torbiel na nerce

napisał/a: marek127 2010-11-30 08:59
Witam prosze o rade..w poniedzialek 6 grudnia mam zglosic sie w szpitalu urologicznym w kATOWICACH w celu usuniecia torbieli 7cm byc moze wraz z nerka ..nie ma pewnosci bo po badaniu TK i MRI jest niejasna sytuacja moze zacytuje..w tylnej czesci nerki uwidoczniono strukture o wielkosci 9-7 cm gestosc w ich obrebie w fazie tetniczej zwrotnej i wydzielniczej odpowiednio 24HU,26HU,27HU przy odchyleniu standartowym w okolicach 11HU gestosc praktycznie nie zmiemia sie co posrednio przemawia przeciwko zmianie guzowatej. Struktura zmiany nieco niejednorodna glownie w dolnej czesci ,pomimo to nalezy wziasc pod uwage bogatobialkowa badz krwotoczna torbiel" badanie MRI-" ku tylowinerki lewej struktura o charakterze torbielio nieco pogrubialych sciankach zmiana wielkosci 7cm, wusoki sygnal sekwencjach T1 zaleznych i T2 swiadczy najpewniej o torbieli krwotocznej, w przedniej czesci torbieli masy niskosygnalowe jak w przypadku zmian wloknistych ewentualnie zmian wstecznych,ewidentnej zmiany npl nie uwidoczniono po podaniu srodka kontrastowegonie uwidoczniono obszarow patologicznego gromadzenia kontrastu w opisywanej zmiany, Biorac poduwage obraz MRI i TK uwidoczniona struktura odpowiada torbieli przy czym zmiana podejrzana-stopien IV wg klasyfikacji Bosniaka" ..
Bardzo prosze o rade aha dodam jeszcze ze w sierpniu mialem lekki uraz w okolicy nerek upadlem na schody i mialem siniaki w tej okolicy przez dwa tygodnie.. to wszystko z niecierpliwoscia czekam na opinie za ktore z gory dziekuje..boje sie tej operacji..
napisał/a: Vieri 2010-11-30 17:27
Witam,

Dla świętego spokoju w mojej ocenie zmiana do usunięcia chirurgicznego. Dopiero po tym okaże się jaki charakter ma w/w. Strach przed zabiegiem jest normalny ale nieuzasadniony. Będzie to z pewnością przeżycie nie miłe ale ryzyko współcześnie jest niskie.

Pozdrawiam
napisał/a: marek127 2010-11-30 17:41
Dziekuje bardzo za rade..tak bede musial postapic..chcialbym by juz bylo po wszystkim..dziekuje.. i prosze trzymac za mnie kciuki..
napisał/a: marek127 2010-12-20 19:22
Jestem juz po operacji..niestety po wycieciu a wlasciwie wyluszczeniu tego torbiela okazalo sie tam w srodku byl rak podobno 2 kategori wg skali Fa...nie pamietam.. teraz mam badanie TK i po nowym roku mam sie zglosic ponownie na oddzial..jestem pelen obaw co dalej?? tak bardzo liczylem na to ze to bedzie zwykly torbiel.. nic nie wiem co dalej czy mam brac jakies leki? i wogole jakie rokowania?? moze ktos mi pomoze.. Marek..
napisał/a: marek127 2011-01-03 12:29
Witam , jestem 3 tygodnie po operacji usuniecia torbieli na nerce lewej , po badaniu histopatologicznym okazal sie ..rak nerki .30-12 2010 mialem kontrolne TK , pisze gdyz jestem mocno zaniepokojony tym co przeczytalem mialem wielka nadzieje ze to co wycieli to bylo wszystko..ale okazuje sie ,jesli to prawidlowo interpretuje to niestety sa przerzuty jesli mozna to zacytuje niektore fragmenty " Guzek nadnercza lewego okolo 1cm wzgledny wspolczynnik wyplukiwania srodka kontrastowego ponizej 40% co nie pozwala na rozpoznanie gruczolaka stan po usunieciu torbieli nerki lewej ,do tylu od czesci srodkowej oraz czesciowo w obrebie samej nerki widoczna jest struktura plynowa wielkosci 3x4,5 x2 o pogrubialych nieregularnych scianach . Brak ewidentnego wzmocnienia po podaniu srodka kontrastowego oraz brak ewidentnych elementow litych Obraz TK przemawia w pierwszym rzedzie za zmianami pozabiegowymi z obecnoscia krwiaka , przy braku parametrow stanu zapalnego -ropien malo prawdopodobny . Obraz TK nie pozwala na jednoznaczna ocene charakteru zmiany Gruczol krokowy niepowiekszony ,powiekszonych wezlow chlonnych nie uwidoczniono, widoczne fragmenty pluc bez zmian ogniskowych " bardzo prosze o zinterpretowanie bo nie wiem co mam o tym myslec.. a wizyte u lekarza mam w piatek.. pozdrawiam Marek