Torbiel / polip - bać się?

napisał/a: infor7 2014-07-05 11:13
Witam, mam 28L i od kilku lat problem z wydzieliną spływającą po gardle oraz powiększyła mi się alergia na pyłki roślin której jeszcze 3 lata temu nie miałem. Ciągle mam problem z przytkaną dziurką w nosie zwłaszcza rano co utrudnia dobry sen i oddychanie .Miałem Tomografię i oto wynik który mnie przestraszył:

Drobna torbiel retencyjna lub polipowate pogrubienie błony śluzowej (o śr. 5mm) w przyśrodkowej części zachyłka zębodołowego zatoki szczękowej lewej.
Poza tym zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne.
Kompleksy ujściowo-przewodowe obustronnie drożne.
Niewielkie prawoboczne skrzywienie przegrody kostnej nosa.

Lekarz stwierdziła że nie ma sensu nic narazie robić tylko obserwować co rok. No super... bardzo to poprawiło komfort mojego życia, równie dobrze mogłem nic nie robić.

Co sądzicie o tym?
napisał/a: radek07 2014-07-05 12:07
Masz wynik tomografii na płycie?
infor7 napisal(a):Lekarz stwierdziła że nie ma sensu nic narazie robić tylko obserwować co rok.
Jaki lekarz to powiedział; laryngolog czy radiolog?
napisał/a: infor7 2014-07-05 14:24
Laryngolog, tak mam na cd
napisał/a: radek07 2014-07-05 14:43
Jak możesz to wrzuć wynik tomografii na jakiś serwer i podaj linka.
Opis który podałeś nie wskazuję za bardzo na nic niebezpiecznego, no chyba że to 5mm to torbiel retencyjna, więc będzie to trzeba obserwować.
W jakich okolicznościach zaczął się twój problem; wdychałeś jakieś substancje chemiczne, palisz coś lub paliłeś, chodzisz lub chodziłeś na basen?
Robiłeś kiedyś testy alergiczne lub wymaz z nosa?
napisał/a: infor7 2014-07-05 15:47
ok a co mam wrzucić z tej CD?

Nie pale, nie wdycham nic poza kurzem w pracy :)
Na basen owszem trochę chodzę ale obecnie co 2 tyg lub żadziej
Testy na alergię poza Babką nic nie wykazały, z nosa miałem kilka lat temu niestety ale laryngolog nie kazała robić w sumie nie wiem czemu
napisał/a: radek07 2014-07-05 16:07
Jak możesz to skopiuj całą zawartość płyty do jednego folderu i spakuj programem WINRAR. Później wklej na przykład na taki serwer: http://przeklej.org/