TK twarzoczaszka bez kontrastu

napisał/a: dodi0000 2014-11-21 17:53
Witam!
Mam wyniki i nie wiem co dokładnie mnie czeka. Ktoś pomoże? Jakie leczenie jakie zabiegi?
W jednofazowym, spiralnym, wielopłaszczyznowym TK zatok uwidoczniono polipowaty obrzęk błony śluzowej zatok szczękowych, czołowych i klinowej. Obrzęk błony śluzowej sitowia z częściową bez powietrznością komórek sitowia. Obrzęk błony śluzowej ścian nosa, przegrody i małżowin nosowych. Przegroda nosa skrzywiona w prawo. Kompleksy ujściowo-przewodowe niedrożne.
napisał/a: radek07 2014-11-21 21:34
Robiłeś/aś kiedykolwiek testy alergiczne?
Robiłeś/aś wymaz z nosa i gardła?

Kto Cie skierował na tomografię?
Czy twój nos się zatyka?

Może się skończyć na lekach typu antybiotyki albo na operacji w zależności co dokładnie widać na tomografii.

Co spowodowało, że udałeś/aś się na tomografie - jakie objawy dokładnie miałeś/aś, że zalecono tomografię?
napisał/a: dodi0000 2014-11-21 23:00
Mam zatkany nos cały czas problem z oddychaniem. Głośno chrapię. Rok temu miałem miłem robiony zabieg nosa ale nie udało się. Prawie schodziłem na drugi świat bez narkozy miałem robioną. Podejrzewam że miałem złe znieczulenie zrobione, ponieważ jak dali mi w rękę zaczęło wypływać i jak zaczęli ciąć czułem ból.
Jak powiedziałem lekarzom to dali mi głupiego jasia ale i tak czułem ból. Ból był jak by mnie na żywca cieli. Było wszystko przerwane i opisali mi, że mam predestynacje serca. Byłem u 3 kardiologów. Miałem holtera, echo serca robione i próby wysiłkowe. Serce jak dzwon. Nadal mam problem i zdecydowałem się jeszcze raz podjąć się ale pod narkozą. Wcześniej nie miałem robionego TK.
napisał/a: radek07 2014-11-23 11:29
W jakich okolicznościach twój nos zaczął się zatykać - wdychałeś coś, byłeś przeziębiony?

dodi0000 napisal(a):Rok temu miałem miłem robiony zabieg nosa ale nie udało się.

Jaki to był zabieg? Co było operowane?

Jakie objawy miałeś wcześniej, że zdecydowano się na operację?