TK ZATOK OBOCZNYCH NOSA

napisał/a: Osking88 2016-08-05 13:53
Prawa zatoka szczekowa i zat. czolowa obustronnie niemal w calosci zacienione - wypelnione zgrubieniami blony sluzowej.
Przyscienne zgrubienia bl sluzowej sa w lewej zatoce szczekowej.
Komorki sitowia obustronnie sa niemal w calosci zacienione.
Masywne zgrubienia sluzowki niemal w calosci wypelniaja zatoke klinowa po prawej, czesciowo lewej.
Kompleksy ujsciowo-przewodowe obustronnie sa niedrozne
niewielkie skrzywienie przegrody kostnej nosa w prawo.
Destrukcji kostenej nie stwierdza sie


Wiec takie cos dostalem na badania ktore robilem tydzien temu. Powiedzieli ze musze sie udac do lekarza jak najszybciej. Czy moglby ktos cos mi wytlumaczyc?
Nie mam wechu i laryngolog skierowal mnie na to badanie poniewaz od okolo 1.5 roku mam alergiczne zapalenie zatok a dopiero sie o tym dowiedzialem.
napisał/a: radek07 2016-08-05 17:29
Po tym co jest napisane, można stwierdzić, że albo masz alergie albo infekcje. Chyba, że masz tam jakieś dodatkowe wady anatomiczne, których nie wymieniono.
napisał/a: Osking88 2016-08-05 17:46
tak jestem alegrikiem, lekarz laryngolog stwierdzil ze mam polipy i przewlekle alegiczne zapalenie zatok i to od okolo 2 lat. Wyslal mnie po tym na TK. Przepisal mi steryd encorton 3 dni po 3 tab x 5mg , 3 dni po 2 tab x 5 mg, 5 dni po 1 tab x 5mg. Ale nie wzialem go narazie bo chcialem poczekac na wyniki.

Dodatkowo przepisal mi Avamys 120dawek do nosa, na alergie, i Nos Fix czy jakos tak zeby na noc plukac. Moge powiedziec ze 3 dni to uzywam i wech mi wrocil troche, czuje zapachy w koncu, ale jeszcze nie tak mocno jak kiedys, ale poprawa jest.

Jezeli ktos to rozumie moze mi powiedziec co i jak jest grane? Czy jest to grozne itp? Dla mnie nic te wyniki nie mowia a do lekarza ide dopiero w czwartek nastepny, kiedy otrzymam plyty z wynikami z Polski, mieszkam w Irlandii. A wiem ze bede miec teraz w glowie do nastepnego czwartku co to moze sie nie stac...