TORBIEL W ZATOCE SZCZĘKOWEJ

napisał/a: emcia3 2007-11-02 17:26
Wysłany: Wczoraj 20:49 TORBIEL W ZATOCE SZCZĘKOWEJ-Bardzo prosze o pomoc PILNE


--------------------------------------------------------------------------------

Dzięń Dobry!
Mam dylemat czy poddac sie operacji? Mam torbiel w prawej zatoce szczękowej wielkości 3cm. Czy można to zlikwidować w inny sposób czy pozostaje tylko operacja? Proszę o pomoc bo bardzo boję się narkozy, ponieważ mam wadę serca.
napisał/a: mahuska 2007-11-02 20:50
Witam
Ja dzisiaj odebrałam opis RM .... niestety nic Ci nie pomogę ale też mam. " ..pogrubienie śluzówki u podstaw obu zatok szczękowych z torbielą retencyjną" Jestem przerażona... Niestety inf, na necie niewiele;(

[ Dodano: 2007-11-05, 17:53 ]
Ja byłam dzisiaj z opisem RM u pani endokrynolog. Powiedziała że to ma każdy kto chorował na zatoki. I nic mam z tym nie robić.
napisał/a: emcia3 2007-11-06 15:53
Mahuska czy masz gg, chciałabym z Tobą pogadać
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-11-06 20:42
Też mam torbiel w zatoce. Laryngolog powiedział: nie operować! Nie wiem czy to dobrze, mam ją już chyba z 10 lat, mniej więcej co 2 lata przy infekcji zatok robię rtg, niby się nie powiększa, no ale jednak tam jest! Peter co o tym sądzisz?
napisał/a: mahuska 2007-11-07 18:39
a prosze bardzo jestem zawsze na niewidocznym 3810051
napisał/a: nyga1984 2009-06-11 14:48
Właśnie wróciłem ze szpitala i jestem po operacji usunięcia torbiela z lewej zatoki szczękowej. Wierzcie mi nie taki diabeł straszny jak go malują, naprawdę nie ma sensu się samemu nakręcać,a w szczególności słuchać ludzi i za dużo nie czytać o tym. Jak to wyglądało u mnie, trzy miesiące temu laryngolog wykrył u mnie Torbiel w lewej zatoce szczękowej, natychmiast zdecydowałem się na ten zabieg póki był jeszcze średniej wielkości i nie był ropiejący!!! Nie czekajcie z tym ponieważ gdy jest już czasami za późno to może zniszczyć zęby (7,8)
Operacje miałem pod narkozą jakieś 30 minut, obudziłem się w swoim łóżku w sali chorych, nic nie pamiętałem... trzymali mnie na obserwacji nie całe 4 dni, mam lekką opuchlizną, w sumie to nic mnie nie boli nie potrzebowałem żadnych tabletek ani kroplówek przeciwbólowych, pewnie dlatego tak dobrze wyglądałem po zabiegu ponieważ wyprzedziłem rozwój choroby, dlatego polecam wszystkim nie bać się w szczególności nie czekać !!! ps- tuż po zabiegu polecam kilka godzin przykładać lód to z pewnością zmniejszy obrzęk. No a za tydzień do zdjęcia szwów, bo często tego rodzaju operacje otolaryngolodzy i chirurdzy szczękowi robią wchodząc przez buzię...
Jeśli ktoś jest z Wielkopolski to polecam 111 wojskowy szpital w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej, bardzo profesjonalna opieka nad pacjentami, mili lekarze i pielęgniarki, szczególne podziękowanie kieruje do Pani ordynator !!!
napisał/a: żaba88 2010-05-13 15:59
Witam, u mnie również wykryto torbiel w zatoce szczękowej o średnicy 2 cm. Bardzo proszę o namiary (nazwisko,adres,telefon) na dobrego specjalistę, który rzeczywiście się na tym zna i powie mi co robić. Bardzo proszę o w miarę możliwości szybkie odpowiedzi.
napisał/a: najdos 2010-05-15 14:58
Witam.
Ja również mam torbiel w zatoce szczękowej wielkości ok. 3 cm. Byłem na razie u dwóch specjalistów i mam problem.
Pierwszy - dr Wojciech Weryszko (przyjmuje we Frankfurcie na Odrą)- powiedział, że usunięcie torbieli to 10-minutowy zabieg w znieczuleniu miejscowym na fotelu. Polega on na wbiciu czegoś w rodzaju grubej igły w dole kłowym (między górną wargą a dziąsłem przy kle) i odessaniu zawartości przy wspomaganiu kamerką. Podobno zaraz po zabiegu mogę prowadzić samochód i wracać do domu.
Drugi - dr Piotr Dąbrowski (przyjmuje w Poznaniu) - chce położyć mnie na 2 dni do szpitala i robić zabieg w znieczuleniu ogólnym. Dostęp do torbieli tą samą drogą ale przez cięcie - potem oczywiście trzeba zdjąć szwy.
Zabieg u pierwszego kosztuje ok. 400 zł, u drugiego, wraz z pobytem w prywatnej klinice - ponad 4000 zł.
Mam zamiar umówić się jeszcze z co najmniej jednym lekarzem i dostać się do jakiegoś szpitala na NFZ.

