Tłuszczaki

napisał/a: damian846 2008-08-08 22:14
Witam,chciałem zapytac bo mam taki mały problem.Na nogach i na rekach mam po pare guzów,dwa z nich zostały wycięte do zbadania.Wynik wskazał na tłuszczaki.Chciłbym wszystkie usunąc.Czy jest jakas inna metoda poza zabiegiem chirurgicznym??Jaka jest przyczyna tego ,że one powstają.Mój lekarz rodzinny powiedział,że mam taką urode i nic na to nie poradze,a chirurg stwierdził,że możemy je usówac po kolei,a ja nie chce pozniej chodzic cały w bliznach.Proszę o jakoś radę,czy ktoś mógłby mi udzielic konkretnych informacji,pokierowac do jakiegos specjalisty,który mi naprawde pomoze??
napisał/a: Madzia23 2008-10-11 23:13
Witaj, mam ten sam problem, ale moje tłuszczaki są pod skórą i gołym okiem nie widoczne, trzeba je "namacac". Szczerze to usunęłam 2 i na pewno mam jeszcze 2, ale nie mam zamiaru ich usuwac bo mi nie przeszkadzają, a co do metody, to jest tylko jedna... SKALPEL. Pozdrawiam.
napisał/a: KLAUDIA58 2009-01-07 23:19
hejka a wiecie że tłuszczaki na ciele mogą być objawem syndromu goldenhara? ja miałam usuwanego miesiąc temu duzego skórzaka z oka z preperowaniem spojówki. mam jeszce drugiego na drugim oku takiego małego ale tez go bede usuwac w tym miesiącu ;)