torbiel na jajniku i płyn w miednicy małej

napisał/a: Youlia 2012-02-28 17:40
Od 2 tygodniu mam kłujące bóle brzucha.. lekarz rodzinny faszerował mnie antybiotykami podejrzewając zapalenie jajników bądź moczowodu... jednak nie przynosiło to żadnej ulgi. kilka dni przed pojawieniem sie bólu byłam u ginekologa i stwierdził że wszystko jest w porządku. dzisiaj miałam robione usg brzucha. wyszlo na nim ze mam cienkościenną torbiel na jajniku 37mm i niewielką ilość wolnego płynu w miednicy małej..czy mam się czym martwić? ;/ a może spowodowane jest to tym, że lada dzien moge dostać okres? proszę o odpowiedz
napisał/a: Youlia 2012-02-28 18:08
oczywiscie jak zwykle moge liczyć tu na jakąkolwiek odpowiedz...
napisał/a: joleńka9821 2012-02-28 19:07
Witam. Myślę że nie ma powodu do obaw również miałam ostatnio torbiel na jajniku o wym.27,5 mm od ginekologa nie wiedziałam nawet jaka to torbiel kazał mi zrobić jedynie po miesiączce usg przez pochwowe tyle że torbiel nadal był, musiałam z robić kolejne po okresie i okazało się że torbiel sama się wchłonęła. Także nie zamartwiaj się na zapas może to być nie pęknięty pęcherzyk Graffa tak jak było u mnie i on się sam wchłania po kilku cyklach 2-3miesiączkach. Także po tej zapisz się do gin na badanie przez pochwowe i się wszystkiego dowiesz. Jeśli chodzi o pytanie czy może dzieję się tak dlatego że, jesteś przed okresem i jest to Graff za pewnie pytasz to nie możliwe bo pęcherzyk znajduje się w jajniku. Pozdrawiam myślę że będzie dobrze ja również zamartwiałam się bardzo myślałam że będzie trzeba się leczyć stosować jakieś hormony a okazało się że nie było takiej potrzeby więc głowa do góry.
napisał/a: Youlia 2012-02-28 19:40
Dziękuję za odpowiedz. Czyli u mnie moze byc to samo, mimo że u ginekologa bylam zaraz po okresie i nic nie wykrył, a tu nagle 37mm torbiel? Oby to samoistnie się wchłonęło.. a co z tym płynem w miednicy małej?
napisał/a: wikam2 2012-02-28 21:14
Youlia napisal(a):oczywiscie jak zwykle moge liczyć tu na jakąkolwiek odpowiedz...


Napisałaś tu 3 posty więc o co chodzi z tym jak zwykle?
Bez przesad.
Zresztą na odpowiedź należy czekać zazwyczaj dłużej niż 28 minut.
joleńka9821 napisal(a):
Jeśli chodzi o pytanie czy może dzieję się tak dlatego że, jesteś przed okresem i jest to Graff za pewnie pytasz to nie możliwe bo pęcherzyk znajduje się w jajniku


Pecherzyk to pęcherzyk a torbiel to torbiel - inaczej otorbielony pęcherzyk. W ogole 2 inne rzeczy. Zresztą sama o tym wiesz bo wczesniej o tym piszesz.

Torbiel torbielą ale skąd płyn w zatoce?
Opisz ile trwają cykle i w jakim dniu robiłaś badania od kiedy pojawił się ból.
napisał/a: Youlia 2012-02-28 21:46
ostatni okres miałam 25 stycznia, 8 lutego byłam u ginekologa, 12 zaczęło boleć, dzisiaj byłam na usg. cykle trwaja 34-36 dni
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-28 21:50
wikam napisal(a): ale skąd płyn w zatoce?


Płyny w zatoce obecne są wówczas, gdy pękła torbiel i tam trafia płyn, też tak miałam. Sam sie wchłonie za jakiś czas.
napisał/a: wikam2 2012-02-28 21:53
Tak Mariola ale taki płyn jest też wtedy kiedy pęka prawidłowy pęcherzyk.
Tutaj torbiel nie pękła. Czyli płyn skąd? Druga torbiel? A moze pęcherzyk?
Może ew.(!) pomóc wyjasnienie czy koleżanka nie ma problemów hormonalnych i co w jakich dniach cyklu się działo.
napisał/a: Youlia 2012-02-28 21:59
mariolan napisal(a):Płyny w zatoce obecne są wówczas, gdy pękła torbiel i tam trafia płyn, też tak miałam. Sam sie wchłonie za jakiś czas.

ale nie mogło mi nic pęknąć skoro byłam u lekarza miałam usg dopochwowe i nic nie wykazało..

wikam napisal(a):Może ew.(!) pomóc wyjasnienie czy koleżanka nie ma problemów hormonalnych i co w jakich dniach cyklu się działo.


Nigdy nie miałam żadnych problemów i nic szczególnego też nie zauważyłam... babka, która robiła mi dzisiaj usg powiedziała, że zazwyczaj dzieje się tak przy owulacji.

Chyba nie pozostalo mi nic innego jak poczekać na okres i po wszystkim iść jeszcze raz sie zbadać...
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-28 22:03
Tak czy siak płynem nie ma się co martwić. A torbiel usuwana jest w szpitalu jeżeli przekroczy 5 cm. także miej nadzieję, że torbiel się wchłonie lub pęknie (ja miałam dwie, jedna pękła, w jej miejsce powstała druga, która się wchłonęła) jeżeli pęka a jest duża to mogą występować bardzo ostre bóle, bo płyn podrażnia otrzewną, może powodować także krwawienie wewnętrzne. Brzmi strasznie, ale uwiez mi byłam z tego powodu w szpitalu, torbiel pękła mi o 6.00, miałam ostre bóle brzucha i bardzo zle samopoczucie przez ok. 8 godz., po czym poczułam się jak nowo narodzona :)

Zawsze przy tym (peknięciu torbieli) jest podejrzenie ciązy pozamacicznej, więc w szpitalu wykonują badanie krwi.
napisał/a: Youlia 2012-02-28 22:06
mariolan dzięki za wsparcie :) mam nadzieje że skonczy sie na strachu, bo przez to wszystko nie moge sobie miejsca znaleźć..
napisał/a: ~Anonymous 2012-02-28 22:07
Youlia napisal(a):czy mam się czym martwić? ;/ a może spowodowane jest to tym, że lada dzien moge dostać okres? proszę o odpowiedz


Torbiel boli albo jak pęknie, albo jak się skręca :/
Skoro usg nie wykazało skręcenia torbieli, to może to zwyczajnie bóle przed okresem?

Ja miałam własnie te dwie torbielki po odstawieniu tabletek anty, po prost jajniki za szybko zaczęły pracować.

Lekarz powiedział mi tak: jak torbiel nazywamy: torbielką tzn. że jest niegroźna, gładkościenna, a jak nazywamy torbielą, to ma już ponad 5 cm. i należy zacząć się bać.

Nie ma sprawy, nie martw się to prawdopodobnie nic poważnego, ale trzeba monitować :)