tłuszczak

napisał/a: alya 2010-10-17 21:00
mam ponoć tłuszczaka, zabieg umówiony na 5 listopada, ale od środy tak mnie strasznie boli, ledwo się ruszam....więc szukam porady, czy kogoś bolał jak tak to jak bolał? ponieważ ja mam tłuszczaka pod prawą łopatką ale boli mnie nie sam tłuszczak tzn jak go dotykam to nie boli, ale jak się ruszam, zginam, leżę na boku, a najgorsze jest to że nawet przy oddychaniu....nie wiem jak to opisać, to tak boli jakby ktoś mi wił nóż w pod łopatką i tkwił aż do klatki piersiowej, proszę o pomoc......mam teorię, że tłuszczak się rozrósł i uciska mi na jakiś nerw, czy to możliwe?
napisał/a: ulna 2010-10-17 21:16
tak możliwe, że uciska i powoduje ból. Zdarza się to niezmiernie rzadko w przypadku tłuszczaków, aby w ogóle pojawił się ból ale jest to teoretycznie możliwe
napisał/a: alya 2010-10-17 21:23
thx, mam nadzieje, że wytrzymam ból do 5.11:/
napisał/a: alya 2010-10-18 08:44
jestem w pracy i ze mną pracuje dr chirurg i pani dr powiedziała, że tłuszczaki nie bolą i jak mnie boli przy oddychaniu to mam coś z płucem....dziwne....skoro zaczęło mnie boleć jak tłuszczak się powiększłył....
napisał/a: ulna 2010-10-18 16:00
Tak jak pisałam wyżej nie bolą ale teoretycznie zdarza się że nieraz zaczynają... po za tym jeśli ma Pani kontakt bezpośredni z lekarzem, to może warto go wykorzystać...
napisał/a: alya 2010-10-19 23:14
dzisiaj cały dzień spędziłam w szpitalu....wczoraj(18.10.) poszłam po pracy do swojej ogólnej lekarki opowiedziałam jej o wszystkim i stwierdziła, że rzeczywiście tłuszczak mógł się w środku rozrosnąć i uciskać na nerw koło kręgosłupa co daje odczucie kłucia w środku w prawej części tułowia, na wszelki wypadek dała mi skierowanie na rtg klatki piersiowej, które miałam zrobić od razu i bez opisu przynieść zdjęcie do lekarki. No i okazało się, że płuca są czyste, więc napisała prośbę do chirurgii o przyspieszenie terminu zabiegu usunięcia tłuszczaka, gdyż uciska i daje odczucie olbrzymiego bólu(tabletki przeciwbólowe typu ketonal czy nawet tramal nie działają). Dzisiaj byłam na chirurgii i zastępca ordynatora powiedział mi, że tłuszczaki nie bolą i nie wrastają i nie mogą uciskać, po obejrzeniu tzw. tłuszczaka stwierdziła, że tłuszczaki są charakterystyczne okrągłe, a ja mam podłużny kształt. No to dał mi skierowanie na neurologię, gdyż mam odczuwane bóle nerwowe. Cytuje co napisał:"Objawy neurologii w prawej połowie klatki piersiowej. Jeżeli neurolog stwierdzi, że przyczyną neurologii jest guz w ścianie klatki piersiowej-potrzebna jest pogłębiona diagnostyka tk.klatki piersiowej lub rezonans magnetyczny oraz biopsja pod kontrolą usg. Tłuszczak podskórny nie daje objawów, które chora odczuwa. Jeżeli guz daje objawy w/w-będzie wymagała konsultacji w klinice tarakochirurgicznej." Natomiast neurolog(byłam na oddziale ratunkowym izby neurologicznej) stwierdził, że nie mam objawów neurologii i kazała mi lekarka podejść do pulmonologa na szybką konsultacje, no i okazało się, że to nie to-płuca mam czyste. No i super zostałam z niczym, no to dr pulmonolog się nade mną zlitowała i kazała zrobić tk klatki piersiowej, no ale powiedziała, że realnie na ten rok nie mam możliwości się zapisać to nie miałam wyboru i odpowiedziałam, że chce prywatnie więc jutro idę na tk zapłacę 300zł. Co dalej to nie wiem, bo teraz to już nie jest ponoć tłuszczak tylko guz wrastający w klatkę piersiową. Napiszę co dalej na forum, bo w neci dużo osób piszę, że tłuszczaki mogą wrastać a chirurdzy mówili mi dzisiaj co innego...
napisał/a: ulna 2010-10-21 05:38
Różnica w zdaniach wynika z różnego doświadczenia, po za tym one dają tak rzadko objawy bólowe, że mówi się, że po prostu nie bolą. Bardzo dobrym pomysłem jest wykonanie TK szczególnie, że powstały wątpliwości.
napisał/a: alya 2010-10-21 12:39
zrobiłam tk klatki piersiowej i wyszło że to tłuszczak, jest 2 razy większy niż miesiąc temu, a przypominam mam go od 2 miesięcy. Neurolog powiedział, że mam neuralgie nerwu trójdzielnego zapisała mi amizepin 200mg, a chirurdzy przyspieszyli mi zabieg i mam go jutro (22.10.2010) na 7:30. Zobaczę co będzie dalej i tak dadzą tego tłuszczaka do badania histopatologiczne.