tomografia zatok

napisał/a: adamit 2009-06-16 19:57
wita serdecznie.Dzisiaj odebrałem wyniki tomografi komputerowej zatok.Oto ich treść.......przegroda nosa umiarkowanie skrzywiona w prawo z listwą kostną na poziomie małżowiny nosowej dolnej zniekztałcajca tę małżowinę oraz wpklająca się do światła zatoki szczękowej prawej. Następową asymetrią małżowin nosowych9 większe po stronie lewej). Obustronna concha bullosa ze znacznym powiększeniem głowy lewej małżowny nosowej środkowej. Modeluje się na niej wyrostek haczykowaty.........Drożność kompleksów ujściowo- przewodowych obustronnie zachowana. Wszystkie zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne......Chciałbym prosić o analiz tego wyniku>Czy jest to coś poważnego< bo wiem że korekta przegrody nosowej mnie napewno czeka.Z góry dziękuję iczekam na odp.
napisał/a: NFZjestdoD 2009-06-20 21:30
Witam, kilka miesięcy temu miałem podobny problem, następnie czekała mnie operacja na prostowanie przegrody i usunięcie "conchy". Po operacji problemy z oddychaniem i bólem głowy znikły, tyle że na dwa miesiące, po czym wróciły. Nie pisze tego żeby cię wystraszyć. Ale uważaj.