Orientuje się ktoś z Was może, który rodzaj zabiegu jest lepszy, skuteczniejszy?
napisał/a: tajwan02 2010-05-28 08:32
witam z tego co widzę to macie tylko torbiele Ja mam korzeń z zęba 6 w zatoce + torbiel wielkości około 1,5-2cm i będę w znieczuleniu ogólnym operacja ma trwać około 1godz do 1,5godz już w środę najprawdopodobniej 09.06.2010 jeżeli ktoś będzie zainteresowany moją opinią po operacji to może się ze mną kontaktować na gg 4515569 i porozmawiamy o szczegółach pozdrawiam i nie panikujcie, teraz tak mówię bo jeszcze troszkę czasu mam hehe.
napisał/a: tajwan02 2010-05-28 08:35
najdos napisal(a):Witam.
Ja również mam torbiel w zatoce szczękowej wielkości ok. 3 cm. Byłem na razie u dwóch specjalistów i mam problem.
Pierwszy - dr Wojciech Weryszko (przyjmuje we Frankfurcie na Odrą)- powiedział, że usunięcie torbieli to 10-minutowy zabieg w znieczuleniu miejscowym na fotelu. Polega on na wbiciu czegoś w rodzaju grubej igły w dole kłowym (między górną wargą a dziąsłem przy kle) i odessaniu zawartości przy wspomaganiu kamerką. Podobno zaraz po zabiegu mogę prowadzić samochód i wracać do domu.
Drugi - dr Piotr Dąbrowski (przyjmuje w Poznaniu) - chce położyć mnie na 2 dni do szpitala i robić zabieg w znieczuleniu ogólnym. Dostęp do torbieli tą samą drogą ale przez cięcie - potem oczywiście trzeba zdjąć szwy.
Zabieg u pierwszego kosztuje ok. 400 zł, u drugiego, wraz z pobytem w prywatnej klinice - ponad 4000 zł.
Mam zamiar umówić się jeszcze z co najmniej jednym lekarzem i dostać się do jakiegoś szpitala na NFZ.

Orientuje się ktoś z Was może, który rodzaj zabiegu jest lepszy, skuteczniejszy?


Polega on na wbiciu czegoś w rodzaju grubej igły w dole kłowym (między górną wargą a dziąsłem przy kle) i odessaniu zawartości przy wspomaganiu kamerką.


Mało prawdopodobna ta Twoja metoda, chyba że jestem w błędzie ale, torbiel trzeba wyciąć i korzeń po niej wypalić co i tak nie jest pewne że na stałe sie go pozbędziemy bo one potrafią odrastać niestety.
napisał/a: jacor1986 2010-09-12 20:15
Witam ja miałem torbielowaty cień zatokowy sięgający połowy wysokości szczęki lewej, właśnie jestem po zabiegu i naprawdę mówię ze nie jest to takie straszne, zabieg miałem w 105 szpitalu wojskowym w Żarach i trwał zaledwie 10 min pod narkozą także nic nie wiedziałem co się dzieje. Po zabiegu troszeczkę bolało ale przykładali lód i opuchlizna naprawdę nie była duża, po 3 dniach wyszedłem do domu. Także proszę się nie bać !!!
napisał/a: Passiflora 2010-09-19 19:38
Witam

Możecie napisać w jaki sposób dowiedzieliście się, że macie te torbiele? chodzi mi o to, czy mieliście jakieś dolegliwości z tego powodu? jeśli tak, to jakie?

Z góry dziękuję za odpowiedź