Torbiele pajęczynówki

napisał/a: Kieft22 2013-04-10 22:55
Witam
Miałem wypadek na rowerze, leżałem tydzień w szpitalu, nie mogłem chodzić. Nic mnie nie boli a wyniki są takie:
Badanie Ct głowy wykonane bez podania kontrastu wykazuje: Struktura mózgu prawidłowa bez zmian patologicznych. Nieznaczne poszerzenie bruzd na sklepieniu mózgu w zakresie płatów ciemieniowych mogące sugerować ograniczony zanik korowy. Układ komorowy nadnamiotowy, symeetryczny nie poszerzony. Komora IV prawidłowa. Poszerzenie przestrzenie przymózgowej w okolicy spływu zatok o średnicy ok. 2cm- torbiel pajęczynówki. Poza tym zmian pourazowych w zakresie koście sklepienia i podstawy czaszki nie stwierdza się.
napisał/a: joops 2013-04-14 16:28
jak nic cie nie boli to w porządku. Torbiel pajęczynówki ma każdy, tylko zależy czy są bóle i jakich jest rozmiarów. Ja mam powiększony 5x2x2 i napierdziela więc chce z tym coś zrobić, ty tylko obserwuj czy nie masz jakiś dolegliwości, ucisków itp
napisał/a: greep 2013-05-13 21:32
joops napisal(a):jak nic cie nie boli to w porządku. Torbiel pajęczynówki ma każdy, tylko zależy czy są bóle i jakich jest rozmiarów. Ja mam powiększony 5x2x2 i napierdziela więc chce z tym coś zrobić, ty tylko obserwuj czy nie masz jakiś dolegliwości, ucisków itp

Zgadzam sie, trzeba robic MRI co jakis czas zeby zobaczyc czy ta torbiel sie nie powieksza.
Jesli nie i nie sprawia bolu, to wszystko jest ok.
Jesli rosnie, to mozliwe ze kiedys trzeba bedzie ja usunac.
Nie jest to jakies specjalnie niebezpieczne, chyba ze ta torbiel jest przy jakiejs glownej zyle/tetnic czy jakischs innych nerwach.

Moja mama chyba ma cos takiego powiekszonego od 7 lat i nic - czasami ja boli glowa, ale ta torbiel na razie sie nie powieksza.

Raczej nie masz sie co przejmowac.
pzdr.