Torbiel włosowata (pilonidalna) kość ogonowa

napisał/a: TorbielW 2007-06-13 11:09
Witam, dnia 14 marca 2007r. miałem wycinaną torbiel włosowatą w okolicy kości ogonowej, w miejscy gdzie zaczynają się pośladki. Po operacji chodziłaem na kontrole, po jakimś miesiącu założyli mi jeszcze 2 szwy na żywca, bo wyszło surowe mięso, tydzien temu ściagneli te szwy. Ciągle muszę zmieniać opatrunki bo cały czas leci ropa, ropa z krwią itp. Musze zmieniac je 3 razy dziennie minimum. Na kontrole nie kazali mi już przychodzić, lecz to dalej cały czas cieknie. Co mam zrobić ? Czy to tak ma być i ma sie goić tyle czasu ???
napisał/a: Trib 2007-12-29 18:50
Też miałem operacje torbiela w tym samym miejscu.
Według mnie musisz zmienić lekarza, lub szpital.
Po operacji nie powinna lecieć ropa ani krew, opatrunki zmieniane raz dziennie, i max 3 szwy na okres miesiąca lub dwóch.

Po mojej operacji miałem 3 miesiące spokój rana się zagoiła, i ostatnio 3 dni temu od nowa zrobił się stan zapalny tylko tym razem trochę niżej. Idę po sylwestrze do chirurga na konsultacje. Pewnie będę musiał poddać się jeszcze raz temu zabiegowi.
napisał/a: bond 2008-02-16 21:53
Mam ten sam problem. We wtorek bede mial 3-ci zbieg i zobaczymy co bedzie
napisał/a: pileczka24 2008-03-04 11:56
Czesc. Ja sie dowiedzilam ze mam torbiel wlosowta i chirurg mi powiedzial ze bede miala na to operacje. Czy to jest operacja czy zbieg? prosze o odp z gory dziekuje
napisał/a: berek2 2008-03-06 22:51
Nie jestem lekarzem ale studentem, asystowałem przy tego typu operacji na bloku.
Jest to operacja ze znieczuleniem `od pasa w dól`.
napisał/a: maddlen1 2008-04-22 22:18
czy taka torbiel wlosowa wyjdzie na badaniu USG czy jakimkolwiek innym?
dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
napisał/a: poomocy 2009-09-17 19:35
Witam przeczytałem dużo wypowiedzi na temat torbieli ponieważ 2dni temu wyskoczyła mi mała krostka która zamiast zniknąć czy pęknąć robi się coraz większa. Wygląda jak mały zaczerwieniony guz poniżej kości ogonowej.

Czy jest szansa że to nie torbiel? a jeżeli to torbiel we wczesnym stadium to czy już iść do lekarza (może przepisze jakieś maści czy coś) czy lepiej poczekać.

Umieszczam link do zdjęcia. Normalnie w życiu bym takiego zdjęcia nie umieszczał ale się troszkę zaniepokoiłem czytając te wszystkie wypowiedzi.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f8817cc3e6211f1.html

Pomóżcie :(
napisał/a: BoBo1987 2009-09-17 21:33
witam wszystkich.

Torbiel hodowałem przez jakieś 2 lata lub trochę dłużej. Nic mnie nie bolało, w ogóle nic nie czułem tylko po pewnym czasie w okolicach kości ogonowej wyszedł mi guz z której leciała krew i ropa. Na początku myślałem, że to wrzut wiec próbowałem go wyciskać i polewałem spirytusem. Nie brałem żadnych leków itp. Aż się kiedyś zebrałem i poszedłem do lekarza rodzinnego, który powiedział mi, że to naczyniak. Trochę się przeraziłem wiec pojechałem do chirurga do szpitala, który jednym spojrzeniem stwierdził, że to zaawansowana torbiel no i po 3 tygodniach leżałem już na stale operacyjnym. Miałem dużą ranę 13cm długą i 4 szeroką oczywiście mnie nie szyli tylko zostawili otwartą ranę w szpitalu spędziłem kolejne 3 tygodnie na obserwacji, po wyjściu ze szpitala chodziłem przez 2 miesiące codziennie do lekarza na zmianę opatrunku plus wieczorem sam sobie zmieniałem. Teraz jestem 5 miesięcy po operacji jak narzazie wszystko zagoiło się ekstra i nie widać nawrotu choroby ale te cholerstwo może wyjść więc higienę trzymam na 190%.
napisał/a: BoBo1987 2009-09-17 21:34
Ja miałem całe znieczulenie.
napisał/a: kudlaczwilk 2010-01-12 00:59
Mam małe pytanie już dość spory czas temu pojawiła się u mnie torbiel włosowata - mam dość spory problem ponieważ jestem studentem mieszkającym w akademiku - czy po zabiegu będę mógł w miarę normalnie funkcjonować chodzić na zajęcia (na tych krzesełkach na sali wykładowej i bez rany po operacji ciężko wysiedzieć 1,5 godziny) a tym bardziej czy będę mógł brać zwykły prysznic ?
napisał/a: maddlen1 2010-01-12 15:10
Tez jestem studentka mieszkajaca w akademiku, własnie po takim zabiegu;) Wysiedziec troche cieżko, ja na uczelnie wrocilam po 2 tygodniach, ale to zalezy od rozleglosci rany i procesu gojenia. Dyskomfort przez jakis czas byl ale da sie przezyc. Co do prysznica to przez kilka dni unikalam mycia tego miejsca, bo rana byla tak gleboka, ze balam sie, ze zel pod prysznic podrazni to miejsce. Natomiast po kilku dniach lekarz kazal mi uzywac pod prysznicem do mycia tego miejsca szarego mydla. No i opatrunki +odkazanie rano i wieczorem.
napisał/a: Piotrek123p 2010-03-11 11:15
Cześć ja także dostałem skierowanie na operacje torbieli ale dopiero w Lipcu.Od niedawna zacząłem chodzić na masaże Ceragem,i jestem zaskoczony efektami torbiel bardzo zmalała jest już praktycznie niewyczuwalna ustąpiły całkowicie bóle i nie wycieka mi już ta ropno krwista wydzielina jeśli efekt się utrzyma pójde do lekarza spytać co o tym sądzi