Torbiel na jajniku czy ciąża?

napisał/a: poczwarka2 2012-05-26 13:27
Witam serdecznie jak w temacie widać zastanawiam się czy pozytywny wynik testu ciążowego wskazuje na ciąże czy torbiel jajnika( na teście było napisane że wlasnie w tych dwóch przypadkach na tescie moga byc 2 kreski)
Opiszę więc swoj przypadek:
Ogólnie od kilku lat cierpiałam na bolesne miesiaczki , raz w zyciu mialam torbiel krwotoczna która pękła, potem tez kilka razy miałam niewielkie pęcherzyki na jajnikach ale lekarz mówił ze sa one nie groźne. Bolesne miesiaczkowanie było nadal więc leczyłam sie tabletkami antykoncepcyjnymi i wteyd było ok. Ostatnio odstawiłam tabletki ze względu na złe samopoczucie , lekarka podejrzewała u mnie endometriozę ale nie wie nadal czy ją mam czy nie... Ostatnio zaczęliśmy się z męzem starać o dziecko, i był to nasz pierwszy cykl starań po którym własnie 2 tyg spóźnia mi się okres...
Tydzień po owulacji zrobiłam test ciązowy i wyszedł negatywnie, ale wlasnie jak juz miesiaczka zaczęła mi się spóźniać zrobilam 2 testy i oba sa pozytywne, i teraz zastanawiam się czy jestem faktycznie w ciąży czy może znowu cos nie tak z jajnikami gdyz dodam ze jakotakich symptomów ciązy nie mam, poza bolącym czasem podbrzuszem i piersiami>
Niestety nie mogę się skonsultować z moim lekarzem gdyż dopiero za tydzien moze mnie przyjąć :(
Jeśli ktoś mógłby mi jakoś pomóc będę wdzięczna, Pozdrawiam !
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-27 12:09
zrób test z krwi.
To, że nie masz objawów ciąży nie oznacza, że jej nie ma. Poczekaj na wizytę u gina, a wcześniej możesz zrobić betę. :)
Powodzenia :D
napisał/a: wikam2 2012-05-28 12:42
Wiesz ja b. wątpię aby zwykła torbiela dawała pozytywny wynik testu. Hcg prócz ciązy jest obecne w organizmie kobiety przy poważniejszych schorzeniach. Tak więc...obstawiam ciążę. Szczególnie, że ten torbiel musiałby rosnąc mega szybko i być niezwykle dojrzałym aby wytwarzać hcg
napisał/a: poczwarka2 2012-05-29 13:04
Witam ponownie,
zrobiłam wczoraj betę wyszło 9810,60 - z opisu wynika 4-5 tydzien ciąży a ostatnią miesiączkę miałam 13 kwietnia czy to możliwe aby był taki wynik czy to jest liczone od momentu zapłodnienia czy miesiączki??
napisał/a: wikam2 2012-05-29 13:24
Gratuluję ;)
Ciążę liczysz od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. I tak też zazwyczaj podają normy do hcg. Czasem liczą od owulacji. Nie masz tego na karteczce z wynikiem?
napisał/a: poczwarka2 2012-05-29 13:29
mam podany wynik wlasnie 9810,60 i obok zakres referencyjny ale nie napisali czy liczony od owulacji czy od miesiaczki. Wydaje mi sie ze wedlug tego wyniku kwalifikuja mnie na 4-5 tydzien czyli 1000-50000 ale to by mi sie nie zgadzało bo przeciez miesiaczke miałam 13 kwietnia...
napisał/a: wikam2 2012-05-29 14:14
Nie zwracaj uwagi na te normy. One nie mówią o wieku ciązy, służą raczej do określania przyrostu. Zresztą nie wiesz kiedy miałaś owulację. Jesteś obecnie w 6/7tc
napisał/a: poczwarka2 2012-05-29 14:40
Też właśnie tak mi się wydawało ale okaże się jak pójdę do ginekologa, wizyta już w czwartek oby wszystko było dobrze :)
dziękuje za odpowiedzi :)
napisał/a: wikam2 2012-05-29 15:08
Powodzenia! :)))))))))))))
napisał/a: Hannah12 2019-02-14 16:50
Witam, moja znajoma miała miesiączkę do 6 miesiąca ciąży,i to obfitą, więc gratuluję.