Torbiel jajnika

napisał/a: jinx 2015-05-30 21:37
Niecaly miesiac temu mialam wykryta torbiel jajnika, ktora urosla w ciagu 1 cyklu. Miala 53x45 mm. Dostalam duphaston i bylo ok. Po zakonczeniu brania leku dostalam miesiaczke, a w 4 dc zaczela mnie pobolewac, raz mocniej raz slabiej, prawa strona podbrzusza, gdzie mam torbiel. Poszlam na usg kontrolne ktore wykazalo ze wymiary torbieli sie zmienily na 60x35mm, czyli jeden wymiar wzrosl, a drugi zmalal. Znow dostalam duphaston od 15dc. Ale podbrzuszw nadal pobolewa. Czemu sie tak dzoeje? Lekarka uwaza, ze na laparoskopie zbyt wczesnie, ze torbiel sie moze wchlonac. Zastanawoam sie co dalej, czemu czuhe bol? Boje sie, ze torbiel sie moze skrecic, jakie sa tego objawy?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-05-31 23:01
Witam
Ja zaproponuję mieszankę ziół która jest skuteczna przy torbielach jajników.
Liść brzozy -Betulae folium .............................................................15,oo gram
Kwiatostany nagietka Calendule anthodium........................................10,oo g
Kwiatostany kocanekHelichrysi anthodium..........................................5,00 g
Kora kaliny koralowej- Viburni corteX................................................10,00 g
Nasienie lnu - lini semen...................................................................10,00 g
Ziele bylicy -Artemisiae vulg.herba.....................................................10,00 g
Ziele krwawnika - Achillae herba.........................................................50,00 g
Ziele skrzypu polnego - Equiseti herba ...............................................50,00 g
Ziele przywrotnika - Alchemillae herba ..............................................50,00 g
Kłącza perzu - Agropyri rhizoma .........................................................50,00 g

Torbiel jest u Ciebie duża więc pij wywar 3Xdziennie po 1 filiżance.
Jak zmieszasz zioła to bierzesz 1 łyżeczkę, wsypujesz do garnuszka z 250ml wody. Gotujesz 3 minuty - wrzucamy do wrzącej wody.
Na zmniejszenie bólu - nospa forte - na receptę dostępna ale może wydadzą w aptece jak powiesz o torbielu.
Można spróbować ibuprom 2 razy dziennie - jest bezpieczniejszy od nospy.
Ziół - nie pij podczas miesiączki.
Podczas jej trwania pij wywar z następujących ziół:
Korzeń lukrecji, ziele krwawnika, korzeń mniszka, liść szałwii, ziele rdestu ptasiego, ziele jasnoty białej i zalewamy dwoma szklankami wrzątku.
Mojej znajomej torbiel przy takiej mieszance znikła więc do dzieła :)

Pozdrawiam
napisał/a: jinx 2015-06-01 10:10
Dzięki ;) Czyli 1 lyzeczka ziol i najpierw gotujemy wode i do wrzacej na 3 min wrzucamy ziola, czy wrzucami do garnka, zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia i gotujemu 3 min?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-01 10:40
jinx napisal(a):Dzięki ;) Czyli 1 lyzeczka ziol i najpierw gotujemy wode i do wrzacej na 3 min wrzucamy ziola, czy wrzucami do garnka, zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia i gotujemu 3 min?

Dokładnie tak :) Wrzucamy do wrzącej wody i gotujemy 3 minuty - bynajmniej tak mnie uczono na Farmakognozji aby uzyskać prawidłowy wywar.
A propo ziół to dostaniesz w sklepie zielarskim bądź w sklepie ze zdrową żywnością.
W razie pytań, pisz śmiało i zdawaj relacje jak zaczniesz kurację :)

Pozdrawiam i Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
napisał/a: jinx 2015-06-01 17:28
Dzięki, mam ziola, juz wymieszane, smak moze noe jest jakis ekstra, ale ujdzie :) Za 2 tyg mam wizytę kontrolną u gin, ciekawe, czy do tego czasu się cos zmniejszy :)
napisał/a: jinx 2015-06-16 17:08
Hej!

Wracam właśnie z kontroli od lekarza i zamieszczam zdjęcia. Pierwsze z 20 maja, drugie z 16 czerwca. Torbiel chyba się wchłonęła? :) Brałam duphaston i piłam zioła :)

Zdjęcia:
1. z 20.05
http://ifotos.pl/z/wssshww
2. z 16.06
http://ifotos.pl/z/wssshsn
napisał/a: jinx 2015-06-18 20:57
Mam pytanie - czy mozliwe, ze na usg Pani doktor nie zobaczyla torbieli 5cm? Bo przyznam, ze ten jajnik caly czas mnie pobolewa jak do tej pory ;(
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-19 13:11
jinx napisal(a):Hej!

Wracam właśnie z kontroli od lekarza i zamieszczam zdjęcia. Pierwsze z 20 maja, drugie z 16 czerwca. Torbiel chyba się wchłonęła? :) Brałam duphaston i piłam zioła :)

Zdjęcia:
1. z 20.05
http://ifotos.pl/z/wssshww
2. z 16.06
http://ifotos.pl/z/wssshsn

Witam
Widać znaczną zmianę w pomniejszeniu się torbieli 2 krotnie. Torbiel jeszcze jest widoczna dla tego z stąd może być powodem bólu.
Nie jest w 100% wykluczone, że Duphaston nie wpływa również na ból - każdy organizm inaczej znosi kurację.
Trochę cierpliwości i będzie dobrze, już mamy ponad połowę sukcesu :)

Pozdrawiam
napisał/a: jinx 2015-06-19 16:07
Dziękuję za odpowiedz. Caly czas pije nieszanke ziol, ale nie biore juz zadnych tabletek. Czy na usg byloby widac np. Skret jajnika?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-19 16:30
jinx napisal(a):Dziękuję za odpowiedz. Caly czas pije nieszanke ziol, ale nie biore juz zadnych tabletek. Czy na usg byloby widac np. Skret jajnika?

Na zwykłym usg w 2D ciężko. Bardziej skłaniałbym się ku badaniu Dopplera kodowanym kolorem ale o tą kwestię należałoby przedyskutować z lekarzem prowadzącym ponieważ nie mam doświadczenia w badaniu usg, dopplera i nie chcę wprowadzać w błąd.

Pozdrawiam
napisał/a: jinx 2015-06-19 18:20
Hm... bo myślę, czy te moje bóle mogą nie być tym spowodowane, z drugiej strony jajnik mnie boli z przerwami już 2 miesiące i sądzę, że chyba nie dałoby się tyle czasu chodzić ze skręconym jajnikiem? Pewnie wdałoby się juz jakies zapalenie itp?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-19 18:44
jinx napisal(a):Hm... bo myślę, czy te moje bóle mogą nie być tym spowodowane, z drugiej strony jajnik mnie boli z przerwami już 2 miesiące i sądzę, że chyba nie dałoby się tyle czasu chodzić ze skręconym jajnikiem? Pewnie wdałoby się juz jakies zapalenie itp?

Nie ma potrzeby pisać sobie takich scenariuszy :)
Skręt jajnika to bardzo poważna sprawa, gdy pojawia się taki przypadek najczęściej wymagana jest interwencja chirurgiczna.
Towarzyszą mu objawy jak np: nudności, wymioty, kolka.

Dodam jeszcze, że ból o którym piszesz może wynikać również z przebiegu cyklu menstruacyjnego a mianowicie:
- Owulacja - kiedy pęka pęcherzyk - mogą pojawić się bóle jajnika
- Podczas stanu napięcia przedmiesiączkowego.

Pozdrawiam