TORBIEL SZYSZYNKI

napisał/a: malenka66 2014-07-10 11:55
Witam,
mam 26lat i nie dawno zrobiłam sobie rezonans magnetyczny głowy. Wizytę u dr mam dość odległą stąd mój post. Mój opis:
Torbiel szyszynki ok.10mm w wym. AP.
Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Układ komorowy ustawiony w osi, nieco niesymetryczny, o przewadze światła prawej komory bocznej, nieposzerzony. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone, prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych.
Moje pytania:
- Czy jest to groźne dla mnie ? Mam symptomy: opada mi lewa powieka, mam problem z patrzeniem do góry tym okiem, jest jakby napuchnięte, rodzina się pyta czy nic mnie tam nie ugryzło. Mam lekkie zawroty głowy, coś w stylu widzę obraz w zwolnionym tempie (klatka po klatce).
- Cierpię na zaparcia (drażliwe jelito), często muszę się 'natrudzić' aby oddać stolec. Czy ta torbiel mi nie pęknie ?
- Czy trzeba leczyć to operacyjnie ?
- Czy moja powieka przestanie puchnąć i opadać ? Boję się że nie długo nie będę mogła otworzyć oka od strony zewnętrznej....
Do tego mam jeszcze lordozę szyjną i obustronną wypuklinę lędźwi.
Bardzo proszę o odpowiedzi. Boję się strasznie...