Tłumaczenie diagnozy.

napisał/a: centrix41 2009-04-18 13:46
Witam,proszę mi pomóc w przetłumaczeniu lub pokierować mnie ,gdzie mogę poszukać forum,gdzie ktoś będzie mógł mi pomóc.

ROZPOZNANIE: Subileus
ROZPOZNANIE KOŃCOWE: Contusio capitis, thoracis et abdominis. Vulnus contusum capitis. Contusio cubiti dex. Haemorrhagia intraabdominalis. Haematoma spati retroperitonealis. Laesio vasis brevis ventriculi. Pneumothorax. (S36.3/S27.0)

Co to znaczy:
- Hepatitis chronica B.


- Contusio universalis.
- Vulnera contusa faciei. F-ra costae II-III dex.
- Contusio pulmonis dex. Insuff. respiratoriae do tych trzech jest podany kod rozpoznania: S28,S22,S01,J96,V43


Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-04-18 16:37
ROZPOZNANIE: Subileus
niedrożność przepuszczająca ( częściowa)
ROZPOZNANIE KOŃCOWE: Contusio capitis, thoracis et abdominis. Vulnus contusum capitis. Contusio cubiti dex. Haemorrhagia intraabdominalis. Haematoma spati retroperitonealis. Laesio vasis brevis ventriculi. Pneumothorax. (S36.3/S27.0)
stłuczenie głowy,klatki piersiowej i brzucha.Rana stłuczeniowa głowy.Stłuczenie łokcia prawego.Krwotok wewnątrz brzuszny.krwiak przestrzeni zaotrzewnowej.Obrażenia żołądka.Odma płucna
Co to znaczy:
- Hepatitis chronica B.
przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby typu

- Contusio universalis.
Można to różnie interpretować i jest zależne czego dotyczy,samo w sobie jest bez sensu
- Vulnera contusa faciei. F-ra costae II-III dex.
rana stłuczeniowa twarzy.Złamanie żeber II-III prawj strony.
- Contusio pulmonis dex. Insuff. respiratoriae do tych trzech jest podany kod rozpoznania: S28,S22,S01,J96,V43
Uszkodzenie płuca prawego.Niewydolność oddechowa.(Oznaczenia symboli klasyfikacji chorobowej nie maja tu znaczenia i mówią o tym co zostało stwierdzone .np J96 Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej.np.S22 Złamanie żebra (żeber), mostka i odcinka piersiowego kręgosłupa
napisał/a: centrix41 2009-04-18 22:53
Bardzo dziękuję za pomoc
napisał/a: Grazynaaa 2011-12-19 19:29
proszę o przetłumaczenie diagnozy cervicitis chronica cum erosione vera in statu epidermisationis. ovula nabothi multiplicia. endocervix cum inflammatione chronica in statu epidermisationis.hyperplasia microglandularis endocervicalis. endometrium secretans . leyomyomatosis corporis uteri.salpingitis chronica
napisał/a: opilek 2011-12-19 21:10
1cervicitis chronica cum erosione vera in statu epidermisationis
1Przewlekłe zapalenie szyjki macicy z występowaniem nadżerki prawdziwej w fazie epidermizacji (pokrywania się nablonkiem)
2ovula nabothi multiplicia. endocervix cum inflammatione chronica in statu epidermisationis
2Torbiele Nabotha liczne. Błona śluzowa kanału szyjki macicy w przewlekłym stanie zapalnym w fazie epidermizacji.
3hyperplasia microglandularis endocervicalis. endometrium secretans . leyomyomatosis corporis uteri.salpingitis chronica
3Rozrost mikrogruczołowy kanału szyjki, endometrium w fazie wydzielniczej. Leiomiomatoza trzonu macicy (dużo mięśniaków) zapalenie przewlekłe jajowodów.
napisał/a: Grazynaaa 2011-12-20 07:16
serdecznie dziękuję za przetłumaczenie jestem po histerektomii myślę,że dobrze zrobiłam decydując się na ten zabieg sporo tych dolegliwości u mnie było?prawda?
napisał/a: opilek 2011-12-20 13:39
Trochę się tego nazbierało, co tym bardziej przemawia za tym, że usunięcie macicy było słusznym rozwiązaniem.