Torbiel Beckera u dzieci

napisał/a: ala5 2007-07-06 19:17
Witam
Proszę o podpowiedź. U mojego 4 letniego dziecka wykryto torbiel pod kolankiem. Chirurg po zrobieniu USG powiedział, że konieczne jest usunięcie. Słyszałam, że torbiel często powraca i nie wiem czy zgodzić sie na zabieg. Obawiam się, że cierpienie mojego dziecka będzie niepotrzebne, bo po jakimś czasie trzeba znowu zabieg powtorzyć.
napisał/a: Venezia 2007-07-16 09:51
Czekam również na odpowiedź moj synek ma tę torbiel. Zdania ortopedów przy postepowaniu u dzieci są różne: operacja lub zostawienie i czekanie na wchloniecie.
napisał/a: Ania_204 2007-07-26 23:56
Witam. Postępowanie zależy od wielkości torbieli... Pozdrawiam.
napisał/a: Iwona11 2007-09-28 23:35
Witam.Moja córka miała operowaną torbiel Bakera ponad miesiąc temu a teraz zaczęła jej się robić na drugiej nodze.Lekarz mówi żeby na razie nie operować bo nie jest duza i może się wchłonie ale ja i tak się denerwuje.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-29 13:21
Tak jak napisala Ania, postepowanie zalezy od wielkosci torbieli. Jesli jest duza i przeszkadza w zginaniu kolana, albo daje bol, to niestety trzeba ja usunac. Jednak obecnie uwaza sie, ze jesli za bardzo nie przeszkadza, to lepiej nie usuwac, bo faktycznie jest spore ryzyko ze i tak sie pojawi z powrotem, tyle ze po usunieciu z reguly pojawia sie ona wieksza.
I tak apropos - tobiel Bakera nie Beckera
napisał/a: wiolina2 2008-03-28 17:03
witajcie moj syn ma 6 lat i jest po wycieciu torbiela beckera jednak nic to nie dalo po 3c miesiacach po operacji wyszedl.I niestety nie pomaga nic zadne punkcje torbiel wraca caly czas.A noga oczywiscie boli ma zakaz skakania biegania ogolnie forsowania nogi.
napisał/a: wilku13 2008-08-29 13:07
Mam 13 Lat wykryto pod kolanem u mnie trobiel Byłęm u lekarza zrobił mi USG tylko moja mama niewie co robic prosze o Co Do powiedzeniaa :}
napisał/a: Anka81 2008-12-02 12:21
Witam! Mam na imię Anka i mam 16miesięcznego synka u który jest podejrzany że ma torbiel pod kolanem. Więc mam prośbę czy móglby mi ktoś powiedzieć o co powinnam pytać lekarza (chirurga) gdy pojedziemy na konsultacje, bo ja naprawde nie wiem o co w tym wszystkim chodzi: jedni mówią żeby usuwać a drudzy żeby nie ruszać. Dzięki za odpowiedzi.
napisał/a: basiak 2009-03-22 14:53
Witam,
Wprawdzie jestem zupełnie dorosła;), ale myślę, że sposób postępowania z tą przypadłością nie jest mocno uzalezniony od wieku.
Miałam uszkodzone kolano (łąkotkę i chrząstkę kości udowej), w związku z czym powstała torbiel beckera wielkości 8x4 cm (naprawdę bardzo duża). W lutym ubiegłego roku przeszłam operację kolana i wielokrotne punkcje torbieli (ok. 7 razy). Nie odnosiły one jednak w zasadzie żadnego skutku - po dwóch, trzech dniach torbiel znowu się wypełniała. Wszyscy ortopedzi zalecali operację, ja natomiast szukałam innych sposobów. W październiku ubiegłego roku dowiedziałam się, że można na to stosować zabiegi rehabilitacyjne - laser i krioterapię. Po pierwszych dzisięciu zabiegach torbiel znieco się zmniejszyła, ale nie zginęła. Zrobiłam miesięczną przerwę i powtórzyłam serię biegów. Po drugiej serii torbiel systematycznie zmniejszała się i w tej chwili już jej nie mam. Zabiegi były bezbolesne, przyjemne i jestem niezmiernie szczęśliwa, że pozbyłam sie tej przypadłości, jednoczesnie unikając kolejnej operacji. Szczerze polecam ten rodzaj rehabilitacji (dostępny powszechnie, w każdym gabinecie rehabilitacji dysponującym laserem i oferującym krioterapię) i mam nadzieję, że uda mi się tym postem komuś pomóc:)
napisał/a: kaśka76 2009-03-29 12:06
Witam.Mam pytanie do mam dzieci u ktorych stwierdzono torbiel. Moj 4letni syn ma ją pod kolanem, niby go nie boli i w niczym nie przeszkadza.Ortopeda karze czekac i na razie nic nie robic,lecz ja zauwaz ze chyba sie powieksza i twardnieje.Mam prośbe jesli ktos moze niech napisze jak wyglada taka operacja, ile przebywa sie w szpitalu i jak dzieci to znoszą?Z gory sliczne dzieki.