Torbiel

napisał/a: brunette11 2015-03-16 11:40
Witam, moja sytuacja wygląda następująco:
moje cykle, jeśli mogę tak powiedzieć są w miarę regularne 29-30 dni. miesiączki ciężko znoszę, są bardzo bolesne, trwają średnio 6 dni. jednak w połowie stycznia dostałam zapalenia miejsc intymnych. zdarzało mi się to wcześniej, zawsze brałam na to albothyl. i tym razem również go wzięłam, jednak problem powrócił po dwóch tygodniach znowu. miesiączkę dostałam z 31 stycznia na 1 lutego, oczywiście była bardzo bolesna. ok 5 lutego miałam stosunek z partnerem, oczywiście prezerwatywa, nic się z nią nie stało wszystko było okey. dodam, że dalej krwawiłam. jednak już od dłuższego czasu coś mnie pobolewało w w lewym boku. wybrałam się w koncu do ginekologa(12.02). oczywiście zapalenie miałam, przepisała mi leki na to, ale powiedziała ze macice mam powiekszoną, wskazuje to na 8tyg ciąże. myslalam ze tam zejdę. kazałą na drugi dzień zrobić test. zrobiłam z rana wyszedł negatywny, zadzwoniłąm umowiłam się na kolejna wizytę. 16 lutego malam robione usg. wyszło ze mam torbiela ponad 6 cm na lewym jajniku, na prawym wszytsko okey bylo widac pęcherzyk bo bylam juz w polowie cyklu. przepisała mi więc duphaston. miałam wlasnie brac przez 10 dni od 16 lutego i czekac na okres. od pierwszego dnia krwawienia miała zacząć brac tabletki anty Vibin mini. okres dostałam teraz 5 marca trwał ok6-7 dni. jak zwykle bardzo bolesny. oczywiscie zgodnie z zaleceniem zaczelam brac tabletki. to są moje pierwsze tabletki anty. jednak krwawienie się skonczyło a ja mam dalej dziwny taki sluz brązowy, zazwyczaj pojawia on sie wieczorem. oczywiscie juz nie współżyje. ostatni raz byl tego 5 lutego, jednak ginekolog tak mnie nastraszyla z tą ciązą, ze ciezko jest mi sie pozbyc tej mysl. przeczytałam wiele rzeczy na roznych forach i nie wiem co o tym myslec. co chwile sobie macam brzuch jak jakaś pokręcona. moze ktos rozwieje mi wątpliwości. byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.
napisał/a: jetta1 2015-03-17 09:15
witaj,
słyszałam już o kilku przypadkach gdzie ginekolog podczas usg zasugerował ciążę, a w rzeczywistości była to torbiel.
Jeśli nie było sytuacji stwarzających "zagrożenia" zajścia w ciążę to nie masz się o co martwić. Poza tym miałaś okres po ostatnim stosunku.
Zażywaj leki tak jak kazał gin i nie martw się o ciążę :)
napisał/a: brunette11 2015-03-17 09:47
Dziękuje za odpowiedź i uspokojenie mnie. nie, nie było taki "groźnych" sytuacji. po prostu ginekolog mnie pewnie wystraszył :)
napisał/a: jetta1 2015-03-17 09:48
nie ma za co :)
często torbiele wchłaniają się po lekach ;) więc bądź dobrej myśli :)
Pozdrawiam.