Torbiel w zatoce klinowej - ktoś coś?

napisał/a: 12lala12 2016-04-22 17:02
Witam.

Piszę tutaj ponieważ jestem zaniepokojona wynikami tomografii komputerowej mojego chłopaka. Jego rodzice nie bardzo się tym interesują, dzisiaj juz nie jest w stanie nigdzie się zapisać do lekarza. Chciałabym zapytać czy ktoś tutaj już miał taką torbiel lub zna kogoś kto ją miał? Po prostu bardzo sie martwię...
Mój chłopak dostał skierowanie do neurologa ze względu na zawroty głowy. Któregoś dnia wstał i odczuwał silne zawroty, które nastąpiły także na lekcjach, więc się zwolnił i poszedł do lekarza. Miał ekg, mierzone ciśnienie, wszystko było ok, więc poszedł do neurologa, a następnie na tomografię głowy.Żadnych zmian w głowie nie ma, wszystko jest ok, jedynie wykryto zmianę na zatoce klinowej i brzmi to nastepująco;
W zakresie badania: niewielka, gładko obrysowana , nie ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu zmiana, mogąca odpowiadać gęstej zmianie torbielowatej o wym. 13x5x8mm w zatoce klinowej po stronie prawej.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
napisał/a: radek07 2016-04-22 19:48
Masz jego pełny wynik tomografii (zdjęcia na płycie)?

To może być tylko zgrubienie błony śluzowej.
Do badania głowy najlepiej było zrobić rezonans magnetyczny a nie tomografię.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-04-22 20:11
12lala12 napisal(a):Witam.

Piszę tutaj ponieważ jestem zaniepokojona wynikami tomografii komputerowej mojego chłopaka. Jego rodzice nie bardzo się tym interesują, dzisiaj juz nie jest w stanie nigdzie się zapisać do lekarza. Chciałabym zapytać czy ktoś tutaj już miał taką torbiel lub zna kogoś kto ją miał? Po prostu bardzo sie martwię...
Mój chłopak dostał skierowanie do neurologa ze względu na zawroty głowy. Któregoś dnia wstał i odczuwał silne zawroty, które nastąpiły także na lekcjach, więc się zwolnił i poszedł do lekarza. Miał ekg, mierzone ciśnienie, wszystko było ok, więc poszedł do neurologa, a następnie na tomografię głowy.Żadnych zmian w głowie nie ma, wszystko jest ok, jedynie wykryto zmianę na zatoce klinowej i brzmi to nastepująco;
W zakresie badania: niewielka, gładko obrysowana , nie ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu zmiana, mogąca odpowiadać gęstej zmianie torbielowatej o wym. 13x5x8mm w zatoce klinowej po stronie prawej.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.


Torbiele zatok mogą dawać objawy takie jak opisujesz. Torbiel nie jest jakaś wielka ale też nie na tyle mała aby ją bagatelizować. Tutaj konieczna jest konsultacja laryngologiczna i rozważenie czy nie trzeba jej usunąć endoskopowo.
napisał/a: 12lala12 2016-04-23 01:31
Przepraszam to był rezonans magnetyczny. pomyliłam sie. Jest płyta ze zdjęciami. Mój chłopak dostał wizytę dopiero za miesiąc i zastanawiam się czy to aby nie za długo...
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-04-23 06:33
12lala12 napisal(a):Przepraszam to był rezonans magnetyczny. pomyliłam sie. Jest płyta ze zdjęciami. Mój chłopak dostał wizytę dopiero za miesiąc i zastanawiam się czy to aby nie za długo...


Jeżeli martwisz się czy coś mu się może stać, to raczej obawy są na wyrost. Torbiele zatok to częste zjawisko i mnóstwo osób je ma. W większości przypadków nie wymagają, żadnego leczenia. U Twojego chłopaka może być inaczej ze względu na objawy jakie ma, ale to nie oznacza, że trzeb szybko dawać go "pod nóż".