TORBIEL JAJNIKA

napisał/a: cicha04 2007-09-04 20:54
Mam pewien problem dotyczący mojej siostry, która ma 20 lat. Wykryto u niej torbiel jajnika. Lekarz zakazał jej dźwigać itp. Ona bardzo dużo ćwiczy i obawiam się, że to może pogorszyć sytuację. Co mam zrobić? Czy takie ćwiczenia mogą coś spowodować? Proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję!
napisał/a: Lalunaa 2007-09-12 11:22
siostra powinna unikać ćwiczeń siłowych, bo to jest rownoznaczne ze dźwiganiem...
napisał/a: alexandra4 2007-09-20 16:54
jak najbardziej powinna unikać nadmiernego wysiłku, najlepiej lekarz ocenia sytuację, gdyż torbiele mają różny stopień zaawansowania, więc jeśli jest to wyczynowy sport czy wysiłkowe ćwiczenia powinna zapytać specjalistę. Z tego co wiem to przy małych torbielach ćwiczenie nie jest czymś czego nie można robić. Moja siostra miała torbiele na dwóch jajnikach i nie mogła. Z doświadczenia wiem że nawet ćwiczenia mogą nam często szkodzić jeśli nie mamy żadnych schorzeń, także na Twoim miejscu poradziłabym siostrze aby zrezygnowała z wysiłku, może powinna zapytać się o to, co się stanie jeśli nie zrobi tak jak jej lekarz powiedział. Pozdrawiam i powodzenia.
napisał/a: Lalunaa 2007-09-30 15:50
hm... no tak unikać ćwiczeń. a co dalej? czy siostra nie czeka na usunięcie tych torbieli?
napisał/a: szkolnik 2007-10-01 03:48
cicha04 napisal(a):Mam pewien problem dotyczący mojej siostry, która ma 20 lat. Wykryto u niej torbiel jajnika. Lekarz zakazał jej dźwigać itp. Ona bardzo dużo ćwiczy i obawiam się, że to może pogorszyć sytuację. Co mam zrobić? Czy takie ćwiczenia mogą coś spowodować? Proszę o odpowiedź! Z góry dziękuję!

hej nie martw sie o to,moja siostra i ja tez mamy torbiele na jajnikach i pracujemy tez cwiczymy itd i jak narazie wszystko ok.poprostu sie leczymy.musi byc troche ostrozna ale ty mozesz byc naprawde spokojna musi brac tabletki antykoncepcyje one troch wysuszaja i nie ma takich boli.iwec powodzienia i trzymam kciuki!!!!!!!!!!
natomiast moj problem jest taki:czy ktos wie czy biorac antykoncepcyjne tabletki z powodu brzydkiej twarzy(wypryski) czy czekolada ma jakis z tym zwaizek????wydaje mi sie ze jak biore prochy to mi pomagaja ale jak przy tym zjem czekolady troche to wydaje mi sie ze na twarzy wyskakakuja mi wypryski natomiast nie jestem pewna czy to akurrat od tego
poprosze o jak najszybsza odpowioedz.dzieki pa!!!