Torbiel w nerce

napisał/a: maly1968 2013-07-22 14:39
Witam. W 2006r znaleziono mi w nerce torbiel wielkość 40mm, byłem oczywiście u urologa który stwierdził że nie ruszać tylko kontrolować, teraz torbiel urosła do 85mm i myślę że raczej będę musiał mieć zabieg, proszę powiedzieć czy taki zabieg usunięcia takiej torbieli jest groźny, czy jest robiony pod narkozą, czy znieczuleniu miejscowym i czy są nawroty problemu (czy torbiel może się odrodzić na nowo)
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-22 17:51
Witam.
Nie zawsze torbiele się usuwa, jednak o tym zadecyduje urolog/chirurg. Jak wiadomo, każdy zabieg chirurgiczny jest ingerencją w organizm ludzki i każdy - nawet najmniejszy - niesie za sobą określone ryzyko, o którym poinformowany zostanie Pan przez lekarza prowadzącego. Z reguły takie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu ogólnym. Pozdrawiam
napisał/a: maly1968 2013-10-02 16:24
Dzięki za informacje.
Prosiłbym jednak o informację na czym taki zabieg punkcji torbieli w nerce polega, czy jest się znieczulonym czy w ogóle boli w trakcie zabiegu i po zabiegu, jeśli jest ktoś kto przechodził taki zabieg proszę się podzielić wrażeniami, bo obawiam się że też go będę miał ( 07.10.13r mam wizytę u urologa, on zadecyduje)
Poza tym obawiam się też sytuacji jaką miał moja sąsiadka, która trzy dni po punkcji nerki zmarła zakażona sepsą!!!!!
Z góry dziękuje
napisał/a: ratownik_0395 2013-10-03 06:22
Urolog zdecyduje o wykonaniu zabiegu oraz potem, wspólnie z anestezjologiem biorąc pod uwagę Pański stan zdrowia (choroby przewlekłe, leczenie, aktualne wyniki badań) odpowiednią metodę znieczulenia - z reguły jest to narkoza, czyli znieczulenie ogólne. Warto porozmawiać z lekarzem przez zabiegiem o szczepieniu przeciwko żółtaczce wszczepiennej. Jeśli chodzi o przypadek sąsiadki - proszę się tym nie przejmować, takie wydarzenia nie są często spotykane, wręcz szanse na taką chorobę są niewielkie. Pozdrawiam !
napisał/a: maly1968 2013-10-03 08:31
Dzięki serdeczne, odezwę się w temacie po wizycie u urologa.
napisał/a: maly1968 2013-10-07 09:22
Właśnie wróciłem od urologa, niestety dobrych wieści nie mam, lekarz stwierdził że punkcji nerki nie ma sensu robić, bo ma taki charakter że i tak za chwile się odbuduje na nowo, jedyne co mnie czeka to usunięcie całej nerki, oczywiście jeszcze nie teraz dopiero jak torbiel tak się rozrośnie że nie będzie innego wyjścia :(, póki co mam do zrobienia tomografię komputerową i kilka innych badań.
Cóż, dobrze że człowiek ma dwie nerki :)
napisał/a: ratownik_0395 2013-10-08 22:31
Życzę zdrowia i dziękuję, że dał Pan znać co powiedział urolog ! Pozdrawiam.
napisał/a: maly1968 2013-11-05 15:46
Odebrałem dzisiaj wynik tomografii jamy brzusznej, stwierdzono po niej " w nerce lewej korowa torbiel prosta o wym. 81x52x78mm, poza tym nerki bez ogniskowych zmian patologicznych bez złogów i cech zastoju" ,pozostałe narządy bez zmian, nie wiem czy się cieszyć czy dalej martwić, z tego co wyczytałem w sieci torbiele proste nie są powodem do usuwania nerki, aczkolwiek gdy już są duże należy je usuwać. Za 10 dni mam rewizytę u urologa zobaczymy co powie. Ktokolwiek ma podobne problemy proszę o informację.
Pozdrawiam.