Torbiel jajnika i powyższona wartość ROMA

napisał/a: iwonka230500 2016-08-09 18:06
Od około dwóch lat mam na lewym jajniku torbiel 3 cm. Zawsze lekarz mi mówił,że nie trzeba z nią nic robić... Ale ostatnio zaczęłam krwawić między miesiączkami.Zrobiłam sobie test roma. He4 wyszlo mi 64,5 norma do 60,5. A prawdopodobieństwo Roma 13,7. do 11,4 niskie ryzyko raka, powyżej wysokie. Mieszkam i pracuje w niemczech jednak zawsze chodziłam do ginekologa prywatnie w Polsce.. dzisiaj jednak poszłam tutaj na miejscu do ginekologa... I mam wrażenie,że mnie trochę olał.... Zbadał i powiedział,że wszystko jest w porządku,że z taką małą torbielą moge chodzić nawet kilka lat i nic nie trzeba z nia robić. I powiedział,że tymi wynikami mam się nie przejmować i przyjśc na kontrolę za trzy miesiące. Mnie jednak dalej martwia te wyniki, czy był ktoś w podobnej sytuacji ?
napisał/a: Xiri 2016-10-11 07:37
W takim przypadku idź najlepiej do 3 ginekologów, jeśli każdy powie to samo, nie będziesz musiała się martwić. Moje zdanie jest takie, by nic nie robić z guzkami, jeśli nie są złośliwe ani nie przeszkadzają. Bo jak się coś wycina, to potem przeważnie odrasta i może się właśnie zezłośliwić, bo to ingerencja w narządy. Po prostu trzeba chodzić stale na kontrolę.