Tomografia zatok

napisał/a: anna& 2016-03-04 18:19
Dzień dobry, czy mógłby mi ktoś wskazać dalsza drogę postępowania po wyniku tomografii zatok? Przyścienne pogrubienie błony śluzowej w dolnych częściach obu zatok szczękowych, w prawej max do 5mm grub. w lewej do 8. ujścia naturalne drożne, lewej skrajnie zwężone. Ponadto pogrubiałe śluzówki także w lewych komorach sitowych przednich i tylnych, w ok. ujścia natural. lewej zatoki czołowej(ujście znacznie zwężone)i w obu częściach zatoki klinowej max do 8mm z niedrożnością ujść naturalnych. Kostne ściany zatok niepogrubiałe i bez destrukcji. Skrzywienie przegrody nosa w lewo, po jej lewej stronie kolec wystający do lewego przewodu nosowego wsp. na gleb.do 3.5 mm- dochodzi do małżowiny nosowej dolnej. Małżowiny nosowe prawidłowe. Przewody nosa drożne, po lewej stronie jamy nosowej zwężone. Nozdrza tylne drożne.

Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: radek07 2016-03-05 10:02
Jakie masz objawy?
Nos się zatyka?
Przeziębiłaś się ostatnio?
napisał/a: anna& 2016-03-05 10:23
Tak mój laryngolog prowadzący zlecił mi to badanie bo mam bardzo mocne bóle głowy gorączkę od jakiegoś roku i zauważył ze po tylnej ścianie gardła spływa wydzielina o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Rano mam bardzo zatkany nos praktycznie nie mogę przez niego oddychać i teraz odczuwam to nawet w ciągu dnia. Z nosa nic mi nie leci.
Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2016-03-05 10:30
Robiłaś kiedykolwiek wymaz z nosa lub gardła?
Robiłaś testy alergiczne?

Dostałaś jakieś leki od laryngologa?
napisał/a: anna& 2016-03-05 10:53
Kiedyś jako dziecko miałam robione z gardla i nosa i wyszło niby ze gronkowiec jest. Dostawałam wtedy sterydy w zastrzykach. Alergologicznie okej. Do laryngologa pojadę ale termin mam za 3 miesiące. Poza tym jestem uczulona na większość antybiotyków i czy możliwe ze będę musiała przejść operacje tych zatok?
napisał/a: radek07 2016-03-05 11:11
Jeśli to nie alergia ani infekcja może się skończyć operacją; tak to wygląda zazwyczaj.

Jak możesz prześlij pełny wynik tomografii (zdjęcia, które są na płycie).
napisał/a: anna& 2016-03-06 12:21
W zalaczeniu przesylam zdjecia.
napisał/a: radek07 2016-03-06 16:58
Po pary zdjęciach nic się nie stwierdzi. Potrzebne są wszystkie. Jak możesz skopiuj całą zawartość płyty do jednego folderu, spakuj programem Winrar i wrzuć na jakiś serwer, potem podaj linka.