyciać, bo tak była zropiała. Lekarze zachodziłi w głowę jakim cudem torbiel zropiała, a po bardzo długim wywiadzie ze mną doszli do wniosku,że to pewnie usuwany dużo wcześniej zropiały ząb, zanim został wyrwany narobił takiego ambarasu- tu uwaga na nie leczone zęby - niedawno u mojej koleżanki stwierdzono ostry stan zapalny rogówki oka, którego przyczyną był zropiały, nie wyrwany ząb. Pisze o tym,że być może u Ciebie torbielka też zropiała na skutek jakiejś nie wyleczonej bakteryjnej infekcji.Z tego co piszesz Twoje torbielki są malutkie, więc bez paniki, bo i z ogromnymi lekarze sobie radzą- wystarczy torbiel opróżnić i pierś wraca do zdrowia. Pozdrawiam. Aldona P.S. Oczywiście o sposobie leczenia musi zdecydować lekarz- ja bym poszła do onkologa, po co lekarz innej profesji ma gdybać- onkolog jest od wszelkiej maści guzków, nawet niewinnych. Napisz.
napisał/a: Jarost 2011-03-06 17:04
Pozdrawiam Agnieszko 8412. Idź do lekarza- niech tę zmianę obejrzy- może to jakiś miejscowy stan zapalny, może coś innego, ale moim zdaniem nie powinnaś zwlekać- po co się stresować.Pozdrawiam. Aldona
napisał/a: Agnieszka8412 2011-03-06 18:23
Jarost napisal(a):Pozdrawiam Agnieszko 8412. Idź do lekarza- niech tę zmianę obejrzy- może to jakiś miejscowy stan zapalny, może coś innego, ale moim zdaniem nie powinnaś zwlekać- po co się stresować.Pozdrawiam. Aldona


Pozdrawiam Aldona tak idę po niedzieli do lekarza tak mam nadzieje ze to tylko stan zapalny no zobaczymy
napisał/a: gyall 2011-03-11 17:48
Witam, byłam u lekarza pierwszego kontaktu z wynikami powiedział, że torbiele zanikną, co do płynu z brodawek nie usłyszałam niczego konkretnego, polecił mi jedynie zrobić badanie na hormon prolaktynę i z tym udać się do ginekologa. Zrobiłam też morfologię i ob (morfologia ok, ob 30mm po godzinie). Od ginekologa dowiedziałam się, tego co wcześniej od lekarza rodzinnego, a skoro hormon mam w normie 19ng/ml , to nie prolaktyna powoduje wyciek. I właśnie chciałabym wiedzieć co? Ginekolog powiedział, że to taka uroda sutków i że tak już będzie. Dostałam maść bepanthen, którą mam smarować sutki. Czyli torbiele zanikną, ale wyciek zostanie? Aldono zaintrygował mnie Twój post, rzeczywiście 7 lat temu miałam spore problemy z zębami właśnie infekcja bakteryjna. Tylko co teraz? onkolog? Pozdrawiam ;)
napisał/a: Jarost 2011-03-11 18:24
Pozdrawiam Gyall. Ja też jestem zdziwiona takim lekarskim dictum. Co do torbielek,że znikną, mogę się zgodzić, bo są malutkie. Malutkich to ja mam mnóstwo od lat. Wtedy, przy badaniach lekarz powiedział mi, trochę żartując,że torbiele pojawiają się w piersiach kobiet bardzo ambitnych- nie do końca uwierzyłam, ale mi się to spodobało/ nie fakt istnienia torbieli oczywiście, tylko przyczyna podana przez lekarza/.A już poważnie - myślę,że powinnaś wybrać się do onkologa. Każdy wyciek z sutka, oprócz oczywiście kobiet w laktacji powinien być zdiagnozowany. Moim zdaniem to nic groźnego, ale wiedzieć trzeba. Może to być np. brodawczak wewnątrzprzewodowy albo rozstrzeń przewodu mlecznego - obie zmiany się leczy i są niezlośliwe - a jesteś pewna,że ten wyciek jest ropny? Teraz myślę,że może niepotrzebnie Ci zasugerowałam powiązanie zębów z wyciekiem- zakładając,że jest ropny, choć takie niebezpieczeństwo istnieje, mając na uwadze nie leczone zęby i przeniesienie się tej infekcji na inne organy/ u mnie być może tak było/.Ale Twoja torbielka jest mała? Piszę Ci o onkologu, bo moim zdaniem tylko oni są w takich sprawach specjalistami, chociaż powinien się tym zająć ginekolog. A może znajdź naprawdę dobrego ginekologa- po co się masz stresować onkologiem.Sama nie wiem? Napisz co postanowiłaś i oczywiście o wyniku całej sprawy. Pozdrawiam.