Torbiel - Tabletki - Brak miesiączki.

napisał/a: reed 2014-01-25 15:14
Witam,
na początku października wykryto u mnie torbiel (śr. 40mm) i od tamtej pory biorę tabletki antykoncepcyjne "Vibin mini", które mają za zadanie wysuszyć go. Owszem działają bo torbiel znika, z tym że pojawił się taki problem, że ostatnią miesiączkę miałam 31 października w grudniu pojawiło się tylko plamienie, któro trwało około 2 tyg (nie wymagało większego zabezpieczenia niż wkładka dlatego uważam to za plamienie) i w dalszym ciągu nie ma miesiączki. Przyznam ze zdarzyło mi się szczególnie na początku zapomnieć o tabletce parę razy i w tym czasie spałam z mężem. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa na kontroli powiedziałam o swoich objawach i o braku miesiączki powiedział tylko tyle, że torbiel się zmniejsza, mam skończyć opakowanie tabletek i przyjść na kontrole na początku lutego po miesiączce ponieważ powinna się pojawić w najbliższych dniach lecz dalej jej nie ma. Nie wiem czy mam zbagatelizować to tak jak zrobił to mój lekarz na wizycie dwa tygodnie temu i czekać aż może się miesiączka pojawi? Czy jest taka możliwość że jestem w ciąży? Czy może to skutek uboczny przyjmowanych tabletek?
napisał/a: wikam2 2014-01-25 22:13
Brak krwawienia z odstawienia/placebo jeden raz o niczym nie świadczy, ale mimo to wykonałabym test.